הירשמו עכשיו וקבלו למייל 10% הנחה על כל העבודות המקוריות!

שיתוף התערוכה:

בבואות - תערוכת יחיד של האמנית חנה לוי / גלריית בית סילבר

הצילומים באדיבות גלריית בית סילבר

02/04/2018 עד ה-31/05/2019

אוצרת: לורי פשניצה
חנה לוי נולדה בישראל בשנת 1950 בעיר יפו. נשואה 53 שנה לאלוף נעוריה, אמא ל- 5 בנות,  14  נכדים ושתי נינות. כל שנותיה עברו  בעיר המחוברת תל אביב - יפו וגם כיום היא מתגוררת במתחם שרונה בלב ליבה של העיר האהובה עליה.

חנה מציירת מגיל חמש. מין הסתם ירשה את הגנים מדודה מרטין מרקוביץ שהיה צייר ידוע. אביה היה צבעי ובבית היה שפע של צבעי שמן. אביה לימד אותה להכין צבע עם פיגמנט ושמן וככה החלה את מסלול הצביעה שלה.
 הציור מאז היווה חלק מרוחה ומנשמתה. גם כשעסקה במהלך חייה בניהול מערכת רפואית ובתחביבים, כמו תיאטרון וספורט - לא הניחה את המכחול ובכל עת פנויה המשיכה לצייר באופן אוטודידקטי. לימים סיימה לימודים בביה?ס לאומנויות ?רננים? בנווה צדק בהדרכתו של המורה לחיים מר צבי תדמור ז"ל והשתתפה בסדנאות אומן נוספות, לרבות, באגודת האמנים בראשון ציון בהדרכתו של דב קלמן וכן בסדנת אמן עם אבשלום עוקשי במכון אבני. חנה חברה גם באגודת האמנים יבנה ובאגודת האמנים בתל אביב. מעת לעת במשך שנים היא אף הדריכה בעצמה
ציור ואמנות בבתי ספר שונים.
חנה לוי מציירת באקריל ובשמן. סגנונה נוטה לריאליסטי אקספרסיבי ועם זאת במספר ציורים כמו הסידרה האקוורלית - הם רכים ומשרים רוגע.
היא מקבלת השראה מתוך אפיזודות בחיי היומיום, לפעמים גם מפריים דרמתי בטלויזיה שנשאר חקוק במוחה, או משיחה בין שכנים. רגעי אושר וצחוק, מתערבלים ומתגבשים ואז היא ניגשת לבד שהמתין ושופכת עליו את התמונה שראתה בדמיונה.
 
חנה לוי אוהבת לטייל בשכונות העיר האהובה עליה תל אביב יפו. בסמטאות היפות ובפרט נהנית מהאווירה בשכונת נווה צדק. המפגש שלה עם הנוף הוא מפגש של שייכות ומחויבות ולא של צופה מהצד. שייכות להיסטוריה של אבות אבותינו שנדדו כאן לפני אלפי שנים. היא מביטה פנימה לנפש האדם ומנסה לתפוס 'שוט' מהלך רוח ותנודה. 
לפעמים העין מציתה ומטיילת בשבילי הדמיון, בודה סיפור שמח או אפל וקודר בסבך הג'ונגל של החיים דאז, עורכת אנלוגיה בין תקופתנו לתקופות ההן ומנסה למצוא ביניהן קווי דמיון.  
בתערוכה מוצגות יצירות מסדרת הדמויות ומסדרת הנופים והסמטאות של העיר תל אביב.
היא מוצאת שילוב מוצלח בין חדש לישן, בין דתות ואמונות שונות, בין בתי אוכל מסורתיים למסעדות שף נוצצות. מתחמי בילוי שוקקים וטיילת מרהיבה, הנמל והרובע העתיק. שוק הפשפשים המיוחד, המשלב את הישן עם החדש, כשמכל עבר נשמעת מוזיקה ואנשים מצטרפים בשירה.
הכושר לחוש הזדהות עם הזולת והאהדה לרגשותיו התוו רישומים והפכו לתמונות מצוירות על גבי הבד, כמו ביצירת בית הקפה בשוק הפשפשים המוצגת בתערוכה. הנשים שוחחו וחנה הביטה בהן ודמיינה את תכן השיחה. תוך כדי גוללה לעצמה סיפור חיים שחוותה הדמות התקבל ציור שנוצר מנבכי ליבה, מזווית הראייה שלה, מקרביה ומתחושותיה.
במשך השנים השתתפה חנה במספר רב של תערוכות יחיד  ותערוכות קבוצתיות, ביניהן:
1994-  גלריה תירוש יפו עם האוצרת אירית לוין.
2008 - שורשים בגלריה של  עמליה ארבל.
2009 - בית סוקולוב "זוית אחרת"- אוצרת נורית טל טנא.
1999-2013 - סדנא לאמנות יבנה תערוכות קבוצתיות.
2013 - חסד אלוהי עם האוצרים אתי ופרדי פביאן.
2018 - שפייר בגרמניה"מגילה".  אוצר רוני ראובן.
2018 - גלריה ספייס גן העיר עם ה אוצר איקי שובל.
2018 - האנגר 3 נמל תל אביב-אוצר איקי שובל .  
 
 
כמו באמצעות מקל הליכה, צועדת חנה בעזרת מכחולה בין שבילי הסיפור  שמנתב דמיונה הפורה והעשיר בשילוב החיבור הרוחני שבהם ניחנה. היא מחדירה את הכוח, העוצמה והאופטימיות שטמונים בה בכישרון רב לתוך האובייקטים שבחרה לצייר בצבעים חמים ואנרגטיים. בכריזמה מיוחדת שמאפיינת אותה, היא סוחפת וסוחבת אותנו אל ציוריה עזי הצבע והרגש וכובשת את לב המתבונן בהם.
 
כל היצירות בתערוכה מיועדות לרכישה.
פרטים ליצירת קשר: טל' 050-5480488
 
לורי פשניצה אוצרת התערוכה


מיקום - גלריית בית סילבר
רחוב אבא הלל 7, מתחם הבורסה, רמת גן. הכניסה חופשית כל ימות השבוע בין השעות 8:00-20:00


זמנים - 02/04/2018 עד ה-31/05/2019

פתיחת התערוכה - 02/04/2019


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית