שיתוף התערוכה:

רו ארט / גלריה רו-ארט

הצילומים באדיבות גלריה רו-ארט

28/11/2019 עד ה-31/12/2022

התערוכה "רו ארט" מפגישה את כל אמני ואמניות הגלריה, 19 במספר, לתערוכה קבוצתית, בפעם הראשונה מאז 2011 – הזדמנות לקהל להתבונן במבט אחד ובחלל אחד במי שאנחנו עכשיו.
 
בפתח שבוע ההקמה של התערוכה התאספו האמניות, האמנים והצוות לסעודת ערב חגיגית סביב שולחן במרכז הגלריה. הסעודה, על שלל המנות שהכינו האמנים, והדינמיקה שנוצרה במהלכה, תועדו בווידאו שמוקרן בחלל התערוכה. שלא בדומה לעבודות אמנות הקשורות לאכילה משותפת שנעשו משנות ה-90 של המאה הקודמת, וביניהן הגשת הפאד תאי המפורסמת של רירקריט טיראוואניג'ה בגלריה פאולה אלן בניו יורק, את הארוחה שלנו לא פתחנו למבקרים. הוידאו המוקרן מאפשר הצצה על מערכות היחסים הקיימות והנרקמות בין האמנים לבין עצמם ובין האמנים לבין הגלריה.
 
מאיה במברגר, שזוהי תערוכתה השנייה כאוצרת הגלריה, ביקשה מהאמנים להציג עבודה שחורגת מהעשייה האמנותית המרכזית שלהם: עבודה שנעשתה במדיום זר להם, או במדיום שפחות מיוחס להם, עבודה שננטשה בסטודיו, שטרם הבשילה, שקפאה בזמן, או שאולי תבשיל לקראת ומעצם הצגתה (ואז אולי כבר תירקב). רבים מהאמנים פנו למרחבים שמעבר לרציונלי: לאזורי דמדומים של חלום, לזיכרונות משפחתיים, לעבודה מתוך אינטואיציה, לנונסנס ולפנטזיה.
 
קרן גלר חוזרת לחומרים שצולמו לפני 10 שנים בביקור אצל משפחת בעלה בארגנטינה, בעבודת וידאו חדשה לצד עבודת קיר מעניבות שהיו שייכות לסבו. על השולחן שנוקה משרידי הארוחה ישוחחו יצורים חייתיים, אנושיים ובני כלאיים של הציירים שגיא אזולאי, בויאן וראובן קופרמן, וגם של שרון גלזברג. אביב בן תציג מקבץ מתוך 100 עבודות על נייר שנעשו בעקבות המשחק הסוריאליסטי של פירוק והרכבת דמות מראש, טורסו ורגליים שאין ביניהם קשר צורני. ערן וולקובסקי יציג ציורים שצוירו בשאריות צבע על "דפי זהב" במהלך מנוחה מעבודה על סדרות שונות של ציורים. איוה כפרי תחשוף עבודת נייר גדולת ממדים שנעשתה כחלק מעבודה על תערוכת יחיד שהוקפאה, ועכשיו היא חוזרת אליה. אסתר שניידר תתלה מהתקרה עבודה שנמצאת אי שם בין פיסול לציור, ומהווה עבורה בסיס לפסל. מייגן וויטמארש תציג על הקיר שעון וידאו מלווה ב-12 שירי הייקו על חלומות אפוקליפטיים שנעשה בשיתוף עם בן זוגה מתיו סלטה. ירון אתר חלם שהוא מבקר בתערוכת יחיד של ישי שפירא קלטר בפריז, וצייר סדרה של דימויים שנבעו מאליפסות שהופיעו כעבודות החלומות של קלטר. ישי שפירא קלטר מתנסה במתיחת קנה המידה שהוא מורגל בו ויתלה מהתקרה מקבץ של 19 גרסאות מוקטנות ושונות של עבודתו נקניק, קפה שחור ושלולית. נועה יפה שבשנים האחרונות פיתחה והציגה פסלים המוסווים כתצלום, מצלמת עבור התערוכה את האופן בו אור חושף פסל של ראש חולם מבעד לחושך. מיכל היימן תציג ציור של ספת הפסיכואנליזה שאותה היא חוקרת, ושעליה היא שוכבת כבר 35 שנה. רועי מנחם מרקוביץ' חוזר לשיחת טלפון שביצע עם מוקדנית של חברת ביטוח חיים. נועם תורן יחשוף וידאו בהכנה מתוך הפרויקט המתמשך שני נהרות ומדבר, העוסק במערב ארצות הברית כגיאוגרפיה מדומיינת. להלי פרילינג תבלה במהלך הקמת התערוכה סוף שבוע בגלריה ותצייר על הקיר בעיפרון ביד חופשית. הדס סט תשאיר תצלום מהתערוכה האחרונה שלה בגלריה, שנעשתה כולה תוך השהיית הפרשנות, דרך הלילה והבלתי סביר. ניר סגל יבצע בפתיחה מיצג אחד-על-אחד, וצמד האמנים הטרי 1808 נענים לאתגר לשתף פעולה ומציעים לצופה להיענות להזמנה לשתף איתם פעולה.מיקום - גלריה רו-ארט
שביל המרץ 3, בניין 8, קומה 4, תל-אביב


זמנים - 28/11/2019 עד ה-31/12/2022

פתיחת התערוכה - 28/11/2019, שעה - 20:00

קישור - http://www.rawart-gallery.com/exhibition/raw-art-group-exhibition/התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||