שיתוף התערוכה:

בטן מלאה - סיגל עשת-שפט / הבאר גלריה

הצילומים באדיבות הבאר גלריה

27/05/2019 עד ה-01/09/2020

בטן מלאה, סי גל עשת-שפט
לאחר שנים של אוצרות, אני יוצרת!
יצירות בקנבס, הקנבס אשר ראה את טובי הציירים בעולם, מהווה בדרך כלל חומר קולט, ביצירותיי הוא פולט. משדר עוצמה כאשר אני קורעת אותו, לשה, מקפלת, מקווצ'צ'ת, מכבסת, נועצת, תופרת ויוצרות ממנו חיים.
אני תופרת את ביוגרפיית החיים שלי, עם חומרים אשר נמצאים בסביבתי הקרובה. ניירות אפייה רכים וניירות לטש מחוספסים כמו ניסיון החיים, סיכות ננעצות בכאב ומחטים הנותרות לעיתים ביצירות כמו צלקות בעור, תחבושות גאזה חובשות את פציעות החיים. החיים מקמטים אותנו ואנו מקמטים את החיים, אני קורמת עור וגידים או אולי רוקמת אור וורידים...
חלק מהיצירות נעצרות באמצע, המחט, המזוהה ככלי עבודה נשי, נשארת נעוצה ביצירה כי את החיים אנחנו כל הזמן "תופרים", מאחים את הפצעים וממשיכים הלאה. הסיפור המסופר ביצירות הוא סיפור מדורות לדורות.
היצירות משקפות את עולמי הרגשי והפיזי, מצבי תודעה ומצבים בריאותיים המושפעים מאין ספור אלמנטים המתאזנים בעזרת אימוני יוגה, קאפאסיטר והתמקדות. מפילוסופית חיים המבוססת על מיסטיקה וקבלה.
בסדרה פרחים לשבת, אני מעניקה חיי נצח לפרחים שקיבלתי מבעלי לשבת, הפרחים המושלמים לכאורה, מיובשים בספרי קבלה עבי כרס, או משומרים ומפוחלצים בשלוליות הדבק היכולה להראות כמו שלולית שמן או שלולית דם, תפורים לניירות לטש בעלי טקסטורה של אספלט, הקונטרסט בין שיא השלמות והאסתטיקה לגסות של ניירות הזכוכית מסמל את ניגודיות מרקמי החיים. חוטי הרקמה הצבעוניים מסמלים את התנועה, קווי ההפרדה, הפרדה בין קודש לחול, בין עיקר לתפל, בין ימין לשמאל, ביני ובינו, ביני ובין עצמי.
מטרתה של האמנות שלי היא להעיר את הצופה, על ידי כמה שיותר אסוציאציות בשפה ויזואלית קולקטיבית ואסתטיקה מרחיבת דעת. להעיר את רגשות המתבונן מעומקי נשמתו הטרודה להשפיע ולשנות את זווית ראייתו ולו במעלה אחת, אם הצלחתי מימשתי את ייעודי.
 
סי גל עשת שפט
מרץ 2019


מיקום - הבאר גלריה
בית וילקומיץ', אתר השחזור ראש פנה העתיקה


זמנים - 27/05/2019 עד ה-01/09/2020


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||