הירשמו עכשיו וקבלו למייל 10% הנחה על כל העבודות המקוריות!

שיתוף התערוכה:

ריקמת אישה- תערוכת יחיד של האמנית סמדר ברמן / גלריית מגדל W

הצילומים באדיבות גלריית מגדל W

27/02/2020 עד ה-28/03/2020

אוצרת: לורי פשניצה
סמדר ברמן נולדה בתל-אביב.  למדה בתיכון לאמנות, ובהמשך במדרשה למורים לאמנות ברמת השרון וסיימה עם תואר ראשון בספרות ואומנות.
 את התואר השני קיבלה לאחר סיום לימודים במכללה לחברה ואמנויות בנתניה עם דגש על חיבורים של החברה הסובבת אותנו עם עולם האמנויות.
יצירותיה עשירות בצבע, בנקודות, במעגלים, בתוכן מסתתרות משמעויות אלגוריות שונות עם דימויים סימבוליים מתוך עולמה של האישה, מגלגל המזלות, עם משטחי רקע של מעגלים ונקודות. במסגרת טיול לאוסטרליה ביקרה בתערוכת ציורים אבורג'ינית ונסעה גם לכפר נידח שנשים אבורג'יניות ציירו דמויות נשיות על קנבס פרוס על האדמה. בציורים האבורג'יניים יש שימוש נרחב בנקודות ובקווים מצטלבים. צורות אלו קשורות בדימויים של יערת הדבש, עורות של חיות, קורי עכביש ועוד. הנקודות מסמנות גם את עקבותיהם של בני האדם ובעלי החיים שעברו באתר בעידן החלום. הציור הוא אידיאוגרמה – תמונה שמייצגת רעיונות. על פי התפיסה האבורג'ינית, העולם מורכב מסימנים בעלי משמעות והצורות מסמנות טווח רחב של משמעויות. כך, מעגל יכול לייצג מקווה מים, שביל, פרי או אש. קו ישר יכול לסמן דרך.  קווים גליים יכולים לסמן מים זורמים, קשת בענן, נחשים או גבעות. חיצים מסמנים עקבות של בעלי חיים וצורתם משתנה לפי סוג החיה. 
היא התרשמה עמוקות והחליטה שמיד כשתחזור ארצה היא תנסה לשלב בציוריה אלמנטים מהאמנות האבורג'ינית והסימבוליזם שנלווה אליה.  סמדר שילבה בציוריה גם את שיטת ה"גריד" (רשת). מצע הציור שלה מחולק למעין רשת של משטחים, המטופלים כל אחד מהם כיצירה נפרדת, עמוסת טקסטורות מסתוריות קסומות.
בתערוכת "ריקמת אישה" מוצגות יצירות בשתי סדרות כשדמות האישה שולטת במרביתן.  סמדר מצוידת בניסיון יצירתי עשיר, מנווטת את הנשים שלה בקומפוזיציה צבעונית, ממקום לגנדרי בכישרון רב – בפריסה מסתורית ומרתקת. בציור הכל צף. כל צורה, כל משיכה, כל צבע, כל מחשבה, כמו מילים – ההופכים לסיפור, עם עבר הווה ועתיד. במספר ציורים ניבטת דמות האישה כחיה שמגנה על עצמה, שמסוגלת להשיב מלחמה – מילולית, שכלית, אידיאולוגית. החיה כמו האישה והאם מלמדת שיעור חיים מרכזי בכל תקופה בחיים. היא מסמלת את ההתחברות לאינסטינקטים הטבעיים שלה, לטבע, לשורשים הפראיים, ליצרים כמו סקרנות עוצמה, כוח, עמדה ועוד. ציורי המזלות מכילים את החיות של המזלות גדי אריה טלה דגים - והנמר שמופיע בציורים האחרונים מבחינתה הוא הכוח שלה עכשיו.
האמנית סמדר ברמן השתתפה בשלוש תערוכות:
 2019 - תערוכת יחיד  בתיאטרון ירושלים.אוצר - דורון פולק.
2019  - תערוכת יחיד במרכז לאומנות ותרבות פתח תקווה. אוצרת  נילי  חי.
2020 -  תערוכה קבוצתית במגדל דוידסון הדסה עין כרם ירושלים.  אוצרת רחל זיו.
"ריקמת אישה" בגלריית מגדל W , זוהי תערוכת יחיד שלישית שלה.
האמנית סמדר ברמן, אשת חינוך, מנהלת של הגיל הרך בחינוך הבלתי פורמאלי בגבעת שמואל. האומנות היא התבלין של חייה והציור מהווה צורך קיומי ובסיסי שלה. עבודותיה מסקרנות ומרשימות. היא מציירת ויוצרת בהנאה גדולה מתוך מעורבות רגשית המציפה אותה והיא חוגגת באמצעותם על הבד הנפרש לעיניה. היא רוצה להמשיך לצייר, להציג בתערוכות בארץ ובעולם ולהגיע לחשיפה גדולה.
כל היצירות מיועדות לרכישה.
פרטים ליצירת קשר: טל' 050-5500359
 
לורי פשניצה אוצרת התערוכהמיקום - גלריית מגדל W
מגדל W רחוב ניסים אלוני 6, מתחם צמרת, תל אביב. הכניסה חופשית בכל ימות השבוע בין השעות 8:00-20:00


זמנים - 27/02/2020 עד ה-28/03/2020

פתיחת התערוכה - 27/02/2020


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית