שיתוף התערוכה:

מציאות באספמיה / גלריה סטודיו משלך בבית הצייר ליטבינובסקי

הצילומים באדיבות גלריה סטודיו משלך בבית הצייר ליטבינובסקי

27/08/2020 עד ה-30/10/2020

סטודיו משלך, שגרירות ארצות הברית בישראל, וגלריה בית הגפן בחיפה שמחות להודיע על פתיחת התערוכה 'מציאות באספמיה' באוצרותה של נטלי פסלב שטרן המסכמת את תכנית מנהיגות נשים בתרבות. התערוכה תפתח ב27 באוגוסט בשעה: 20:00 בגלריה "סטודיו משלך" בירושלים. 

תכנית מנהיגות נשים בתרבות פעלה בין 2018-2019 בחיפה לוד וירושלים, תוך חתירה להביא להתמקצעותן של אמניות מרקע דתי בתחום האמנות החזותית, והצמחתן כמנהיגות משפיעות ומובילות בתחום התרבות בקהילות השונות. התכנית הפגישה 26 אמניות דתיות יהודיות, נוצריות, מוסלמיות ודרוזיות לסדרת מפגשים חודשית. המפגשים עסקו בפיתוח הפרקטיקה האמנותית, וכישורי המנהיגות והיזמות של המשתתפות. ב-2019 הציגו האמניות בלוד ובבית הגפן בחיפה.
 
בתערוכה 'מציאות באספמיה' יציגו 10 מהאמניות המשתתפות. היצירות נוגעות בהיבטים שונים של התמודדויות שהן שותפות להן כנשים שבאות מחברות מסורתיות: קריאה לשוויון דתי ועדתי, כיסוי ראש ונראות חיצונית-פנימית, מחאה כנגד אלימות כלפי נשים והעלאת שאלות על ייצוגים נשיים. היצירות מעלות שאלות על הכוחות השונים של החברה המופעלים כלפי נשים, ובמיוחד כלפי נשים בחברות מסורתיות ומציגות להן ביטוי אמיץ ומעודן. בפתיחת התערוכה, יושק הקטלוג המלווה את הפרויקט  ומספר על התהליך המיוחד שעברו האמניות בתכנית 'מנהיגות נשים בתרבות', ביניהן כמה שהחליטו להוריד את כיסוי הראש, ולהיכנס להריון כאם יחידנית.  
התערוכה- 'מציאות באספמיה' מוצגת בחלל החדש של סטודיו משלך בביתו ההיסטורי של הצייר פנחס ליטבינובסקי. המשמש כמרכז ראשון מסוגו לאמנות נשים רב-תרבותית בישראל.
 
פרויקט?מנהיגות נשים בתרבות החל להתגבש לפני מספר שנים ע"י ציפי מזרחי מייסדת סטודיו משלך ויעלה חזות, בעבר ראש תחום אמנויות במועצה הבריטית, אוצרת לשעבר של גלריה בית הגפן, חוקרת ומרצה בניהול תרבות. שתיהן בוגרות תכנית החילופין  היוקרתית של שגרירות ארה?ב למנהיגים חברתיים. הפרויקט יצא לפועל בזכות זכייתן במימון קרן הבוגרים של שגרירות ארה?ב ותרומתן ושותפותן הנדיבה של עיריית לוד, מועצת הפיס לתרבות ואמנות, מט"י ירושלים, קרן ירושלים, קרן נתן, קרן פרס בראשית' ומתן משקיעים בקהילה.
 
אוצרות התערוכות בחיפה ובלוד: הדס גלזר, יעל מסר
מנחות: נאוול אבו עיסא, רעיה ברוקנטל, שרקי גולני
מייסדות ומנהלות התכנית: יעלה חזות ינוקא וציפי מזרחי
 
בפתיחת התערוכה, יושק הקטלוג המלווה את הפרויקט ומספר על התהליך המיוחד שעברו האמניות בתכנית 'מנהיגות נשים בתרבות', ביניהן כמה שהחליטו להוריד את כיסוי הראש, ולהיכנס להריון כאם יחידנית. 
התערוכה- 'מציאות באספמיה' מוצגת בחלל החדש של סטודיו משלך בביתו ההיסטורי של הצייר פנחס ליטבינובסקי. המשמש כמרכז ראשון מסוגו לאמנות נשים רב-תרבותית בישראל.מיקום - גלריה סטודיו משלך בבית הצייר ליטבינובסקי
בית הצייר ליטבינובסקי, רחוב כ"ט בנובמבר 10א, ירושלים שעות פתיחה: יום א' וב' - 10:00-15:00 יום ד' - 15:00- 19:00


זמנים - 27/08/2020 עד ה-30/10/2020

פתיחת התערוכה - 27/08/2020, שעה - 20:00
(אירוע הפתיחה יתקיים בהתאם להוראות התו הסגול)


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית