שיתוף התערוכה:

אמנות נמוכה - מלכה ענבל / גלריה ארטמבט

הצילומים באדיבות גלריה ארטמבט

18/03/2019 עד ה-27/04/2019

אמנות נמוכה / מלכה ענבל
התערוכה מתכתבת עם תערוכה שהוצגה ב"מומה" ניו יורק, ב 1991 ונקראה LOW ART&HIGH . (אמנות גבוהה ונמוכה). באמנות גבוהה הציגו פיקאסו, מירו וכו' ובאמנות הנמוכה הוצגו גראפיטי קריקטורות ופרסומות. הרציונל של תערוכה זו היה, שאדם שלא נחשף מעולם לאמנות, לא ביקר בגלריות או מוזיאונים נחשף לתרבות הרחוב, שחלק נכבד ממנה הן הפרסומות.
 
בהכנת הפרסומות מושקעת מחשבה רבה, מחקרים פסיכולוגיים ועיצוביים.
על הפרסומת לעבוד על חוש האסתטיקה שלנו במהירות. ישנן כאלה שמשדרות יוקרה ופונות לקהל אמיד, אחרות  מציגות מבצעים והנחות ופונות לקהל יעד אחר וכולן יחד מבטיחות שהמוצר הנרכש יגרום לנו אושר.
על הפרסומת להיות פתיינית ולעודד את תרבות הצריכה.
 
בחרתי בפרסומות שעיצובם עניין אותי, לעיתים החיוך המאושר, דוגמנים גברים מעורטלים (כאנטי תזה לעירום הנשי), וכו'. כל זה ללא ניסיון להכיל את כל המוצרים המתפרסמים. רציתי לפרק את הפרסומת מהכיתוב שלה ומסביבתה.
 
את הפירוק בחרתי לעשות בשני אופנים:
1. הדבקה על משטח של דפי עיסת נייר, אותה אני מכינה מנייר ממוחזר
2. הכנת צלליות, אותן הקרנתי על מסך שאף אותו הכנתי מעיסת נייר. בשני האופנים יצרתי דקונסטרוקציה של הפרסומות הנבחרות.
(הבחירה להכין את הפרסומת בשני אופנים הייתה להאיר את הסוגיה ולעניין את הצופה.)
 
באופן הראשון התחלתי בחיתוך הפרסומת תוך ניתוקה מסביבתה בבחירה גרפית אסתטית לחלוטין. הכנתי דפים בגדלים מותאמים לגודלה ולצורתה של הפרסומת, מעיסת נייר ממוחזר גס, ההופך את התוצאה למחוספסת ומרובדת. הצמדתי את התמונה לעיסה בעודה רטובה. הדבר גרם לפרסומת להיקרע מעט. לאחר שדפי העיסה עם הפרסומת התייבשו ריטשתי אותה עם נייר לטש עד שאיבדה את צורתה.
 
באופן השני הדבקתי כל פרסומת על בריסטול שחור ולאחר מכן בחרתי בקפידה היכן לבצע חיתוכים בסכין גרפית. התוצאה הסופית הייתה יצירת חרכים בפרסומת.
תליתי כל פרסומת כזו מהתקרה ובעזרת תאורת פלש הארתי דרך החרכים שחתכתי, והקרנתי על משטח עשוי גם הוא מעיסת נייר לבנה מוארת בעצמה. הפרש הלבנים יצר אפורים בהירים עדינים ובתוכם הקרנה של דמויות ופריטים לא מזוהים בצבע לבן.
 
אין ספק שהעיסוק בפרסומות, למרות ההתייחסות העיצובית שלי לפרסומת, הוא נקיטת עמדה אישית על תרבות הצריכה. להצגתה של סידרה זו בניו יורק, בירת הקפיטליזם העולמית יש כמובן אמירה משל עצמה.
 
Malka Inbal-Art Photographer  www.malka-inbal.com + 944 666 504 972


מיקום - גלריה ארטמבט
רחוב רופין 15 כפר סבא


זמנים - 18/03/2019 עד ה-27/04/2019

פתיחת התערוכה - 27/03/2019, שעה - 20:30
הכניסה חופשית, כיבוד קל. נשמח לראותכם


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||