שיתוף התערוכה:

"כרמית לברן" - תערוכת יחיד / גלריית מגדל W

הצילומים באדיבות גלריית מגדל W

03/09/2017 עד ה-01/10/2017

אוצרת: לורי פשניצה
כרמית לברן, 1968, נולדה בישראל. אמא לעידו, אסף ושקד וכיום מתגוררת בראשון לציון. היא סיימה לימודי תואר ראשון בחינוך והוראת אנגלית בסמינר הקיבוצים, בעלת תואר שני בבלשנות אנגלית באוניברסיטת בר אילן.
כרמית מרצה באנגלית במכללות שונות. כמו כן גם לימדה  בתיכון אנגלית ואמנות.
 
מגיל צעיר 'התאהבה' בציור ולא חדלה עד היום . מגיל 11 למדה אצל האמנית שוש בטלהיים, לאחר הצבא המשיכהלימודי ציור אצל האמנית דיאנה פומרנץב"סטודיו שיר-ארט", ואחר כך ב"מכון אבני לאומנויות".
 
מלבד הציור נגעה בתחומי אמנות שונים שכללו צבעים, מכחולים, ויצירה כלשהי כמו חידוש וצביעת רהיטים ופיסול בעיסת נייר.
 
כרמית אינה מחויבת לסגנון מסוים. בעבודותיה  ניתן לראות מרכיבים ריאליסטיים ועם זאת גם צורות לא מוגדרות. היא מוצאת את המיזוג ביניהם ויוצרת טביעת אצבע "לברנית" ייחודית. מהות חדשה, אחרת, שמהווה מן מזיגה של היסודות המורכבים ממציאות, או מאבסטרקט באופן אקספרסיוניסטי.
 
ברבות מהיצירות קיימות נגיעות, כתמים צבעים וגוונים שיוצרים מראה מדויק יותר ממרחק. אחדים מצוירים בשפכטל בלבד, פחות מדויקים אך שולחים את המתבונן למסע אל תוך הציור באשר הוא, אם זה לתעלות בוונציה, לסמטאות המובילות לנמל, או לנוף הישראלי בנחל שיקמה הדרומי.
 
כרמית משתמשת במכחולים, שפכטל וספוג ומציירת על גביקנווס, קרטון ואפילו נייר עיתון.  ציוריה עשירים בצבע. אהבתה לים ולמים מורגשת ומודגשת במספר רב של ציורים. בתערוכה מוצגות יצירות עם נוף ישראלי, ים המלח בשפכטל,שהטורקיז מתמזג בהם עם צבעי השנהב של החוף.
נוף יותר אורבני אך כולל גם הוא מים, סירות והשתקפות ניבט משלישיית ציורי וונציה, שנוצרו בעקבות טיולים באיטליה הקסומה.
 
האמנית כרמית לברן אוהבת לטייל בעולם ובנופים הסובבים אותה, להביט על האור הנשפך על העצים, על צבעי השמים והים המשנים גוונים, יוצרים תנועה ומקבלים תנופה.
נופים מעניקים לה את ההשראה ואת התשוקה הרבה לצייר. גם אלמנטים דוממים, בתים ואנשים. יש גם ציורים מדויקים השומרים באדיקות על מידות ופרספקטיבה. היא מחדירה אלמנט יוצא-דופן בגודל, בצבע, או במיקום, לעתים עם כיוון סוריאליסטי שלא יהיה ריאלי מוחלט. רבים מציוריה "נוצרו" בעקבות טיול במקום עם האווירה שהותיר. רוכשי היצירות שלה מעידים שניתן להתענג מהן לתקופות זמן ארוכות.
 
האמנית כרמית לברן השתתפה בשתי תערוכות וזוהי תערוכה שלישית שלה.  היא ניחנה בכישרון גדול וברצון עז להעשיר אחרים. הציור מזרים בה חוויה מסעירה ומרגשת במסע לעולם פנימי עשיר שנגלה לפניה והיא מאמינה שתמונה שווה אלף מילים וציור שווה אף יותר. כל עוד היא תקלוט רשמים מהסביבה ותתן דרור ליצריה, המכחול ימשיך לנוע ולהביע בצורה מרשימה את תחושותיה על הבד.
 
כל העבודות מיועדות לרכישה.
פרטים ליצירת קשר: טל' 054-4948868
 
 
לורי פשניצה אוצרת התערוכה
 
 


מיקום - גלריית מגדל W
רחוב ניסים אלוני 6, מתחם צמרת, תל אביב. הכניסה חופשית מדי יום בין השעות 8:00-20:00


זמנים - 03/09/2017 עד ה-01/10/2017

פתיחת התערוכה - 03/09/2017


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||