שיתוף התערוכה:

אבי שוורץ -אמן ארצישראלי / גלריית הציפור הכחולה

06/10/2018 עד ה-03/11/2018

אוצרת :שרה רז יו"ר עמותת אמני פתח תקוה
 
 
אמנות לאומית נוצרת רק על אדמת הלאום .האמנות החזותית  היא חלק מהארץ ומנשמת העם היושב בה. האווירה ,היצמדות אל קרקע המולדת והנוף האנושי מטביעים חותמם על היצירה הישראלית.
כיצד בכלל קמה אמנות של עם? הייחוד האמנותי צמח כאן מן הייחוד האנושי של האומה .אמנים שהגיעו מארצות ניכר גילו את האור הבוהק הנובע  מהאקלים הגיאוגרפי  ומהמשמעות הרוחנית  גם יחד והם שיצרו  "אמנות טובה" .זוהי אמנות הנתבעת להיות טובה לא רק בתכניה, אלא גם באיכויותיה הצורניות. אמן טוב מוכתר במובן העומק והאיכות העל-זמנית! אין לי ספק כי יצירתו של אבי שוורץ, אחד מדור הנפילים של האמנות הישראלית , היא על זמנית , והיא זו שתיקח איתך לכל מקום , אף לאי בודד.
אבי שרכש את השכלתו האמנותית במכון אבני ביפו, גילה את תרבות השוק. כמה מאפיינים לו לשוק שהוא מהווה נושא כל כך מגוון ליצירת האמן. צבעוניות רבה של חפצים, צבעוניות מגוונת של דמויות משפיעות. סיפורי חיים מקומיים ,אותנטיים ,המחברים בין עבר להווה. השוק הוא המקום בו נפגשים מזרח ומערב עבר ועתיד. אנו חיים כאן בארץ (ובייחוד בעיר) בין 'יהודים חדשים' לבין יהודים 'ישנים' ובארץ אוריינטאלית מוצאים דמויות שהן כחומר ביד היוצר להעביר אטמוספירה של אינטגרציה בין תרבויות ,מנהגים סיפורי עם ובעיקר פשטות. אבי מטביע בציוריו את בבואתו של האדם על כל גינוניו העצמיים .כל הדמויות קבלו את הצייר בטבעיות ,שיתפו פעולה נהנו לחגוג יחד את חגיגת היצירה ונהנו מהתוצאות.
היו עוד אמנים חשובים שרכשו את השכלתם במכון אבני ובאולפנים להוראת הציור וכמעט כולם מוססו במכחולם את ההווי המיוחד הזה, אך אצל אבי  הייחוד ביצירתו היה השימוש בצבעי שמן נקיים הישר מהשפופרת, על משטחים נרחבים. לרוב אבי   מצייר דמויות חזיתיות ומלאות הבעה. קווי מתאר מודגשים ועזים. צבעוניות בהירה ומשחקי אור וצל . אתה מתחבר לכל הבעת פנים ,שפת גוף ,מחלצות הלבוש וכבר בונה לך סיפור על הסצינה אותה מתעד אבי. למרות שעל פניו נראה שהציורים חוזרים על עצמם בכל יצירה אתה מוצא דברים ייחודיים . אבי לא נסחף בזרמים ובתת זרמים של האמנות המתחדשת בארץ והוא נאמן לדרך היצירה שלו ובאותה טכניקה ובאותם נושאי הסיפור הישראלי הוא מצליח להעביר את הזיקה הענקית למה שרואות העיניים ולמה שחש הלב.
זהו חלום של כל צייד מציאות  לחשוף בשוק הפשפשים, ציור של אמן, חתיכת אמנות נדירה, שבה יעשה את הונו .המצאות של אוצרות בשווקי פשפשים מתרחשת על בסיס קבוע למדי: רהיטי וינטאג 'עתיקים של מעצבים ידועים, תכשיטים, חפצים היסטוריים, כלי כסף, כלי אוכל וכלי נגינה יכולים להימצא בקביעות בשוקי פשפשים ברחבי העולם.  אבי מצא את הונו הגדול בגילוי השוק "שלו", בו בילה זמן רב ובו עשה את הונו הרוחני היצירתי, ואנו הצופים יוצאים נשכרים מההשקעה העצומה של אמן ערכי, מוכשר שמהווה נכס לתרבות ולאמנות הישראלית.
גדולה חשיבותה של הרציפות ההתמדה והשקידה יישר כוח לאמן אבי שוורץ המושך במיכחולו בעקשנות. בטעמו המיוחד בצבע וסגנון ,קבע את ייחודו ולא נרתע מהחדשנות סביבו ומשמר את אמנותו. זרמים באמנות שהיו וישנם לא פגעו ביסודות היציבים של הנאמנות לאמת, שלאורה פועל וצובר האמן אבי שוורץ את הישגיו.
היבול המוצג בתערוכה זו מזמין ברכה מקרב לב כל רואה.
 עמותת אמני פתח תקוה גאה ומוקירה את האמן אבי שוורץ המהווה בסיס מקצועי מוכשר שתורם רבות להעלאת קרנה של האמנות בפתח תקוה. זכות גדולה להעמיד תערוכה רטרוספקטיבית  ביום הולדתו ה-80. מאחלים לו בריאות טובה, שמחה והנאה מהיצירה הגדולה שלו החזותית והמשפחתית.
שרה רז יו"ר עמותת אמני פתח תקוה ואוצרת התערוכה
נעילה: 3.11.2018

שעות פתיחה: ימים שני שישי ושבת 11.00-13.00
                     ימים שלישי וחמישי 17.00-19.00
 
 


מיקום - גלריית הציפור הכחולה
רח' רוטשילד 75 פתח תקוה


זמנים - 06/10/2018 עד ה-03/11/2018

פתיחת התערוכה - 06/10/2018, שעה - 20:30


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||