שיתוף התערוכה:

דמעות של מלח / הספרייה המרכזית , אוניברסיטת תל אביב

הצילומים באדיבות הספרייה המרכזית , אוניברסיטת תל אביב

04/10/2018 עד ה-24/10/2018

דמעות של מלח                                                
4.10.18 – 24.10.18  
אוצרת התערוכה : רחל זיו
                                                                         
ייחודו ויופיו של ים המלח, המהווה משאב טבע עולמי ולאומי, הם נקודת המוצא לתערוכת האמנות "דמעות של מלח", שמטרתה להציג ולעורר מודעות ציבורית למצבו העגום והמתייבש של ים המלח, היקר לכולנו. ים המלח הוא סיפור עצוב, המקום הייחודי שלנו, שזכה להיכלל כאחד מפלאי עולם מבחינת הנוף, האקלים והחיים שבו. הגיע הזמן לעשות פעולות לתיקון המצב ולדרוש שהחלטות לאומיות להצלת ים המוות יקוימו, כדי שהדורות הבאים יכירו גם הם ים מלא חיים, כפי שאנו הכרנו.
בתערוכת "דמעות של מלח", מציגים אמנים מתחומי יצירה שונים: בציור, בצילום, במעשה טלאים ועוד... בדרכם האישית מבטאים הם את מחשבותיהם והלכי רוחם על הקורה בים המלח כמו:   יצירות אמנות בצבעוניות פסימית ותחושות לתקווה, ציור מופשט המתאר שבריריות וחוסר יציבות, קשר עמוק אל הטבע ואל מה שמעבר לו, צילומים המתארים את ים המלח כמקום של שקט מתעתע מעל, בעוד שמתחת הקרקע מאיימת לבלוע את מה שמעליה. יש ביטויים ותחושות של חנק ותיסכול על הרס אחד מפלאי הטבע, על הניצול הכלכלי שייהפך לאתר תעשייתי במקום אתר תיירותי. עיבוד שגורם לאיבוד. 
"אני רואה חשיבות רבה בקיום התערוכה. כאמנית וכתושבת ערד לשעבר, ים המלח היה חלק מהוויית חיי, והנושא קרוב ביותר ללבי.  ההפקה ואוצרות התערוכה מהוות עבורי יצירה אמנותית".
 


מיקום - הספרייה המרכזית , אוניברסיטת תל אביב
הספרייה המרכזית שוכנת במרכז הקמפוס בסמוך לבית התפוצות ומול בניין גילמן. שערי הקמפוס הקרובים: שער 4 (רח' ג'ורג' וייז) ושער 14 (רח קלאוזנר).


זמנים - 04/10/2018 עד ה-24/10/2018

פתיחת התערוכה - 04/10/2018, שעה - 18:00


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית