הירשמו עכשיו וקבלו למייל 10% הנחה על כל העבודות המקוריות!

שיתוף התערוכה:

יצירות משה גרין ז"ל / גלריית מגדל W

הצילומים באדיבות גלריית מגדל W

11/07/2019 עד ה-11/09/2019

אוצרת: לורי פשניצה
משה גרין נולד בשנת 1926 בשטרסבורג שבצרפת. בשנת  1935 עלה לישראל והתגורר עם משפחתו בתל אביב. התחנך בבית הספר היסודי תל נורדוי  ולאחר מכן למד את מקצוע החרטות בבית הספר המקצועי מקס פיין. במקביל למד ציור אצל האומן צבי אבני - מייסד מכון אבני.
 
משה התגייס לפלמ"ח בגיל 17 במסגרת הכשרת אפיקים, אז פגש את אשתו לעתיד רות לבית קופילביץ. לחם בשורות הגדוד השלישי של חטיבת יפתח (פלמ"ח) בשורה של קרבות מהמפורסמים שבקרבות מלחמת העצמאות. היה ממשחררי רמלה ולוד ועמד בראש חייליו בפעולה לכיבוש הכפרים עין זייתון וביריה הערבית במערכה לשחרור צפת. השתתף בהשמדת גשר אל חמה בליל פיצוץ הגשרים. היה מגרעין המקימים של קיבוץ חצרים בליל הקמת 11 הישובים בנגב.
 
לאחר השחרור מצה"ל, פנה לעולם התעשייה והקים יחד עם גיסו דב קופילביץ ז"ל מפעל לעיבוד שבבי בשם "בן דור". המפעל התמחה בייצור רכיבים לתעשייה הביטחונית ואף היה מחלוצי היצואנים של הענף כבר בשנות השישים המוקדמות. במחצית שנות השמונים חש כי באה העת להתרכז באמנות, סגר את המפעל, הועסק כקצין משטרה בדרגת רפ"ק ושימש בתפקיד פיקוד במסגרת המשמר האזרחי.
 
בשנות השמונים והתשעים שהה רבות במחיצתם של האמנים איציק עדי ואביגדור סטימצקי אשר תרמו רבות להתפתחותו המקצועית ולהעשרת סגנון ציוריו בסגנון האבסטרקט.
הוא החל ללמד כיתות אומן במסגרת האוניברסיטה העממית ובסטודיו הפרטי שלו. כמו כן הדריך אמנים בהונגריה וצייר עמם.
בציוריו הרבים ניכרת השפעה מהאמנות האירופית  בעיקר - הצרפתית. אמנות שהתבססה על אלמנטים בסיסים של ציור: קו, מרקם, צבע וקומפוזיציה כאמצעים לביטוי רגשות, עניין סובייקטיבי ואף סימבולי.
מתוך אוסף היצירות העשיר של האמן משה גרין נבחרו יצירות לתערוכה בגלריית מגדל W כששפת האמנות שלו נעה מסגנון מופשט-אקספרסיבי למופשט-לירי.
 
היצירות האקספרסיביות מאופיינות בצבעוניות עשירה מלאות הבעה, משמעות, רגש וכוונה.
באמצעות כתמים המרחפים בחלל התמונה, הטקסטורה הטעונה והרישום שהומצא -
מתקיים תהליך דינמי לחופש, לתנועה ולמקצב משיכות המכחול על הבד הלבן. תחושת הדינאמיות מושגת בעבודות על ידי אי סימטריה. עם זאת קיים איזון ע"י פיזור כתמי הצבע בחלל כולו.
ביצירות האבסטרקט - לירי הציורים הופכים להיות בעלי ממדים נסתרים הנגלים כל רגע מחדש בתאורות משתנות ובזוויות משתנות. כל רגע ניתן לגלות ולחשוף עוד פן בציור - לא מוגדר. המטען הרגשי רך יותר כמו ניגון מתמשך האחראי לגלים הרכים ולמעגלים, היוצרים יחד הרמוניה בלתי נשמעת.
 
משה גרין ז"ל, לוחם, תעשיין ואמן, הציג את יצירותיו בתערוכות שונות, רובן במסגרת אגודת הציירים והפסלים בסניף תל אביב. יצירותיו נרכשו לאוספים פרטיים בארץ ובחו"ל.
בשנת 2012 לקה במחלה קשה ממנה נפטר באוגוסט 2013.
הותיר אחריו רעייה, שלשה בנים, שבעה נכדים ושבעה נינים.
 
כל העבודות מיועדות לרכישה. פרטים ליצירת קשר: טל' 054-8899290.
 
לורי פשניצה אוצרת התערוכה
 
 


מיקום - גלריית מגדל W
ניסים אלוני 6, מתחם צמרת, תל אביב הכניסה חופשית בכל ימות השבוע בין השעות: 8:00-20:00


זמנים - 11/07/2019 עד ה-11/09/2019

פתיחת התערוכה - 11/07/2019


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית