שיתוף התערוכה:

ביחד ולחוד / בית ציוני אמריקה

הצילומים באדיבות בית ציוני אמריקה

01/08/2018 עד ה-31/08/2018

"ביחד ולחוד" - יעל שביט בתערוכת יחיד
גלריית בית ציוני אמריקה ת"א
פתיחה חגיגיץ :יום ראשון, 5.8.2018 בשעה 19:00
רח' דניאל פריש 1 תל אביב
 
אוצרת: לורי פשניצה
יעל שביט, נשואה, אמא ל-2  בנות, סבתא ל-5 נכדים. מתגוררת במבשרת ציון.
יעל בוגרת האוניברסיטה העברית בירושלים בחוגים כלכלה וסוציולוגיה.
היא עבדה כ-40 שנה בשירות המדינה, רובן באגף מס ההכנסה ומיסוי מקרקעין. בתפקידה האחרון הייתה סמנכ"לית בכירה ברשות המסים, בשנת 2003 זכתה באות "אביר איכות השלטון". 
לפני 6 שנים פרשה מעבודתה והחליטה להקדיש זמן ולממש את אהבתה לאמנות. היא ציירה על משי, יצרה תמונות אמאייל, ויטראז' ועוד - עד שגילתה את החומר. שם מצאה את ייעודה: "יש בחימר משהו מופלא היכולת לקחת גוש חימר וליצור ממנו הבעות פנים, קומפוזיציות ותנועה."
כדי להתמקצע  ולרכוש מיומנות למדה אמנות פיסול בלימודי חוץ באקדמיה לאמנות "בצלאל", אצל הפסל פנחס עשת ז"ל ואצל הפסל פסח פליט ז"ל. במשך השנים למדה במסגרות נוספות פיסול ממודל עירום, פיסול בסטודיו פתוח בבי"ס לאמנות "הקובייה" בירושלים ובשנים האחרונות היא מפסלת בביתה ובסטודיו לפיסול "סקולטורה" בת"א, בהנחיית דוד פאר.
יעל מפסלת דמויות פיגורטיביות ומיצבים בסגנון אבסטרקטי. לפני שהיא ניגשת ליצירה היא מתמקדת באובייקט כלשהו שאפשר לתפוס אותו בחושים או בסיטואציה שראתה ודיברה אל ליבה. במהלך היצירה הפסל תופס כיוון משלו. דמות האישה מאופיינת בלבושה ובשפת הגוף שלה. עצם היותה אישה גורם ליעל להביע  באמצעות יצירותיה כיצד היא מתחברת לדמות האם, הרעיה, האישה היוצרת, החברה, המצליחה והמשפיעה. היא מביעה זאת בדואליות שביצירותיה בין הרכות, הנשיות ויכולת ההכלה, לבין העוצמה, החוזקה והמנהיגה.
כיום יוצרת יעל גם בפסיפס, ולאחרונה מפסלת בסגנון הקוביזם שמזכיר את המסכות והפסלים האפריקאים ומנותק מתיאור היופי האידיאלי של האישה במערב. לסגנון הקוביסט יש אופי סכמתי המתאר את הדמות או הנושא האבסטרקטי בקווים כלליים, ללא קימורים והדגשים רכים. 
נושא התערוכה "ביחד ולחוד", מסמל עבור האמנית את שיקוף הזוגיות הנכונה. אמנם ביחד אך עם כבוד ותמיכה בצורך המתמשך לחוויה בריאה של נפרדות בתוך מערכת שלמה.
לאחר קביעת הצורה הסופית - יוצקת יעל את היצירה בחומר פולימרי או בברונזה.
יעל חברה באיגוד המקצועי של האמנים הפלסטיים והשתתפה בתערוכות יחיד ובתערוכות קבוצתיות רבות בארץ ובחו"ל, ביניהן :
תיאטרון "הבימה", תיאטרון גבעתיים, תיאטרון ירושלים, בנק הפועלים - כתרומה לחקר האיידס, גלריה מגדל, גלריית "האגם" רעננה, גן העיר תל אביב, נמל תל אביב, מרכז עמיעד יפו, גלריה חלל ת"א, שדרות ממילא ירושלים ובתערוכות בגלריות בחו"ל - לונדון וברלין.
פסליה נרכשו בארץ ובחו"ל. פסל שלה נרכש ומוצג במוסד ציבורי בירושלים. גם בביתה ובגינתה הפרטית היא מקיימת ימים פתוחים בתערוכה קבועה והיא שמחה לארח ולהסביר בשיח אמנותי עשיר. יש בה דחף עצום ליצור עוד שנים רבות כדי לבצע את מה שהיא חפצה ומתכוונת לפסל.
כל היצירות מיועדות לרכישה. פרטים ליצירת קשר
אתר האמנית: www.yaelshavitart.com  טל': 050-6209124
לורי פשניצה אוצרת התערוכות
נעילה : סוף אוגוסט
 
 
 
 
 


מיקום - בית ציוני אמריקה
דמניאל פריש 1 תל אביב


זמנים - 01/08/2018 עד ה-31/08/2018

פתיחת התערוכה - 01/08/2018


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||