שיתוף התערוכה:

מאות פעמים / המרכז לאמנות עכשווית רמלה

קרדיט צלם - רון פלד

03/07/2020 עד ה-15/10/2020

מאות פעמים

האלה אבו קישק | נרדין סרוג'י | נעמה ערד | דיאנה קוגן
אוצרת: ד"ר סמדר שפי
תערוכה חדשה במרכז לאמנות עכשווית CACR רמלה
אירוע פתיחה: שישי 3.7.2020  
כניסה חופשית
בתחילת יולי תפתח במרכז החדש לאמנות עכשווית ברמלה התערוכה "מאות פעמים" - בה יציגו 4 אמניות מסקרנות עבודות המעוררות שאלות ותהיות בהקשר של נשיות. האמניות יציגו בתערוכה עבודות רישום, ניאון, מיצבים ועוד, חלקן ענקיות, הממחישות את הרב גוניות הקיימת בעיר רמלה הרב תרבותית המורכבת ממגוון דתות וקהילות.
"התערוכה החדשה היא הרהור מורכב, לעיתים הומוריסטי – אירוני אך לאו דווקא אופטימי, על נשיות בהקשריה החברתיים והפרטיים? אומרת ד"ר סמדר שפי אוצרת המרכז והתערוכה, "לצופה מוזמנת חווייה ייחודית לאור קווי המתח השונים העוברים בין יצירות התערוכה, טורדים אבסורדים עיקשים ולעיתים גורמים לאי נוחות?
179 של האמנית האלה אבו קישק שכתבה בערבית ובעברית מילים מתמלילי שיחות עם נפגעות עבירות מין. היא כותבת אותן בגדול על הקיר משאירה לדמיון הצופות ולצופים את הדימויים, את הזוועה. בעוד המילים הופכות דימויים לאבסטרקטיים.
דיאנה של האמנית דיאנה קוגן מוצגות עבודות במימדים גדולים כמו עוטפות את המתבוננות/ים. 
"מישהי, אני אומרת, תזכור אותנו" היא כותרת הרישום הענק שמציגה קוגן ביצירה דיאנה עם כלבי הצייד. דמותה של האלה דיאנה מורכבת: אלת הציד ופטרונית חיות הבר, אלת פוריות מגינת היולדות ובתולה. הבחירה של קוגן לעסוק באלה שבשמה היא נקראת הופך את הרישום למעין דיוקן עצמי.
 
בעבודת הניאון חומוס- פול של נרדין סרוג'י מובילה האמנית את הצופה להתבוננות בנוכחות כתב ערבי במרחב הישראלי, ואולי המערבי. כתב ערבי מתקשר בדרך כלל לכיתוב פוליטי, אולי דתי וכאן מנכיח את היומיומי שהפך לסמל.
העבודות של נעמה ערד יוצרות אצל הצופה, בו זמנית, רתיעה ואמפתיה אינטנסיבית . בעבודה Legally Blond גוף מתומצת לקווים דקים, עשויים גרביונים מתוחים, נדמה כמתריס, אך מקובע לרצפה במנעולי מתכת. ההחפצה, הרמיזה/הפניה לעבדות לופתת את הצופים.

התערוכה "מאות פעמים" מעלה הרהורים על מבנים של הצגת נשיות, החל במיתולוגיה (ב"דיאנה" צפון גם המיתוס הנסיכה דיאנה, מלכת הלבבות האיקונית) ועד בובות – מבובות חלון ראווה ועד בובות מין שצילן מהדהד בLegally Blond .
 
המרכז החדש לאמנות עכשווית רמלה  CACR שנפתח לפני מספר חודשים ע"י עיריית רמלה וקרן רמלה, במתחם מוזיאון רמלה בניהולו של רון פלד, מציע אמנות מהמעלה הראשונה כשמטרתו להרחיב את המקום שתרבות תופסת בחיינו. המרכז הוא מקום בטוח לדיון בנושאים מעוררי מחלוקת או כאב, להתעמת עם אתגרי ההווה ולדמיין את העתיד.
במסגרת כל תערוכה נערכים מפגשים עם קהל ודיונים עם יוצרות ויוצרים, הוגי והוגות דעות מקשת רחבה ככל הניתן.  בחללי המרכז  הממוקמים בבניין מנדטורי משנת 1922, יערכו בין שלוש לארבע תערוכות מתחלפות מידי שנה. המרכז  יערוך פעילות בחללים נוספים ברחבי העיר רמלה, בהם היסטוריים כמו ברכת הקשתות.

ראש עיריית רמלה, מיכאל וידל ציין כי: "המרכז לאמנות עכשווית ברמלה, מהווה מרכיב תרבותי חשוב ומרכזי המשקף את החיים המשותפים בעיר רב תרבותית. התערוכה "מאות פעמים", הרביעית בסדרה, היא הוכחה שרמלה מצויה על מפת האמנות העכשווית בישראל, כיאה לעיר תרבות מובילה - רמלה עיר עולם. אני מזמין את הציבור למרכז לאמנות עכשווית בעיר רמלה".
המרכז לאמנות עכשווית CACR

שד' הרצל 112 רמלה
לפרטים נוספים: 050-743-1106 ובאתר
שעות פתיחה: ראשון עד חמישי 11:00-15:30 שישי ושבת סגורמיקום - המרכז לאמנות עכשווית רמלה
שד' הרצל 112 רמלה שעות פתיחה: ראשון עד חמישי 11:00-15:30 שישי ושבת סגור 050-743-1106


זמנים - 03/07/2020 עד ה-15/10/2020

פתיחת התערוכה - 03/07/2020, שעה - 12:00

קישור - https://https://www.facebook.com/ramlaCACR/התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית