שיתוף התערוכה:

'במחול המכחול 2' תמי דוידסון תערוכת יחיד / גלריית מגדל W

הצילומים באדיבות גלריית מגדל W

19/11/2019 עד ה-20/12/2019

אוצרת: לורי פשניצה
תמי דוידסון נולדה בשנת 1953 בתל אביב. כיום מתגוררת בכפר סבא. משחר ילדותה אהבה אמנות. כילדה קטנה שחיה בתקופת צנע ומחסור מתוך כמיהה למתנות קטנות ובחדוות אמנות שלא ידעה כי קיימת בה, יצרה בובה מכרית ועליה ציירה פנים והדביקה עליה שערות מקש.
כנערה השתתפה בחוגי ציור בבית התלמיד בפתח תקווה. היא השתתפה בפרוייקטים שונים לקישוט פני העיר כמו ציורי גרפיטי על קירות החשופים של העיר. תמי סיימה לימודי תואר ראשון בספרות אנגלית ואמריקאית באוניברסיטת בר אילן ובמשך 25 שנה עבדה כמורה לאנגלית והגשימה ייעוד נוסף בחייה של חינוך הדור הצעיר. תוך כדי נישאה והקימה משפחה שהפכה למרכז חייה.
עם יציאתה לפנסיה מוקדמת הרגישה תמי שהגיעה העת להקדיש את זמנה לטובת החלום הישן. היא החלה לצייר בסטודיו לאומנות של הציירת סופיה דובנוב תוך כדי שהיא פוקדת בקביעות קורסים אקדמיים בנושאי אומנות.
החזרה לציור לאחר פסק זמן ממושך באה ממקום בשל יותר, למוד ניסיון חיים, ומתוך חווית האמהות והעבודה עם ילדים. ב-10 השנים האחרונות לא חדלה לצייר.
תמי מציירת בשמן ולעיתים באקריליק בצבעים עזים וססגוניים. הסגנון שלה מעורב. נוטה לריאליסטי, לעיתים אקספרסיבי עם נגיעות סוריאליסטיות.  לא בוער בה להיות מדויקת להפליא. היא מתרכזת במתרחש על הבד באותם רגעים של העבודה. במקרים מסוימים כשהנפש נרגעת, היא חוזרת לציור, משפרת ומשלימה.
 בתערוכה מוצגות יצירות בשתי סדרות: דמויות נשיות ונופים.
האשה האלמותית - קדומה, מסתורית, יצרית ועוצמתית. לעיתים אף סוריאליסטית המחוברת בעוצמות לטבע הפראי. ציורי הנופים - מבטאים תחושת עולם רגשית שהאדמה והמים משמשים  כרקע.
תמי מביאה את עוצמות האישה שפועמים בתוכה והקנבס משמש עבורה כזירת התרחשויות פורצת גבולות, עם הדגשה על שחרור מדאגות לילדים, עומס נפשי ויציאה לחירות. הכרית של ימי הילדות התחלפה בבד הציור והקש במכחול, ועתה היא מפנה מקום לילדה הקטנה עם התמימות הענוגה ברוב ציוריה. רב הדמויות הן של נשים צעירות. היכולת  לעצור את הזמן ולהיאחז בנעורים זוהי פריבילגיה השמורה לה כאמנית והכח הטמון בציור דמות האישה וכמו לתת לה חיי נצח.
היא מוצאת את עצמה בתוך חווית יצירה כשהיא מזדהה לחלוטין עם הדמות. זוהי מעין תרפיה שנטמעת בעונג עילאי ביישות שלה ושל המתבונן. היא מאפשרת לצופה מן הצד להיות חלק מהחוויה, ולמצוא את עצמו וחלקים מנפשו בתוך היצירה.  החירות היא הדדית. לה ולצופה. גם אם יתן פרשנות שהיא עצמה לא חשבה עליה, אך ברגע שנגעה בו היא השיגה את מטרתה.
האמנית תמי דוידסון השתתפה בתערוכות רבות בארץ ובחו"ל, ביניהן:
2015 - תערוכת יחיד בגלריית דורית גור ביפו. אוצר- אבנר אברהם.
2016 - תערוכה משותפת לי ולבתי שירי  "מחוברות" בגלריית הבית הירוק. אוצר אבנר אברהם.
2016 - תערוכה קבוצתית בחלונות מוזיאליים ברמת אביב. אוצרת איילת אמוראי בירן.
2016 - תערוכה משותפת a woman's face גלריית פאל מאל לונדון. אוצרת - זינה ברקוביץ.
2017 - תערוכה קבוצתית - מחווה לזמר העברי בגלריית הבית הירוק. אוצר אבנר אברהם.
2017 - תערכה קבוצתית מחווה לסיימון וגרפונקל. גלריית הבית הירוק- אוצר אבנר אברהם.
2018 - תערוכה קבוצתית "אמנות ואופנה". גלרייה בן עמי תל אביב. אוצר יונתן הריסון.
2019 - "במחול המכחול" תערוכת יחיד בגלריית בית סילבר. אוצרת: לורי פשניצה.
2019 - "במחול המכחול 2" תערוכת יחיד בגלריית מגדל W. אוצרת: לורי פשניצה.
 
 
תמי, אישה כשרונית, נעימה וחזקה כמו הרוח - מביעה דרך ציוריה את הרצון של כל אדם לחופש. את הריפוי לגוף, את המגע עם החוזק והרכות הפנימית שבו. הציור מהווה עבורה צורך קיומי. היא מציירת ויוצרת בהנאה גדולה בסטודיו שלה.  נפשה מלקטת ומלכדת רחשי אהבה מסביבתה המתמזגים  בתוכה ומעשירים את מעיין המוזות שלה.
כל העבודות מיועדות לרכישה. פרטים ליצירת קשר: טל' 054-7390210.

לורי פשניצה אוצרת התערוכה
 
 
 


מיקום - גלריית מגדל W
ניסים אלוני 6, מתחם צמרת, תל אביב


זמנים - 19/11/2019 עד ה-20/12/2019

פתיחת התערוכה - 19/11/2019


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית