שיתוף התערוכה:

ארק (תיבה) / מוזיאון הטבע

קרדיט צלם - ARK - קרדיט ענת פרופר גולדנברג

01/10/2020 עד ה-18/12/2020

במובנים רבים, פרופר גולדנברג חזתה את מצבינו היום- את אותם הימים המטלטלים אשר חווה האנושות, את מצבו של העולם כולו. העבודה משלבת מדיומים- ציור, פיסול, סאונד ווידאו. מכלול הנדבכים יוצר חוויה רב-חושית מורחבת, המתווכת את שבריריותה של עצם היותנו.
 
התערוכה מהווה סמן פעיל, מגדלור אשר מאותת ומזהיר מפני ה?מחלה הממארת?, ההולכת
וגואה, הולכת ומחריפה ומאיימת לאיין את קיומנו כאנושות. חיינו על פני האדמה מותירים עקבות עמוקים- זיהום פושה בכל; באוויר בים וביבשה, בתפישתנו הערכית, במאוויינו הכמוסים והנגלים ובדרכים בהן אנו בוחרים לממשם. היא התייחסות מתמשכת למגיפה העולמית, הצומחת במהירות של אסונות והזנחות. אותו עולם אשר עבר את נקודת האל-חזור. פנינו אל עבר עידן חדש- פגעי סביבה המתרחשים במועדים הולכים ומתקצרים, פגעי מוסר המאיימים על הבטחון האישי, הפוליטי, המדיני. פגעי כלכלה ומחייה, תעסוקה וחינוך.
 
מוזיאון הטבע בירושלים הוא התחנה הראשונה במסעה של יצירה טוטאלית זו אשר יועדה להיות מוצבת אל מול אתרים ברחבי העולם, אשר מהווים מוקד וסיבה לעוולות אקולוגיות, חברתיות, כלכליות ומוסריות. פרופר גולדנברג עורכת זיהוי ומיפוי נקודות גאוגרפיות, בהן למציאות הקיימת נדרשת "הארה"- בין אם מדובר בגופים תעשייתיים מזהמים, גופים פיננסיים היוצרים פערי מעמדות קיצוניים ובין אם אלו הם מוקדי זנות או העסקה בלתי חוקית של ילדים. העבודה כולה מהווה סמן, קרן אור המאירה את המצב ומסיטה את תשומת לב הציבור לנושאים הללו, אשר מעוותים את עולמנו יום יום ונדרשת חשיפתם.
*
ענת פרופר גולדנברג (ילידת לונדון, 1971) היא אמנית רב תחומית ופעילה סביבתית, בוגרת האקדמיה לאמנות ולעיצוב בצלאל אשר הציגה תערוכות יחיד בישראל ובחו"ל.
לאתר האמנית
 
מוזיאון הטבע בירושלים מושך אליו אוהבי טבע מכל הארץ והעולם ואחד המקומות האותנטים והאהובים ביותר בישראל. המקום מאפשר למבקרים ( ילדים ולמבוגרים ) ללמוד בצורה חוויתית ומהנה נושאי טבע וסביבה. במוזיאון אוסף זואולוגי מרשים ביותר בהם, האריה והלביאה, פעילויות חווייתיות ברפואה טבעית, טיפול באמצעות בעלי חיים, גינה קהילתית ועוד.מיקום - מוזיאון הטבע
רחוב הרב שמואל מוהליבר 6, מושבה גרמנית, ירושלים ימים ושעות פתיחה: א', ג', ה' 13:30- 08:30 ב', ד', 18:00 - 08:30 הכניסה חופשית.


זמנים - 01/10/2020 עד ה-18/12/2020

פתיחת התערוכה - 01/10/2020, שעה - 20:00


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||