שיתוף התערוכה:

ירח משתקף באספלט / גלריה בית הגפן

הצילומים באדיבות גלריה בית הגפן

28/03/2019 עד ה-28/06/2019

גלריה בית הגפן וסטודיו משלך שמחות להודיע על פתיחת תערוכה קבוצתית בפרויקט 'מנהיגות נשים בתרבות' של אמניות המגיעות ברובן מרקע מסורתי. התערוכה נוגעת במתחים וקונפליקטים בתוך מרקמי החיים של האמניות: עיסוק בנראות חיצונית-פנימית, קריאה לשוויון דתי ועדתי, מחאה נגד אלימות כלפי נשים והעלאת שאלות על ייצוגים נשיים במדיה. היצירות מעלות שאלות על הכוחות השונים של החברה המופעלים כלפי נשים, ובמיוחד כלפי נשים בחברות מסורתיות, הן מייצרות ביטוי אמיץ שאינו חושש מסתירות וקונפליקטים פנימיים או חיצוניים.
האמניות יצרו את עבודותיהן במהלך השנה האחרונה במסגרת קבוצות בחיפה, ירושלים ולוד. התערוכה מסכמת את הפעילות שנעשתה בסדרת מפגשים חודשית, והתמקדה בפרקטיקה האמנותית של כל אחת מהאמניות לצד הקניית ידע, כלים ופיתוח המיומנויות האישיות, על ידי נשות מקצוע משדה הכלכלה והמנהיגות האזרחית. התערוכה הינה גולת הכותרת של התכנית וכוללת עבודות קיימות וחדשות שפותחו במיוחד בשנה האחרונה.
במהלך חודש יוני יתקיים ערב השקה לקטלוג המלווה את הפרויקט.
משתתפות:
רות קסטנבאום בן-דב, תמר צדוק, שני אברמוביץ', אמירה פודי, נסרין פחמאוי, שלומית אתגר, לינדה טהה, נסרין אבו בכר, האלה אבו קישק, טל מיכאליס, ענת רוזנסון בן-חור, ודיה כעביה, למיס שחוט, מוריה אדר פלקסין, אמירה זיאן, דנה יוסף, לאה לאוקשטיין, בת אל אלפסי, איילת דורה ספיריה, מרח זועבי, יעל סרלין, שולמית עציון
מנחות:
נוואל אבו עיסא, רעיה ברוקנטל ושרקי גולני
תאריך נעילה: 28.6


פרויקט 'מנהיגות נשים בתרבות' הוא פרויקט ששם לו למטרה את התמקצעותן של אמניות מרקע דתי בתחום האמנות החזותית והצמחתן כמנהיגות משפיעות ומובילות בתחום התרבות בקהילות השונות. הפרויקט החל להתגבש לפני מספר שנים ע"י ציפי מזרחי, מייסדת סטודיו משלך, ויעלה חזות ינוקא, אוצרת לשעבר של גלריה בית הגפן וראש תחום אמנויות במועצה הבריטית בהווה, שתיהן בוגרות תכניות החילופים IVLP של השגרירות האמריקאית אשר אפשרה את הוצאתו לפועל של הפרויקט.
הפרויקט התאפשר תודות לשותפות היקרה ותמיכתם הנדיבה של שגרירות ארה"ב, סטודיו משלך ירושלים, בית הגפן מרכז תרבות ערבי יהודי בחיפה, עיריית לוד, מועצת הפיס לתרבות ואמנות, מט"י ירושלים, קרן ירושלים, קרן נתן, קרן פרס 'בראשית' ומתן משקיעים בקהילה.
 
יוזמות: ציפי מזרחי ויעלה חזות-ינוקא // אוצרות ומלוות אמנותית: הדס גלזר ויעל מסר // מנחות: נוואל אבו-עיסא, רעיה ברוקנטל ושרקי גולני // רכזת קבוצת לוד: מוריה אדר פלסקין // עוזרת לאוצרות: חנין עאבד


סטודיו משלך הוא מרכז לקידום אמניות דתיות צעירות הפועל בשכונת הקטמונים, ירושלים. חברות בו אמניות בוגרות האקדמיות השונות לאמנויות הפועלות במגוון רחב של מדיומים, ובאות מהחברה הדתית על כלל הקשת הרחבה של זרמיה. הסטודיו פועל להעלאת ניראות של אמנות נשים במרחב המקומי בירושלים ובכלל, ומאפשר בעזרת אמנות דיאלוג וקשר בין חלקי אוכלוסיה שונים.
בית הגפןמרכז תרבות ערבי-יהודי בחיפה הוא עמותה ללא מטרות רווח השואפת לבסס מרחבים משותפים שוויוניים המכילים את מגוון הזהויות והתרבויות בישראל ובעולם. הגלריה לאמנות בבית הגפן היא חלל לאמנות עכשווית ובית למחקר של תרבות מקומית ואזורית. בגלריה מתקיימות תערוכות, פעילויות חינוכיות ואירועים תוך כדי דגש על אמנות מקומית ואזורית. הגלריה אחראית גם על שימור ופיתוח עבודות במרחב הציבורי של שכונות ואדי ניסנאס.
מט"י ירושלים היא עמותה ללא מטרות רווח המסייעת ליזמים בתחילת דרכם ולבעלי עסקים המעוניינים לפתוח או להרחיב עסק: יעוץ וליווי עסקי, סיוע בגיוס מימון, הדרכות והכשרות, ביניהן התכנית יוצרים עסק לאמנים ואמניות המקנה כלים להתנהלות עסקית נכונה לצד קידום האמנות.


מיקום - גלריה בית הגפן
רחוב הגפן 2, חיפה


זמנים - 28/03/2019 עד ה-28/06/2019

פתיחת התערוכה - 28/03/2019, שעה - 19:00


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||