שיתוף התערוכה:

עלו על השאטל / גלריה רו-ארט

08/05/2020 עד ה-08/07/2020

גלריה רו-ארט שמחה להודיע על פתיחת שאטל לקהל הרחב החל מיום שישי, ה-8 במאי, תוך הקפדה על הוראות משרד הבריאות. לא יתקיים אירוע פתיחה.
 
הפרויקט שאטל הוא פרוייקט ליווי אמנים בתחילת דרכם. הפרויקט מבטא את מחויבותה המתמשכת של הגלריה לאמנים צעירים גם לאור התבססותם בשדה של האמנים שפועלים עם הגלריה מהיווסדה.
המחזור הראשון של שאטל כולל את עידו גורדון, דוד דובשני, דאנה טנהאוזר, יואב פיש, נגה פרחי ומיה פרי. 
 
התערוכה שאטל נפתח בתערוכה מתגלגלת בה כל אמן קיבל שבוע לשהות ולעבוד בגלריה בעודה פתוחה למבקרים. תוצרי שבוע העבודה הצטברו לתערוכה שתיפתח לקהל ביום שישי, ה-8 למאי.
בלב התערוכה עומד המפגש בין האמנים ויצירתם לבין קהל הגלריה שהוזמן לפגוש אותם בעת שהם עובדים, ואף לקחת חלק בתהליך היצירה. במקביל, נבחן המנגנון בתוכו התערוכה פועלת – גלריה מסחרית המזמינה אמנים להיות מיוצגים בתנאי תערוכה שהגלריה קובעת – התחייבות מצדם לשהות ולעבוד בגלריה במשך שבוע שלם. אחת לשבוע נפגשו האמנים והאוצרת לקריאה בטקסטים – טקסט אחד שנבחר על ידי כל אמן ביחס ליצירתו, וטקסט שנבחר על ידי האוצרת שעוסק באופני היצירה והתצוגה. ההתבוננות המשותפת בעבודות והשיח עליהן נחתמו בהעברת השרביט בין האמנים. לאלה הוצע להשאיר קצוות פתוחים של עבודה ומשימה כתובה על פתק לאמן שבא אחריהם. 
 
האמנים
עידו גורדון
24.2-29.2
במהלך שבוע שהותו בגלריה, עידו הרכיב מערכת רהיטים מקאפה שמחלק את החלל. הצופים הוזמנו לבקר בגלריה ולשאול אותו למה.
 
נולד בתל אביב בשנת 1988, חי ועובד בתל אביב. 
עבודותיו של גורדון נעות בין ציור, פיסול ומיצב והוא יוצר בקשב ובעניין זהה כל אחד מהמרכיבים בתערוכותיו - מהציורים ועד הספסל ממנו מתבוננים בהם. הסטודיו שלו משמש לו בית ולהפך, ושיחות הן חלק בלתי נפרד מתהליך היצירה שלו.
גורדון הוא בוגר תואר ראשון במחלקה לאמנות באקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל, ירושלים.
הוא הציג תערוכות יחיד בגלריית המדרשה בתל אביב ובבית האמנים בירושלים וכן בתערוכות קבוצתיות, בין היתר במוזיאון תל אביב לאמנות, בביתן הלנה רובינשטיין ובארכייב בוקס, ברלין. בנוסף, גורדון עובד על הפודקאסט דברים בעולם בשיתוף עם ארנון בן דרור.
 
נגה פרחי
3.3-7.3
במהלך שבוע שהותה בגלריה נגה פרחי תיעדה צללים של אירועי פיסול רגעיים ושל מבקרים, באמצעות ציור על פני חלל הגלריה.
 
נגה פרחי נולדה ביפו בשנת 1987, חיה ועובדת בתל אביב. 
פרחי מתעניינת במצבים חושיים וחושניים, בגוף, בעדותו, בריקון ובהפשטה שלו. בעבודותיה, היא עסוקה בפני שטח - בעורות ובפשיטתם, בפרישתם ובהשטחתם. דרך פעולות אלו ובאמצעות שימוש בקליפות, שאריות ונשלים, היא מבקשת להנכיח את הגוף דרך היעדרותו. 
פרחי היא בוגרת תואר ראשון במחלקה לאמנות באקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל, ירושלים וזוכת פרס קופר להצטיינות (2017) ופרס פרסר להצטיינות בתחום הציור (2018). היא הציגה בתערוכות יחיד ובתערוכות קבוצתיות בגלריה בלקונט בתל אביב, בגלריה ברבור בירושלים, במוזיאון הטבע על שם שטיינדהרט בתל אביב, ובבית אליאנס בירושלים. 
 
דוד דובשני

9.3-14.3
דוד העביר את הסטודיו והפרקטיקה שלו אל חלל הגלריה. במהלך השבוע הוא יצר והדפיס ציורים דיגיטליים וקומיקס.
 
