שיתוף התערוכה:

בנפש פנימה - ג'ורדנה קליין בתערוכת יחיד / גלריית מגדל W

הצילומים באדיבות גלריית מגדל W

01/03/2018 עד ה-29/04/2018

אוצרת: לורי פשניצה
האמנית ג'ורדנה קליין נולדה בניו יורק. בשנת 1997 עלתה ארצה וכיום מתגוררת בבית שמש.
בעלת תואר ראשון באמנות חזותית באוניברסיטת שטרן ובבתי ספר נוספים לאמנויות ברמה גבוהה בניו יורק . סיימה לימודים עם תואר ראשון ושני בבנקאות בקולומביה אונברסיטי בניו יורק ועבדה שנים בבנק בתפקיד סגן נשיא. כשעלתה ארצה הציעו לה עבודות בבנקים שונים אך החליטה שאינה רוצה לעסוק בבנקאות יותר ומה שרצתה יותר מכל  זה ליצור אמנות. היא סיימה קורס בלימודי אמנות במוזיאון ישראל שבירושלים.
 
ג'ורדנה קליין מציירת בסטודיו שנבנה ליד הקארדו הרומי שנחפר בעיר העתיקה של ירושלים.
החיים בישראל הפיחו בה רוחניות שבקעה מנשמתה. כשהיא פוסעת בדרכה אל הסטודיו שם היא יוצרת את האמנות שלה -  אלפי שנות תפילה פורצות מהקיר. היא מציירת את הסביבה הקרובה, לא מתעייפת לצייר את הסודות, את קדושת הכותל את היהודים הממהרים להתפלל ליד הכותל המערבי הסמוך, חולפים על פני נזירים ארמנים, רוכלים ערבים ונוצרים מגלים את הכנסיות העתיקות שלהם. כשהיא מציירת היא מרגישה שהיא מתפללת.
 
בתערוכה - "בנפש פנימה" מתמזגים המופשט עם המציאות, החפצים עם הרוחניות. נושאים ורגשות שזורים יחד ויוצרים מן מרבד של תקווה ושל רוחניות. האמנית מתמקדת ביופיו של העולם, בריאת האל, הוד והדר של הרי ירושלים, פריחה של פרח או טלית מתנועעת בתפילה. ציוריה מבטאים את הגלוי והבלתי נראה, נשמה, רגשות, וניצוצות המצויות בתוך האדם.
 
ג'ורדנה קליין מציירת כבר למעלה משלושים שנה באקריליק ובשמן על בד. יצירותיה הוצגו בתערוכות רבות בארץ, בקנדה, ארה"ב, דרום אפריקה ונרכשו בידי אספנים, חברות ולקוחות פרטיים.
בין התערוכות שהשתתפה:
גלריית כנסיית פרסביטריאנית, השדרה החמישית, ניו יורק. הגלריה החמישית, הקרדו, ירושלים. גלריה ארטה, רח 'המלך דוד, ירושלים. גלריה Rosebud, SoHo, NCY. Mireille Gallery NYC. מרכז קהילתי, רמת בית - שמש, מוזיאון היכל שלמה, ירושלים וגלריית מגדל W , מתחם צמרת, תל אביב.
 
יצירותיה מוצגות באוספים קבועים בארגונים יהודיים בארה"ב, מחוץ לאמריקה ובאוספים פרטיים רבים בארצות הברית ובקנדה.
 
האמנית ג'ורדנה קליין, אישה דתיה, יוצרת אינטליגנטית ונעימה, נושאת תפילותיה גם דרך יצירותיה בקסם ייחודי. היא אוהבת לשלב באווירה רוחנית ובחן השמור רק לה - ספונטניות ואינטואיציה מענגת.
 
כל העבודות מיועדות לרכישה. פרטים ליצירת קשר:
אתר: www.jordanaklein.com
טל' 050-6735428
 
לורי פשניצה אוצרת התערוכה                                             
 

 


מיקום - גלריית מגדל W
ניסים אלוני 6, מתחם צמרת, תל אביב. הכניסה חופשית כל ימות השבוע בין השעות 8:00-20:00


זמנים - 01/03/2018 עד ה-29/04/2018

פתיחת התערוכה - 01/03/2018

קישור - https://www.facebook.com/jordana.klein.10התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||