שיתוף התערוכה:

נקודת מבט - תערוכת פיסול של האמן שעיה הלפרין / גלריית מגדל W

הצילומים באדיבות גלריית מגדל W

06/06/2018 עד ה-14/07/2018

אוצרת: לורי פשניצה
שעיה הלפרין, 1945, נולד בישראל. כיום מתגורר בקריית טבעון.
שעיה גדל במציאות ישראלית, הכוללת משעולים המשקפים את קיומה כהווייתה. שמחה מול אובדן וכאב, מלחמות עם אבידות ועם זאת נתיב התקווה סיפק עבורו חיים מלאים וכניסה לעולם אמנותי נרחב שכה מאתגר אותו.
לאחר שנים רבות של עבודה ברפא"ל, הוא פרש מעיסוקו כדי לשנות כיוון ולקחת את האמנות כשליחות וכמשימה המזמינה להתמודדות, עם הרבה גירוי ומאמץ. את שנות העבודה המעניינות והפוריות והשקעת המחויבות והיצירתיות בעבודתו, הוא הימר במחויבות לעשייה אמנותית ובניסיון לשלב בין אמירה רעיונית לביטוי אמנותי.
בשנת 2002 למד בסדנת הפיסול של דליה מאירי במכללת יזרעאל. העשיר את טכניקות הפיסול שלו בעץ אצל הפסל משה פרומין. בשנת 2010 החל לפסל באבן בסדנא הפתוחה של יובל לופן בגינוסר. ללימוד נוסף, משמעותי ורב ערך - זכה ללמוד אצל הפסל דגן שקלובסקי בעין כרמל.
בד בבד הוא אף הוסיף לתמהיל לימודי תואר בפילוסופיה, מהלך שהיה חשוב ומשמעותי, שהשפיע גם על חשיבה ויצירה במישור האמנותי.
שעיה מפסל כל השנים בסדנא שלו בכפר יהושע. בעיקר באבן ולעיתים בעץ. הפיסול שלו יוצא מתוך רעיון מופשט ומקבל צורה שיש בה עוגן ריאליסטי אך הוא זורם עם החומר ומאפשר לו לדבר על פי אופיו. הוא רושם סקיצות עד שמגיע לסקיצה האולטימטיבית מבחינתו. הוא מצלם את האבן מכמה זוויות. מדפיס ורושם על ההדפסה בהתייחס לצורת האבן. הפיסול שלו מוציא את שפע הצורות והצבעים ממגוון האבנים והעצים שהוא אוסף מהטבע. הזמן המוקדש לחיפוש הוא אינדיבידואלי ומותנה בסקרנות. במהלך העבודה הוא מצלם צילומי ביניים, מדפיס ובוחן שינויים ברישום על ההדפסה. כך לכל אורך התהליך. הפיסול שלו מאוד פונקציונאלי. כל פסל הוא מעין ניסוי מחקרי של החומר תוך יצירה של אובייקט אמנותי בעל משמעות. המטרה היא להראות ולמשוך את העין של הצופה.                                                                
במשך השנים השתתף האמן שעיה הלפרין במספר תערוכות ובאירועים שונים:
בשנת 2011 התקיים אירוע פסטיבל פיסול בזלת - "וולקניקה 3" ברמת הגולן. יצירתו של שעיה מוצבת כיום במרכז תיירות גולן - צומת האמיר.
בשנת 2013 התקיימה תערוכת יחיד ראשונה של האמן בגלריית 'הקומה השנייה' במרכז ההנצחה בקריית טבעון.
בין השנים 2012-2017 השתתף בגלריה נירהל'ה בבית לחם הגלילית, בבית שאגאל  בחיפה, במכללת אורנים,
בתיאטרון הבימה שבתל אביב ובתיאטרון יקנעם.
בתערוכה "נקודת מבט" מוצגות יצירות עם הבעה ואמירה של האמן מבחינה אנושית, רגשית וחברתית. הפסלים מתקשרים בסמנטיקה של מצבים נורמטיביים ושגרתיים, ממציאות קיימת מהחיים.
ישעיהו הלפרין, אמן מוכשר, שיצירותיו מרתקות ומושכות תשומת לב רבה. קורה שהמתבונן באוסף הפסלים המתגלה אל מול עיניו, מפרש את המראות מחדש, לפעמים באופן שונה מזה שאליו כיוון היוצר. הפרשנות של היצירה היא, אפוא, אין-סופית. היא בסיס יציאה למחשבה עיונית, שכלתנית, ולא פחות מכך רגשית, שעליה כל צופה וצופה יבנה את סיפורו שלו.
שעיה מלא תקווה שיצליח להביא את המתבוננים בפסליו לחשיבה ולהנאה חוויתית.
כל העבודות מיועדות לרכישה.
ניתן לראות את עבודותיו בביתו שבקריית טבעון ובסדנא שלו בכפר יהושע.
פרטים ליצירת קשר: נייד  052-2779025  דוא"ל :  shayahal@gmail.com  מען: מעלה אבשלום  24 א', קרית טבעון. סדנא: משק 64, כפר יהושע (משפ' רייפר).
 
 


מיקום - גלריית מגדל W
רחוב ניסים אלוני 6, תל אביב. הכניסה חושית כל ימות השבוע.


זמנים - 06/06/2018 עד ה-14/07/2018

פתיחת התערוכה - 06/06/2018


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||