נולד בתל אביב בשנת 1991, חי ועובד בתל אביב. 
דובשני פועל בתחומי הקומיקס, הציור הרישום וההדפס ועבודתו עוסקת בנרטיבים היסטוריים ופוליטיים טעונים ומתאפיינת בהומור וסאטירה.
דובשני הוא בוגר התואר השני באמנות של האקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל בירושלים ותכנית לימודי האמנות באקול דה בוזאר בפריז. עבודותיו הוצגו בארץ ובעולם, בין השאר בתערוכות יחיד באינקלייב פרוז'קטס בלונדון, בבוזאר בפריז ובמאי הקרוב בגלריה אלמסן ביפו. הוא השתתף בתערוכות קבוצתיות במשכן לאמנות עין חרוד, במוזיאון נחום גוטמן בתל אביב, בגלריה חנינא בתל אביב, ב"לילה לבן" בפריז ובגלריה גריפין בלונדון. דובשני מפרסם את טור הקומיקס השבועי חישובי קיצין בעיתון הארץ ביחד עם ג'וליה פרמנטו, וכותב קבוע למגזין תוהו. ספרו מסעות הצלב יצא לאור בשנת 2019 והושק באירוע בפלה-דה-טוקיו בפריז.
 
דאנה טנהאוזר ויואב פיש
16.3-21.3
יואב ודאנה יצאו עם התינוק נור ומיטלטלין למסע של שבוע מהסטודיו שלהם בירושלים לגלריה בתל אביב. חוויית הסחיבה המשותפת חיברה אותם לדימוי המרגלים התנ"כי המתאר זוג מרגלים הנושאים על כתפיהם אשכול ענבים ענק מארץ ישראל למחנה העם. במהלך השבוע הם עבדו על פרוק והפשטת הדימוי למיצב פיסולי.
 
יואב פיש נולד בתל אביב בשנת 1988 ודאנה טנהאוזר נולדה בירושלים בשנת 1989. טנהאוזר ופיש הם זוג אמנים החיים ופועלים בירושלים.
עבודתם  המשותפת עוסקת בשאלות של הגדרת מרחב בהקשר הפרטי, הזוגי והמגדרי, בתפישת חלל והתערבות בו בעזרת אובייקטים פיסוליים ובמחקר עומק בנושא חומריות וחומרים כהמשך לגוף הפיזי והרגשי. האובייקטים החידתיים שלהם מאופיינים בקונסטרוקטיביות ובצמצום צורני ונרטיבי, והם מתקיימים כגופים עצמאיים בחלל, חודרים אליו ופורעים אותו בו-בזמן.  
פיש וטנהאוזר הם בוגרי תואר ראשון באקדמיה לאמנות  ועיצוב בצלאל בירושלים, פיש במחלקה לאמנות וטנהאוזר במחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית. טנהאוזר השתתפה בתכנית רזידנסי בפילצ’וק, בית ספר לזכוכית בוושינגטון והיא זוכת פרס אנדי מטעם משפחת ברונפמן להישגים יוצאי דופן בתחום הזכוכית. עבודותיה הוצגו בתערוכות קבוצתיות ביניהן בבית בנימיני בתל אביב, בגלריה דוקס בפראג ובמרכז לאמנות מעמותה בבית הנסן, ירושלים. פיש השתתף בתכנית הרזידנסי" האקדמיה של העכשווי" במעמותה בבית הנסן בירושלים ועבודותיו הוצגו בתערוכות יחיד ובתערוכות קבוצתיות ביניהן בגלריה החדשה טדי בירושלים, בגלריה כורש בירושלים ובגלריה בנימין בתל אביב.
מאז סיום לימודיהם הם חולקים סטודיו בסדנאות האמנים תלפיות. בשנה האחרונה הם יצרו והציגו גוף עבודות משותף, שבודק ומאתגר את גבולות האישי בתוך מסגרת היצירה הזוגית והציגו תערוכה זוגית משותפת בגלריה הוילה בירושלים.
 
מיה פרי
23.3-28.3
במהלך השבוע מיה שהתה בתוך עמוד אינטרנט חדש שתיפקד כספר אמן שהופך למיצב וירטואלי נסיוני. ביום הראשון להשתלטות פורסם לינק לאתר ומיום ליום הוא התמלא באלמנטים, רישומים ושאלונים שאיפשרו תקשורת עם האמנית המסוגרת בביתה. עדכון האתר יפסק רק כאשר האמנית והסביבה יצאו מבידוד.
 
מיה פרי נולדה בניו יורק בשנת 1994, חיה ועובדת בתל אביב.
מיה פרי עובדת בתחומי הרישום, האנימציה הניסיונית והמיצב. עבודתה סובבת סביב פסיכולוגיה של טראומה ופוסט-טראומה דרך הדגשת האופן שבו רגעים של אינטימיות ופגיעות מצטלבים עם זיכרונות של אלימות ומניפולציה.
פרי היא בוגרת לימודי אמנות במנשר בתל אביב ולימודי ציור במכון אבני. היא הציגה תערוכות יחיד ובתערוכות זוגיות בגלריה אלפרד ובגלריה מאיה בתל אביב, ועבודותיה הוצגו בתערוכות קבוצתיות, בין היתר במוזיאון הטבע על שם שטיינדהרט בתל אביב, במרכז לאמנות בטריבקה בניו יורק ובמקרר בתל אביב. פרי היא זוכת פרס זום לשנת 2019 לאמן ישראלי צעיר. 


מיקום - גלריה רו-ארט
המרץ 3, בניין 8, קומה 4 תל אביב


זמנים - 08/05/2020 עד ה-08/07/2020


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית