שיתוף התערוכה:

'אפיזודות' תערוכת יחיד של האמנית אורית סגיב / גלריית מגדל W

הצילומים באדיבות גלריית מגדל W

06/01/2019 עד ה-04/03/2019

אוצרת: לורי פשניצה
אורית סגיב נולדה בגבעתיים וכיום מתגוררת ברמת ספיר שבחיפה. נשואה + שתי בנות ונכד.
עוד מילדותה אהבה לצייר ולפסל  וזה מה שהוביל אותה להפוך את האמנות למקצוע שיש בו תועלת מעשית  ולתעל את האמנות למקום הפרקטי והיישומי . היא סיימה לימודי ארכיטקטורה  בטכניון ולאחר מכן עבדה כאדריכלית במשרדי אדריכלים ובמחלקת התכנון ברשות מקרקעי ישראל בחיפה.
 
בשנת 2006  החליטה שהיא לא דוחה את הציור לפנסיה והחלה ללמוד בצורה מסודרת אצל המורה האמנית  ורדה סולל שמאי, שהעניקה לה כלים ששימשו אותה לכל אורך הדרך. כיום היא ממשיכה לצייר אצל ורדה כדי להיות במסגרת אמנותית וחברתית.
האמנית אורית סגיב מציירת בסגנון ריאליסטי בעיקר. עם זאת, היא סקרנית ונוטה להתנסות בטכניקות שונות שמעשירות אותה. בשנת 2010 החלה לפתח אהבה נוספת שלה, הצילום. היא נרשמה לקורסים בצילום, כדי להשתכלל בקומפוזיציה ובעיקר בכל הצד הטכני. מאז היא מרבה לצלם לא פחות מלצייר. בשנים האחרונות, במסגרת מסעותיה וטיוליה בארץ ובעולם בצילומיה - היא שואבת השראה מהסביבה ואחר כך היא מציירת, תוך ניסיון ללכוד בציורי הזמן את אותם הרגעים הקטנים והחולפים שנתפסים גם בעין המצלמה. העיסוק בחקר הפנים מאפשר לה ליצור מתרס בין החיים הסדורים והמוכרים, לשבור צורות חשיבה מקובלות ולאפשר למח ימין לפעול. למקום של מסתורין שיש בו גילוי והסתרה שמחדד מצבים. היא משתמשת בצבעים רכים, מדייקת בקפלי העור, בסיתות הפנים ובהתעמקות המבע בעיניים.
ההתייחסות לצילום ולציור זהה אצלה. מבחינת הקומפוזיציה, הקונטרסטים, אור וצל, עיבוד ורגשות. הרבה פעמים אנשים טועים לחשוב שצילום שלה הוא ציור ולהיפך. החיבור החזק שלה לרגשות בא לידי ביטוי גם בציור וגם בצילום בכך שהיא אוהבת לצלם אנשים ולצייר דיוקנאות בסיטואציות אנושיות ואין זה פלא שבחרה בשנים האחרונות לעסוק באימון אישי ובמערכות יחסים.
 
 
אורית השתתפה בתערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות, ביניהן:
2018 -  "היא כבר בת 70" קבוצתית בבית האמנים  בחיפה. אוצרת - שקד שפירא.
2018 - "מציצים לנמל" קבוצתית בהאנגר 3 נמל ת"א . אוצר -איקי שובל.
2018 - "רציף 70", קבוצתית בגלריית Space בגן העיר, ת"א . אוצר סולומון לבייב.
2018 - "תמונת מצג" - קבוצתית  בגלריית Space גן העיר ת"א. אוצר איקי שובל.
2016 -  תערוכת יחיד בגלריית עין הוד  "NON CONCEPT" אוצרת - דניאלה טלמור.
2009 - 2016 הציגה 5 תערוכות קבוצתיות בבית האמנים (בית שאגאל) בחיפה.
 
 
"אפיזודות" זו תערוכת יחיד שנייה של האמנית אורית סגיב.
היא מתארת בפנינו תמונה בודדת, או סצינה מהמציאות, או מצבים במערכת של תנאים ונסיבות ואלה נספחים למכלול או לרצף מסוים של יצירה שנבראה.
לתערוכה נבחרו יצירות המדגישות את יכולותיה כציירת כשרונית בסגנון ריאליסטי ואבסטרקט כאחד. עבודות שחלקן מתארות דמויות הנמצאות בתנועה עם תנודות וסיבובים כמו בסידרת הרקדנים. דמויות מסתוריות שמאחוריהן קיים סיפור אנושי ולמתבונן נותר רק לדמיין וליצור סיפור משלו.
סגנון האבסטרקט מתבטא ביצירה  "התפרצות" - ציור מלא הבעה, משמעות, רגש וכוונה. כמו כן ביצירה האורבנית "התפוח הגדול" - הצופה בתמונה חש בכח העצום, בחיים הגועשים שבעיר הגדולה.
האמנית אורית סגיב, דמות כריזמטית בלי שום מאמץ להיות כזו.  גועשת מבפנים ועם זאת - רכה כל כך בתנועות ובמשיכות המכחול המפותלות שלה. אמנות הציור והצילום, העיסוק  באימון אישי ומערכות יחסים, מהווים חלק רחב ממימד הזמן שלה,  ויוצרים מין קשת קוהרנטית רחבה. היא מקווה להמשיך לעסוק שנים רבות בכל מה שהיא אוהבת כפי  שהיא מתכוונת  לחיות - עם הרבה אהבה, הרמוניה וחיוניות.
 
לורי פשניצה אוצרת התערוכה
 
כל העבודות בתערוכה מיועדות לרכישה. ניתן להזמין ציורים עפ"י דרישה.
פרטים ליצירת קשר: טל' 054-4375754
 


מיקום - גלריית מגדל W
הכניסה חופשית בכל ימות השבוע בין השעות: 8:00-20:00 בכתובת: ניסים אלוני 6, מתחם צמרת, תל אביב


זמנים - 06/01/2019 עד ה-04/03/2019

פתיחת התערוכה - 06/01/2019


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||