הירשמו עכשיו וקבלו למייל 10% הנחה על כל העבודות המקוריות!

שיתוף התערוכה:

פלימפססט / גלריה עומר תירוש

הצילומים באדיבות גלריה עומר תירוש

05/03/2020 עד ה-06/04/2020

?גלריה עומר תירוש גאה להציג את פלימפססט, תערוכת היחיד של האמן דאריל ארז-האצ'יסון באוצרותה של מור רשף סיון. המונח פלימפססט מגיע מן המקור הלטיני-יווני ומתייחס לכתב יד עתיק שנמחק בכדי לפנות מקום לטקסט חדש אך השאיר אחריו עקבות רפאים. בהתאם, ציוריו של דאריל בנויים משכבות חופפות רבות כאשר כל אחת מייצגת שלבים שונים בחייו. בהשראת הארכיטקטורה המקומית הוא בוחן את סביבתו החדשה ומשקיף דרכה על עברו וילדותו בצפון אירלנד.
ארז-האצ'יסון מושפע מסמליות רב-גוונית המייצגת שלבים שונים בחייו ושואב השראה  מזכרונות ילדותו אותם הוא משלב עם הסביבה האורבנית של תל אביב. למרות שתחילת עבודתו הינה אינטואטיבית, לרוב ברישום עיפרון של סמל או מבנה ארכיטקטוני כלשהו, אין לו שום תפיסה קבועה מראש של הציור המוגמר והוא בוחר במקום זאת לאפשר ליצירה ללבוש צורה משלה. דאריל מדמה עבודות אלה לחפירות ארכיאולוגיות, שכבות מוקדמות בהיסטוריה האישית שלו מתחת לעולם חדש שנבנה והורכב מעליהם.
 
בעבודתו, שמשון וגוליית,  ניתן למצוא שכבות ציור מוקדמות הניצבות כהד לעגורנים הצהובים, בעלי אותו השם, מהמספנה המפורסמת של בלפסט, העיר בה נולד. ארז-האצ'יסון משלב בין שני הנופים ומפרק אותם לצורות גאומטריות המהוות בסיס לעבודות אחרות בתערוכה. המסגרות הללו הן נקודות המוצא לבחינה מתמשכת ורחבה יותר של גבולות, זהות ורזולוציה - תחושת הגלות והשייכות.
אחד המוטיבים החוזרים בעבודותיו של דאריל הוא השימוש בקווים אדומים אשר מזכירים סימוני גבולות על גבי מפה ומשמשים כרמז עדין למסע התרבותי האישי שלו כאשר לרקע חייו קולות השסע הקתולי-פרוטסטנטי הוחלפו בקולות הרקע של הסכסוך המקומי. על ידי בחינת עבודותיו, תערוכה זו מדגישה את ריבוי השכבות המרכיבות את זהותו של ה'עצמי' וחוקרת את הנושא מנקודת מבט ייחודית. דרך התייחסויותיו הרבות לזיכרונות שנאספו במהלך חייו בצפון אירלנד ובישראל, גוף היצירה החדש של ארז-האצ'יסון הוא האישי והחשוף ביותר של האמן עד כה.
 
דאריל ארז-האצ'יסון נולד בבלפסט, צפון אירלנד וגדל בארמו. עלה לארץ ב-2013, חי ויוצר בתל אביב-יפו. הינו בוגר בהצטיינות יתרה של אוניברסיטת אדינבורו לאמנות ב-2007 ותוכנית החלפת הסטודנטים בבצלאל.  זו תערוכת היחיד הראשונה שלו לאחר מספר תערוכות קבוצתיות והצלחתו ביריד האמנות צבע טרי בשנת 2019.מיקום - גלריה עומר תירוש
מזל מאזנים 2- פינת כיכר קדומים 8, יפו. טלפון 077-554-5773


זמנים - 05/03/2020 עד ה-06/04/2020

פתיחת התערוכה - 05/03/2020, שעה - 20:00


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית