שיתוף התערוכה:

דינוזאורים / בית הבאר

הצילומים באדיבות בית הבאר

01/12/2018 עד ה-31/12/2018

דינוזאורים
פתיחה חגיגית : 1.12.2018 בשעה  20:00 בבית הבאר,סלמה 6  תל אביב
אוצר: יוחנן הרסון
חן שובל מציג את המסע הכאוב של ההתמודדות עם מחלת האיידס בתקופתה הראשונה בסדרה של דיוקנאות של שורדים ושורדות. הגיבורים והגיבורות שלו עברו תקופה ארוכה של פחדים, שנאת חינם והדחה חברתית קשה, החושפת את הבורות של חברה חסרת סובלנות עם דעות קדומות וללא חמלה, כבוד לזולת, לשונה ולאחר.
הדינוזאורים שלו, אלה שנדבקו בנגיף ה HIV בשנות ה 80 וה 90, הצליחו לבנות מחדש את חייהם. כיום, עם התקדמות הרפואה וטיפול נכון, המחלה כבר אינה סופנית וקטלנית כפי שהיתה, אולם הסטיגמות, הדעות הקדומות ושנאת החינם עדיין קיימים ככח משחית בחברה שלנו בכל רובד של הקיום שלנו כאן ועכשיו. התערוכה היא הפגנת כוח של השורדים ותזכורת שהשנאה כלפי השונה, האחר, דעות קדומות וגזענות הן עדיין בבחינת מחלה חברתית הזקוקה לטיפול.
התערוכה חשובה גם כתזכורת להתמודדות הרואית על זכויות רפואיות, משפטיות ומוסריות כאשר הדינוזאורים של חן שובל היו החלוצים והנבחנים של תרופות וטיפולים שקידמו את הרפואה שבתוך עשרים שנה הפכה את המחלה מקטלנית לכרונית בעלת טיפול.
חן שובל מכיר את התהליך כמסע אישי, חש את השנאה וביטול הקיום מהחברה, הפחדים ממחלה הקוטלת בייסורים. הוא עמד שם ליד חברים שלא הצליחו לשרוד ועבר את הטיפולים הראשונים. חן גם יצא מיד למאבק וחבר לחלוצים הראשונים שנאבקו לטובת קהילת נשאי וחולי האיידס ובכלל. חן גם הוא דינוזאור וחי חיים של בריאות ותרומה לחברה עם שנים של עשייה חברתית, עבודת נוער וניהול מרכזים קהילתיים.
חן שובל מציג תערוכה של דיוקנאות בצילום ומצליח להביא את האישיות של כל אחד מהדינוזאורים ברגישות אין סופית וכישרון רב. חן למד ולומד צילום ופותח בדרך חדשה עם תערוכה ראשונה זו, כהצהרה אישית ומקצועית.
הוא מזמין את כולנו לזכור, עם מסר של חמלה ואהבת אדם ועם כוח של דינוזאור.
שותפות באירוע:
?ארגון החיים עם HIV" הינו עמותה רשומה של אנשים החיים עם HIV למען אנשים החיים עם HIV. ההתארגנות שמה לה למטרה לייצג את אלה החיים עם הנגיף בישראל, לדאוג למעמדם, זכויותיהם ורווחתם, וליצור קהילה חיובית תומכת. לבירורים, שאלות והרשמה ניתן לפנות לכתובת האימייל של העמותה: israelipozforum@gmail.com
לעיתונאים ותקשורת: מיכל סדן 0559599005
 
 
 


מיקום - בית הבאר
סלמה 6 תל אביב


זמנים - 01/12/2018 עד ה-31/12/2018

פתיחת התערוכה - 01/12/2018


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||