שיתוף התערוכה:

אוצרת טבע תערוכת יחיד של האמנית לי מישל / גלריית מגדל W

הצילומים באדיבות גלריית מגדל W

23/01/2020 עד ה-23/02/2020

אוצרת: לורי פשניצה
לי מישל, אמנית רב תחומית, נולדה בתל אביב. מגיל קטן למדה ריקוד. היא התאמנה שעות רבות ביום וזו הייתה רוטינה שפיתחה מתוך משמעת של אמן. בגיל 17 נסעה למונטריאול שבקנדה במטרה ללמוד אמנות. היא למדה במכללה לאמנות  3 שנים ציור וצילום. כמו כן למדה עיצוב אופנה בלה סאל קולג' ואף דיגמנה.  חזרה לארץ והמשיכה ללמוד ציור אופנה ועסקה גם בדוגמנות. דרך עולם האופנה נשאבה לעולם המוסיקה, שרה והקימה להקה. הופיעה בפסטיבלים שונים ובאולמות קונצרטים בארץ. כמו  בבית הפדרציה בירושלים, בסינמטקים ובתיאטראות.
כדי להתמקצע היא למדה באוניברסיטה בר אילן עם פרופסור שלמה טחלוב. בשלב זה  קיבלה הצעה לסיבוב הופעות בחו"ל - לשירה קלאסית אמנותית. במסגרת הצלחת הופעותיה באירופה הגיעה גם לפאריז, התאהבה בה ואף נישאה שם לבן זוגה.
 
בעלה עסק באירועים ובפעילויות בנושא השלום עם מרכז פרס לשלום והאליזה. היה מחובר בתקשורת הצרפתית, לאנשי רדיו ופרסום שיצרו הפקות - על בפאריז.  הוא גילה את ערך הכישרון שלה והפיק ארועים משולבים בנושא האמנות. נוצר חיבור גדול בין האמנות שלה בשלל האירועים שהוא הפיק.
לי מישל הציגה משנת 2014 כ- 22 תערוכות יחיד. תערוכות ציור בבתי מלון כמו מריוט בשנז אליזה, רנסנס פאריז רפובליק, במתחם ה"מארה",  ובגלריות ברובע ה16. האירועים לוו במוסיקה וכיבוד והתפרסמו במגזינים ידועים ושמם יצא לרחוק.
 
כאישה שרואה את עצמה מחוברת לאנשים ומי שאוהבת לחקור את טבע האדם מבריאתו והשתלבותו בחברה ובטבע  היא מטמיעה את האיווי העז שקיים בה על בד הקנבס.
בראייתה הסובייקטיבית הטבע זה הבורא.  היא לוקחת חומרים מהסביבה כמו אבני קריסטל זרדים, בטון, חול, בטון, אבץ ומפסלת את הטבע  על הקנבס. גם עבודות הקולאז' נלקחו מהסביבה הקרובה. אלמנטים שונים ממגזינים  כמו מטבעות עתיקות.
המרחק מהארץ, הגעגועים למשפחה ולחברים, החום האנושי הישראלי - עשו את שלהם. לי החליטה לחזור לישראל ולנסות בכל מאודה ליצור פעילות דומה לזו שחוותה בפאריז - עם הערך המוסף של חווית  התחושה של הבית.
היא הציגה בארץ בנובמבר 2019 תערוכה בקניון רמת בגלריית האמנים אותה אצרה איילת אמוראי בירן .
 
"אוצרת טבע" - זוהי תערוכת יחיד ראשונה שלה בארץ. לתערוכה נבחרו יצירות בשתי סדרות: סידרה בסגנון האבסטרקט וסידרת קולאז' בהשפעת אמנות הפופ - ארט.
 
האבסטרקט מתחבר לרקדנית שבה. שם העבודה נעשית בטבע מתחת לכיפת השמיים. חלק מהיצירות מיוצר מחומרים כבדים  ומשולב בציור, כשתוך כדי שמיעת מוסיקה היא גם רוקדת. מזיזה את החומרים עם הצבע המטפטף וקורים דברים ברקע. היא מציירת בצבעי אקריליק או שמן בחופש מוחלט ונותנת לדברים להתגלות תוך כדי יצירה.
האמנית לי מישל הושפעה רבות מהאמן ג'קסון פולוק. היא יוצרת חוויה ויזואלית, מנציחה פעולות של עצמה תוך כדי ריקוד, עם אינטואיציה רגשית גבוהה בשילוב דמיון ותת מודע. הרעיון הכללי מבחינתה - שאין דימוי, אין צידוק, אין טקסט. קיימת פשוט חוויה.
 
בתערוכה "אוצרת טבע" מוצגת יצירה המכונה: "כידון". הגיע אליה אספן של עתיקות שנפל בחלקו אוסף של פוסטרים ישנים של בתי קולנוע ומגזינים ישנים מאד. היא אספה את חוויותיה הרגשיות, ליקטה תמונות ישנות גם מספרים עתיקים ומחוברות ישנות  ועבדה עליה זמן רב ובמספר שלבים.
 
בעבודות הקולאז' ניכרת השפעת אמנות הפופ ארט. היא התכוונה להביא מעין עבודת מחקר אנושית. מאחורי כל יצירת קולאז' קיים סיפור. כאמנית בתרבות השאו ביזנס, וכמי שחייתה כל חייה ואהבה את תרבות הפופ וגדלה על אידיאלים וגיבורי תרבות וגם כילדה שחקנית היא הושפעה רבות ויצרה עבודות שחלקן מוצגות בתערוכה.
 
החזון של האמנית לי מישל להעביר מסר שהאמנות היא חלק מהחיים שלנו. לדעתה, קיימת שמרנות כיום: "הבית מלא רהיטים אך הקירות ריקים". חשוב ונכון לרכוש אמנות כהרגל ברור ולמלא את הקירות באמנות שמתאהבים בה לפעמים ברגע.
 
לי מישל , אישה כריזמטית, טמפרמנטית מאד, בעלת קסם ייחודי, משובבת נפש, קופצנית, זורמת, שאוהבת לשלב משפחתיות חמה תוך כדי יצירה. ממשיכה את הפעילות שלה בפאריז ובישראל. היא נעה כל העת. ממשיכה להציג את האמנות שלה. דרך האמנות יותר קל לה לדבר על המציאות שלה. עושה סדנאות אמן. מספרת איך לממש חלום למציאות, איך ליצור הזדמנויות  ומה שהאמנות אמורה לעשות.
 
כל העבודות בתערוכה מיועדות לרכישה.
 
פרטים ליצירת קשר: טל' 054-7547998  0033630824653 (וואטסאפ)
 
לורי פשניצה אוצרת התערוכה
 
 
 
 מיקום - גלריית מגדל W
ניסים אלוני 6, מתחם צמרת, תל אביב. הכניסה חופשית כל ימות השבוע בין השעות 8:00-20:00


זמנים - 23/01/2020 עד ה-23/02/2020

פתיחת התערוכה - 23/01/2020


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית