שיתוף התערוכה:

אנטומיה של קילר / גלריה רו-ארט

קרדיט צלם - התמונות באדיבות האמן וגלריה רו-ארט. צילום: רוני ארז

10/12/2020 עד ה-23/01/2021

התערוכה אנטומיה של קילר חותמת את טרילוגיית התערוכות של ראובן קופרמן: מתנקשות (2018, גלריה רו-ארט, אוצרת: לאה אביר) ודיוקן של פורע חוק (תערוכת פרס רונזבלט לשנת 2019, אוצרת: אורלי הופמן). שלוש התערוכות חולקות עיסוק באלימות ופריעה של סדר קיים דרך מבט על פנימיותו של האדם. בתערוכה הנוכחית מוצגים ציורים בציפורן ודיו, בצבעי מים ובעיפרון על נייר.

העבודה על הציורים החלה במרץ 2020. עת הסתגר בבית, קופרמן פנה לצייר בפורמט קטן על שולחן. דימויים שאסף וצבר בתיקיות מחשב תחת השם המפואר והמילולי  Anatomy of a Killerשימשו השראה לעבודות ואורגנו לפי קטגוריות מסודרות: ראשית הגיעו אל הנייר חרקי ענק, על פי תצלומי הטבע של לבון ביס המצולמים תחת עדשת המיקרוסקופ. מחלקת החרקים כוללת כמה מינים בעלי כושר הישרדות מיוחד, דבר שאיפשר את תפוצתם הרחבה בעולם, הרבה מעבר לשאר בעלי החיים. מסביב לחרקים, בהשראת ספר צמחי מרפא סיניים, קוטלגו גם תלתן מים אירופאי, שרך צף ושאר מיני אורגניזמים בקני מידה שונים.

קו הציפורן מזמין ציטוטים חלקיים של תצריבים וחיתוכי עץ מתולדות האמנות. בעבודה מספר VIII, מתחת לדימוי ענק ומטפטף של נגיף קורונה מתפלל שלד הלקוח מ"אוסטאוגרפיה או האנטומיה של העצמות" של המנתח וויליאם צ'סלדן מ-1733. סצנות אפוקליפטיות בעקבות דירר, ריקוד המוות ואלגוריית ספינת השוטים משתלבים בין האירועים האקטואליים.

הניסיון הראשוני למיין את הטבע ולשלוט בו נכשל כישלון ידוע מראש. עם רדת החשיכה על הנייר, הממויינים השונים – הצומח, החי ואנושי -  שבתחילה כמו הומתו והוכנסו לתוך ויטרינות, נוזלים אחד לתוך השני ומתלכדים לסוג של יצור היברידי חי. העץ הזקן בעולם מתמקם כעמוד השדרה של היצור החדש ולתוכו וממנו הטבע וטבע האדם הופכים תירוץ להרפתקה של צבע וצורה. אלכסוני הקומפוזיציה הם שמכתיבים את הופעתו של אובייקט חדש או כתם צבע. קופרמן מנכס ומתמסר לשכלול טכניקות ציור ועירוב סגנונות מהעבר ומההווה, שתואם לאקלקטיות התוכנית בעבודות. קצוות האובייקטים נחגגים בהתפרקות למופשט צבעוני שמתחקה אחר חואן מירו או אחר הדפסי אוקיו-אה יפנים. הציור מקבל חיים משלו והדיאלוג בין האמן ליצירה שמובילה אותו מגיע לשיא של חופש.

לקראת סוף העבודה על הסדרה קופרמן צייר דיוקנאות של האנשים החשובים לו שחלקו איתו את התקופה – בנו ליאם ובת זוגו רוני
 
ראובן קופרמן (נ. 1964 בקישינב) חי ועובד בתל אביב. הוא בוגר תואר שני באמנות ב– SVA (בית הספר לאמנות חזותית) בניו יורק ותואר ראשון באמנות ובפילוסופיה באוניברסיטת חיפה. קופרמן הוא זוכה פרס עידוד היצירה של משרד התרבות בתחום האמנות הפלסטית לשנת 2016 וזוכה פרס אן וארי רוזנבלט לשנת 2019 .תערוכות יחיד נבחרות שלו הוצגו במוזיאון תל אביב לאמנות, במוזיאון וילפריד הזורע, במוזאון עין הוד, בגלריה רו-ארט, בגלריה Kit Schulte בברלין, בגלריה רוזנפלד, בגלריית קיבוץ בארי וב-Arlington Arts Center בוירג'יניה, ארה"ב. עבודותיו הוצגו בתערוכות קבוצתיות רבות, במוסדות אמנותיים כמו מוזיאון ישראל, מוזיאון תל אביב לאמנות, הביאנלה לאמנות עכשווית של אודסה, גלרית התואר השני של בצלאל בתל אביב, הסלון לאמנות עכשווית במונקו והגלריה האוניברסיטאית בחיפה. השתתף בתכניות שהות אמן בהאנגג'ואו שבסין (2012) ובסינגפור (2000).מיקום - גלריה רו-ארט
המרץ 3, בניין 8, קומה 3


זמנים - 10/12/2020 עד ה-23/01/2021

פתיחת התערוכה - 10/12/2020, שעה - 20:00
האירוע יתקיים בהתאם להנחיות משרד הבריאות. הכניסה בהרשמה בלבד קישור להרשמה: https://doodle.com/poll/t3h22898t7p9ni4a?utm_source=poll&utm_medium=link

קישור - http://www.rawart-gallery.com/exhibition/ruven-kuperman-anatomy-of-a-killer/התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית