הירשמו עכשיו וקבלו למייל 10% הנחה על כל העבודות המקוריות!

שיתוף התערוכה:

רומן עם נוף ארצישראלי -תערוכת יחיד נפתלי סלומון / גלריית ''הציפור הכחולה''

הצילומים באדיבות גלריית ''הציפור הכחולה''

13/04/2019 עד ה-05/05/2019

אוצרת :שרה רז יו"ר עמותת אמני פתח תקוה
 
כבר בעת שאתה יורד אל האטלייה של נפתלי סלומון, אתה מרגיש את ניחוח הצבע , החומר ואת האווירה המיוחדת העוטפת את הבית ,הבית בו מתגוררים בתו ניצה  ובעלה ומשמרים מורשת. הבקיאות הרבה, ההתרגשות מכל חשיפת מידע על ייחודו ,גדולתו ,מקצועיותו  ואהבתו ליצירה מתבטאת בכל משפט אותו תשמע מפיה של ניצה. אשרי האמן שכך מנציחים מכבדים וממשיכים ללא לאת לחשוף בפני קהל שוחר אמנות גם אחרי מותו של האמן.
בסרט נפלא מתעדת מירה באואר  מפגש מרגש עם הצייר נפתלי סלומון בהיותו בן 90. נפתלי חושף בפנינו בסטודיו תוך כדי עבודה על ציור חדש, מבחר מיצירותיו בסגנונות השנים. כך גם מספר לנו סלומון על מקצת מחוויותיו כצייר ארץ ישראלי לאורך השנים תיעוד של מיומניותיו ואמירותיו המלומדות על מה זו אמנות.
לדבריו לכל אמן יש מטען רוחני אותו הוא מביע ביצירתו והוא מפתח טכניקות המיוחדות לו . הוא מתאר את העימות בין האמן והקנבס  ואת התהליך הארוך עד שהוא מחליט על השלמת היצירה  דבר שלוקח זמן ואף פעם לא נגמר. עד הרגע בו היצירה נרכשת ומאותו  זמן אין לאמן יותר מה לומר. היצירה גמורה. עולם האמנות תלוי בשוק האמנות הרלוונטי לאותה תקופה ואין זכות קיום לאמן שאינו מתחשב בשוק צרכני האמנות.
המוסיקה הקלאסית ליוותה את יצירתו וניכרת בשלווה של הנופים, באהבת המרקמים של אדמת ארץ ישראל, שמיה ,כפריה והאנשים , הדמויות, המשתלבות בסצינה אותה הוא מתעד.  שאיפתו של נפתלי היתה  להיות אמן שכאשר יראו את יצירתו מיד יגידו בוודאות זה נוף ארצישראלי!  הטבע כל כך מושרש בזיכרונו שהוא היה מסוגל לצייר גם מזיכרון. אחד ממבקרי האמנות אמר לו שרישומיו המדויקים של דמויות טובות מכל ציוריו הצבעוניים וזה הכניס אותו לאמביציה להשקיע יותר בטכניקת מריחת הצבע, הקומפוזיציה ושלמות האור הנשקף בטבע המיוחד לארץ ישראל.
נפתלי  שבא ממשפחה דתית מאמינה , נכדו של יואל משה סלומון ממייסדי העיר פתח תקוה, מאמין בעיקר  בבני האדם לטוב ולרע,  ונהנה לתעד את סיפורי התנ"ך מתוך זיכרונות ילדות.
 נפתלי אינו איש פוליטי ובכל זאת מביע את ההתנצחות הבלתי פוסקת המביאה למלחמות ביצירתו בו מופיעים תרנגולים המביעים זעם הדדי.
בתערוכה זו נבחרו ציורים המשקפים את יצירתו לאורך השנים , מבחר תמונות שאהובות על בני משפחתו וכפי שאמר להם נפתלי האמנות היא שוק ולכן חשוב שיותר אנשים יחשפו לעבודות וירכשו אותם. מאות עבודות מחכות לכם לצפייה, הנאה צרופה של אמנות הראויה להיות מוצגת בכל חלל בו נפגשים אנשים:  בית, משרד, גלריות ובתי עסק.
עמותת אמני פתח תקוה גאה להציג בגלריית הציפור הכחולה , אמנות של בן משפחת המייסדים  שאף שמעולם לא התגורר בעיר, מורשת אבותיו היצירתיים מפעמת בכל יצירה ויצירה שלו.
שרה רז יו"ר עמותת אמני פתח תקוה ואוצרת התערוכה
נעילה: 5.5.2018
 
https://vimeo.com/83510355
 


מיקום - גלריית ''הציפור הכחולה''
רוטשילד 75 פתח תקוה. שעות פתיחה: ימים שני שישי ושבת 11.00-13.00 ימים שלישי וחמישי 17.00-19.00


זמנים - 13/04/2019 עד ה-05/05/2019

פתיחת התערוכה - 13/04/2019


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית