שיתוף התערוכה:

Be a Loser / גלריה עומר תירוש

הצילומים באדיבות גלריה עומר תירוש

29/12/2019 עד ה-22/01/2020

גלריה עומר תירוש גאה להציג את Be a Loser, תערוכת היחיד של האמנית לאה שושן.  בתערוכה, באוצרותה של מור רשף סיון, מוצגות עבודותיה של שושן כמעין חיבור בין משלי עבר, אמונה, מסורת והחיים המודרניים של המאה ה 21. התערוכה מבקשת לקשר בין רבי נחמן זצ"ל ואוסף המעשיות שהגה אל רגעים מוכרים אשר כולנו חווים במציאות בת ימינו ובכך למעשה, מחייה את המלומד הגדול ומראה עד כמה השקפותיו בהירות ורלוונטיות לעולם היהודי בפרט ולעולם בכלל בימינו אנו, 209 שנים לאחר פטירתו בטרם עת בגיל 38.
שם התערוכה, Be a Loser, נגזר מפירושה של האמנית לדברי הרבי - בעולם בו הדחף העיקרי הוא החתירה להצלחה, והחיים הפרטיים מוצגים לרווחת הציבור במעטה פילטר חדש, האמנית מתייחסת לתרבות המדיה החברתית כעוד מסכה שאנשים משתמשים בה, ושואלת האם יש קשר בין החתירה הבלתי מתפשרת להצלחה חיצונית לבין הנטייה להזנחת הרגש; האם עלינו בכלל לפחד מהפסד, אם כך, מדוע? באחד ממסריו העוצמתיים רבי נחמן מדבר על הזרע. בשביל לצמוח, אומר הרבי, על הזרע לא לפחד מהריקבון, ההיפך הוא הנכון, עליו לאמצו לחיקו שכן זהו בסיסו של תהליך הצמיחה.  שושן מבקשת מאיתנו דבר זהה, לנסות, להעז ולא לפחד לאמץ את הריקבון. גם אם הוא לא עובר תמונה באינסטגרם.
תובנותיו  של רבי נחמן מהווים כר פורה לדיונים אין ספור, לימודים וחברותות, אבל שושן בדרכה בוחרת להנגישן לציבור הרחב דרך האמנות. היא משתמשת במעשיותיו של רבי נחמן לא בכדי לבקר, דווקא, את החברה המודרנית אלא בכדי לפתוח לדיון חדש, מודרני, את הכלים אותם העביר הרב לפני שנים לתלמידיו ומבקשת מאיתנו ללמוד כיצד כל אחד מאיתנו יכול להשתמש בכלים האלו היום, בעולם כל כך שונה מאז ועם זאת גם כל כך דומה. היא בוחרת לפתוח את התערוכה דווקא בחג החנוכה כמבקשת להזכיר לכולנו את דבריו של הרב כי בסופו של יום כולנו בני אדם, כולנו קשורים אחד לשני וכי גם מהמקום הכי נמוך אפשר לצמוח מחדש.
לאה שושן, נולדה בישראל בשנת 1986 ובגיל צעיר היגרה עם משפחתה לפריז. בעלת תואר לאמנות ממכללת שטרן לנשים בניו יורק. בשנת 2015 חזרה שושן לישראל וכיום היא חיה ועובדת בתל אביב. מאחוריה מספר תערוכות קבוצתיות ויחיד ברחבי ישראל.מיקום - גלריה עומר תירוש
כיכר קדומים 8 מזל מאזניים 2, יפו העתיקה. טלפון: 077-554-5773


זמנים - 29/12/2019 עד ה-22/01/2020

פתיחת התערוכה - 29/12/2019, שעה - 19:30

קישור - https://www.facebook.com/events/612721522813982/התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית