שיתוף התערוכה:

'חיים שכאלה' - תערוכת פיסול של האמנית איריס בן יוסף / גלריית מגדל W

הצילומים באדיבות גלריית מגדל W

10/02/2019 עד ה-29/04/2019

אוצרת: לורי פשניצה
בן יוסף איריס, נולדה בתל אביב בשנת 1965 כיום מתגוררת בראשון לציון.
בנערותה השתתפה בחוגי אמנות ובסדנאות יצירה שכללו ציור, רישום, קרמיקה, כדרות ותפירה.
עם השנים היא התמקדה רק בפיסול. היא החלה לעבוד עם חימר. אהבה את מגוון הטקסטורות ואת השפעת הצבע שבחרה כמתווך לרגש. בסטודיו היפה שלה היא מריחה את החימר, חשה אותו ואפילו קוראת תגר על הגוף הפיגורטיבי. היא לא מתכננת מראש את הדמות, היא מפרקת ומרכיבה מחדש עד שהדמות נבראת בחמר ואז היא רק מסירה את השכבות כדי לגלות אותה.
כדי להתמקצע ולשדרג ידע למדה שנתיים בקבוצה אצל הפסל משה שאשא. 3 שנים באופן פרטני אצל הפסל רמון מנדסונה. שנתיים נוספות למדה בבית בנימיני 'המרכז לקרמיקה עכשווית' עם קבוצת אמנים מתקדמים ובשלוש השנים האחרונות היא לומדת אצל הפסל אבנר לווינסון.
בבעלותה מספרה ידועה בתל אביב מזה 25 שנה. ידיה יוצרות עיצובים יש מאין. ההתבוננות שלה בסביבה יוצרת אצלה הזדהות עם סיטואציות אנושיות אותם היא מעבירה לחימר ובאמצעותו היא מנסה להעביר את האמוציות המתלוות אל מצבי חיים משתנים. הפסלים שלה נולדו מסיפורי חיים של הלקוחות שלה. סיפורים רבים מעוררים אותה רגשית. היא מקשיבה לכאב של הלקוחה כמו גם לשמחה שלה. היא חוזרת לסטודיו שלה מוצפת ברגשות  ומתחילה לפסל.
כשנוצר פסל היא משתחררת מבחינה רגשית, אם הסיפור כאב היא חשה כאילו לקחה חלק במסע חיים של הלקוחה והכאב משתחרר. היא מגיעה לתובנות: "כולנו בני אדם כולנו דומים למרות היותנו שונים וכולנו זקוקים לתמיכה ואהבה."
היא מתאהבת בפסל. בטוב הפנימי שבו, בהקשר שבין הסיפור חיים של האחר לבין האומנות והגילוי העצמי.
בביתה המטופח פרושים בכל מקום פסליה היפים. לא מפריע לה שהם לא מסודרים בסדר מופתי. היא חיה איתם באהבה, אוהבת ללטף אותם בלי לשים לב כשהיא עוברת לידם. לכל יצירה קיים סיפור וביתה גדוש סיפורים.  עם זאת היא מזמינה את הצופה לבחור רקע משלו, ליצור סיפור דמיוני ואף ליהנות ממנו.
בתערוכה מוצג פסל 'הנשיקה'. פסל אודות אהבה ויחסים. סיפור אישי של אהבה ממבט ראשון. חיבוק ראשוני ומיד נשיקה ארוכה שנמשכה ארבע דקות. דפיקות לב מואצות ופיק בירכיים. התאהבות. כעבור שנתיים. בשמלת כלה. נישואים מאושרים  +2 בנות נפלאות.
האמנית איריס בן יוסף - אישה נמרצת, מלאת אנרגיה ומשובבת נפש. האומנות היא התבלין של חייה וזה מה שמניע אותה לקום כל בוקר בשמחה. זוהי תערוכת ביכורים שלה והיא מאמינה  וחדורת מוטיבציה להגיע לתודעה ולחשיפה קולוסאלית. היא משתמשת בשפת האמנות כשפה בינלאומית ומיטיבה לתת פרשנות אישית לדמויות שהיא מפסלת.
כל היצירות מיועדות לרכישה.
פרטים ליצירת קשר: טל' 052-2863358
לורי פשניצה אוצרת התערוכה


מיקום - גלריית מגדל W
ניסים אלוני 6, מתחם צמרת, תל אביב. הכניסה חופשית כל השבוע בין השעות 8:00-20:00


זמנים - 10/02/2019 עד ה-29/04/2019

פתיחת התערוכה - 10/02/2019


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||