הירשמו עכשיו וקבלו למייל 10% הנחה על כל העבודות המקוריות!

שיתוף התערוכה:

טבע לא דומם / שמוליק סוכרי / בית מוזה גלרית אמני רעננה

הצילומים באדיבות בית מוזה גלרית אמני רעננה

06/07/2019 עד ה-29/07/2019

תערוכתו של שמוליק סוכרי בבית מוזה ברעננה כוללת ציורים בטכניקות שונות: שמן, מים, פחם ורישומים. 
היא ממחישה את יכולותיו הייחודיות בהעלאת דימויים חזותיים תואמי מציאות.
הוא בוחר להתמקד בעיקר בבני אדם דרכם הוא מביע את רגישותו האנושית, יכולתו להעביר את האודסיאה החברתית הרבגוניות הכוללת טיפוסים , מצבי רוח וגילאים שונים ואת השקפתו לגבי המצב החברתי ונושא השלום.
כשרונו של שמוליק התגלה כבר בגיל צעיר. הוא צייר דיוקנאות של בני המשפחה וחפצים ותמיד חיפש דרכים וסגנונות חדשים.  
בזמן לימודיו בפנימיית בן שמן זכה בפרס שאפשר לו ללמוד בבצלאל בירושלים אצל יעקב פינס והיה אחד התלמידים הצעירים והמבטיחים.  הוא השתלם באוניברסיטת רוצ'סטר בנושא הפיסיקה של האור והצבע. בהמשך נסע להשתלם בפירנצה בציור פורטרטים ואנטומיה. עצמאי, יוצר קשרים עם אמנים ומנסה לחפש דרכים חדשות להעברת המציאות הנראית.
הוא ממשיך ללמוד באופן עצמאי ולהשתלם אצל אמנים בינלאומיים כמו  לדוגמהChrles Reid . 
הוא השתתף בתערוכות יחיד וקבוצתיות ביניהן בשנת 2014 בגלרית בית האדריכל ביפו. השנה זכה בציון לשבח בתחרות בינלאומית שנערכ על ידי פאבריאנו מאיטליה ונבחר להיום בין האמנים שייצגו את ישראל בתערוכה בינלאומית שנערכה במאי באיטליה. 
במהלך השנים המרובות בהם עבד בסאיטקס המשיך לעסוק ברישום, ציור וציור קריקטורות. 
עם פרישתו מעבודתו החל לצייר ביתר אינטנסיביות והמשיך ללמוד ולחקור את היחס בין האור והצבע. הערכתו לתולדות האמנות הקלסית בכלל ולאמנים ההולנדיים במאה ה-17 ויוהנס ורמיר בפרט, הובילו אותו לבנות חדר מיוחד עם אביזרים, חלון וכלים המזכירים את התקופה. 
בעזרת טכניקות הכוללות טבלת צבעים שהרכיב, שימוש במנורות מיוחדות ועוד הוא מנסה להשיג את הדיוק המירבי של העברת הצבע והאור המציאותיים, על גבי בדי הציור ומתעד את שלבי עבודתו. ציורי השמן מגלים את הניחוח הייחודי של עבודותיו ומשתלבות במגמה הרווחת במקומותינו של "חזרה לציור". המגמה הנטורליסטית אפיינה את תפקידו של הצייר כ"מעתיק מציאות" בתקופה לפני המצאת המצלמה.
בציורי השמן ניתן לראות את ההתפתחות בין ציורי השמן הקודמים לבין ציוריו האחרונים. 
המוקדמים מדויקים וסטטיים יותר ומאאפיינים את יסודיותו והמחקרים שהוא עושה בתחום השפעת האור על הצבע כדי להגיע לאיכות ודיוק מירביים של העברת הכרומטיות המציאותית, הפרספקטיבה והחומריות של הנושאים המתוארים. בציורים אלה היתר תהודה של צבעים והעברת מרקמים שונים במדויק. לעיתים יצר אשליה חזותית בסגנון ה trompe d'oiel"  
בציורים מהשנים  2014-19 הוא מצליח להשיג מלבד הדיוק הצבעוני גם תפישת רגע, דינמיות ואיכות חיה בה הדמויות המתוארות נצפות ברגע מסוים בו הן "מדברות" עם הצופה ועוקבות אחריו במבטיהן.
אפקט מיוחד מושג בין היתר על ידי שימוש רב בלבן, והנגדות בין חלקים ברורים וברורים פחות. בדיוקנאות האחרונים הוא משתמש במשחות שונות המעצימות את האיכות המרקמית של העבודות. בצבעי המים מובחנות עבודותיו באיכות יוצאת דופן המעלה בדיוק ובחיות במספר משיכות מכחול מהירות, דמויות ודוממים. כתמי הצבע א-ל-פרימה המונחים במיומנות והשימוש ברקע הלבן כחלק אינטגרלי מהיצירה יוצרים קומפוזיציות דינמיות, חיות ומבטאות. 
הכשרון הטבעי חובר עם הניסיון  שרכש, והקואודינציה  ליצירת איכות ייחודית המשלבת בין דיוק ואקספרסביות. 
שמוליק סוכרי מבטא את תפישת עולמו, מעשיר את קהל הצופים במקבץ ציורים מרשימים וממשיך בהתמדה לחפש אחר השלמות. 

ד"ר דליה הקר-אוריון אוצרת התערוכה ומבקרת אמנות.


מיקום - בית מוזה גלרית אמני רעננה
רחוב תל חי 3 רעננה


זמנים - 06/07/2019 עד ה-29/07/2019

פתיחת התערוכה - 06/07/2019, שעה - 20:30
הפתיחה החגיגית תערך בנוכחות ראש העיר החדש של כרעננה מר חיים ברוידא, , הנחייה צבי נדב רוסלר יו"ר מוזה, אוצרת התערוכה ד"ר דליה הקר-אוריון תישא דברים על עבודותיו של הצייר שמוליק סוכרי.


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית