שיתוף התערוכה:

זכרונות ילדות - ר' סיבי יוסף / גלרית מרכז התרבות של תורקיההצילומים באדיבות גלרית מרכז התרבות של תורקיה

03/11/2019 עד ה-03/02/2020

התערוכה שוכנת בבית הסריה-בית הממשל התורקי  שנחנך עוד בשנת 1897, פוצץ בשנת 1948 עבר שיפוץ. כיום שוכן בו מרכז התרבות של שגרירות תורקיה בישראל. המקום במיוחד פתח שערו להצגת תערוכה יוצאת דופן של דר' יוסף סיבי יליד תורקיה . דר' סיבי יוסף הינו רופא בכיר ומנתח לאורלוגיה  בבית החולים ברזילי באשקלון נמשך תמיד ליצירה. בזמנו הפנוי החל לצייר, לעשות סקיצות למבנים ולאחר צאתו לפנסיה הכין דגמים מיניאטוריים יפיפיים העשויים מחומרים "מן המוכן". בעזרתם דלה מזכרונו את צורתם של מבנים בתורקיה , בעיקר באיסטמבול. הם כוללים, בתי מגורים, בתי עסק, בתים כפריים, חנויות , מוסדות דתיים של כל הדתות: כנסיות, מסגדים ובתי כנסת, בתי מכס על הבוספורוס, אמניות ועוד. שילוב החומרים יוצר מירקמיות עשירה, צבעוניות דמוית מציאות והאורות הבוקעים מהמבנים מעשירים את החוויה החזותית. הרצון לגשר בין עבר והווה, בין לבבות, דתות ומקומות מוצג בצורה שובת לב.. השירים מבטאים את רעיונותיו בצורה מילולית., הבתים הפרטיים והוילונות על החלונות מתייחסים גם גם לבית כמקום של בטחון בו בני הבית ובעיקר הנשים יכולות לראות ולא להראות.
התערוכה 'זכרונות ילדות' תמשך החודשים, נובמבר, דצמבר, ינואר בימי חמישי בין השעום 12:16:00 ובימי שישי בין השעות 10:00-14:00.
דר' דליה הקר-אוריון.


מיקום - גלרית מרכז התרבות של תורקיה
רחוב רזיאל 25 יפו. פתוח יום חמישי מין השעות שתים עשרה לארבע ובימי שישי בין השעות עשר עד שתיים. בחודשים נבמבר, דצמבר, ינואר.


זמנים - 03/11/2019 עד ה-03/02/2020

פתיחת התערוכה - 03/11/2019
באירוע הפתיחה מכחו אורחים נכבדים רבים, נציגי שגריות תורקיה בארץ, חברים ואישי ציבור. נשא נאומים על ייחודיות התערוכה והאמן.


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית