שיתוף התערוכה:

סרנדה לכל מה שחי / הדס דוכן / גלריה כורש 14

הצילומים באדיבות גלריה כורש 14

06/10/2018 עד ה-30/11/2018

התערוכה "סרנדה לכל מה שחי" של האמנית הדס דוכן, המוצגת בימים אלו בגלריה כורש 14 בירושלים, עוקבת אחר עולם החי והדפוסים האינסטינקטיביים המניעים ומקיימים אותו. דוכן עוקבת וחוקרת עולם זה מתוך כוונה לפענח, ללמוד ולסגל לעצמה טקטיקות ואסטרטגיות הישרדות, אשר לוטשו ומורקו במשך מיליוני שנות אבולוציה.
 
הטבע, החיה או הצמח, לא נותנים על דפוסים אלה את הדעת, אלא פועלים מתוכם כאחוזי דיבוק, על מנת להצליח להמשיך להתקיים ולשרוד, לא להיטרף, לא לגווע, לא למות. כוח החיים האדיר האוחז בכל תא חי הוא נקודת המוצא לתערוכה. דוכן מתבוננת בכוח זה בהערצה ויוצאת לטבע על מנת להביט בו מקרוב. היא מלקטת צמחים, אורבת לבעלי חיים, מצלמת את דרכה ביערות, רושמת אלמנטים חיים ומתים, ומחברת, מדביקה ומפיחה בהם רוח חיים.
 
קני סוף נעים על גבי גלגלים, זרעי גדילן מצוי מרחפים באופן מלאכותי ללא הרף והקרנת וידאו הנעה בחלל ומאירה כאלומת פנס, הם חלק ממארג העבודות הנשזרות זו בזו כחלקי משפט. יחד הם מייצרים שירה עדינה, מעין המהום קדום שמקורו בבטן האדמה.
 
"העבודה הנוכחית נוצרה אחרי תקופה מוזרה מאוד בחיים שלי, שבה אזור הנוחות שלי התערער וקרס והרגשתי שאני מסתובבת בעולם דרוכה מאוד. הבנתי שהאופן שבו פעלתי עד כה בעולם לא רלוונטי יותר ואני צריכה לסגל לי דפוסי התנהגות אחרים, טקטיקות שונות מאלו שהייתי מורגלת בהן. הרגשתי פתאום שהעולם הוא סוואנה גדולה וכולנו נמצאים במצבים הישרדותיים שונים ומשונים ופועלים במודע ושלא במודע ללא הרף על מנת לשרוד: בין אם כלכלית, מנטלית, גופנית וכדומה. החלטתי שהדבר הכי נכון - כמו שאני עושה מצבים של בלבול, הוא לפנות לטבע ולהתבונן בו, להבין איך צמחים ובע"ח מתנהגים, כי הם הצורה הבסיסית ביותר של הקיום." 


מיקום - גלריה כורש 14
שעות פתיחת הגלריה: א: 18:00-21:30 ג: 14:00-18:00 ה:14:30-18:30 ובתאום מראש: 054-7632009 או דרך דף הפייסבוק https://www.facebook.com/koreshgallery/ הכניסה לגלריה דרך כניסה ד' של בניין הדירות ברחוב כורש 14 בירושלים (יש לרדת במדרגות עד הקומה התחתונה).


זמנים - 06/10/2018 עד ה-30/11/2018
קישור - http://https://www.facebook.com/pg/koreshgallery/events/?ref=page_internalהתכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||