שיתוף התערוכה:

י' / RawArt Gallery

הצילומים באדיבות RawArt Gallery

07/09/2017 עד ה-21/10/2017

ישי שפירא קלטר
 י'
 

תערוכת יחיד
אוצרת: לאה אביר
 
7.9-21.10.2017
 
 
התערוכה י' מהווה נקודת מפנה עבור ישי שפירא קלטר, שבשנים האחרונות עסק בעיקר בתחום הביקורת המוסדית ויצר עבודות בהן ניתן משקל רב למחקריות, ביקורתיות, ידענות ואג'נדה. התערוכה הנוכחית, בזמן שהיא נשענת על מצע רעיוני מחודד ומסתעף, מתמקדת בעיקר בשאלות הקשורות במבט, באמצעות היחסים בין ציור לאובייקט.
 
בתערוכה מוצגות מספר סדרות של עבודות. כולן נושאות דימויים מונוכרומטיים לא פיגורטיביים, תצורות אסתטיות שניתן למקם ביחס למופשט הגיאומטרי, לאמנות קונספטואלית, למינימליזם ולארטה פוברה. העבודות של שפירא קלטר מרכיבות יחד בדים וקונסטרוקציות, משטחים ופיגמנטים, פסלים ומערכות תלייה. הן עשויות חומרים בעלי זהות מקומית מובחנת כמו זפת, גריז, שמשוניות, גגונים, פוליקרבונט, ברזל מגלוון ויוד (פולידין) - הנוזל הרפואי והאות העברית המצויה בשם התערוכה.
 
מרבית החומרים התעשייתיים הללו פותחו בתעשיות הביטחוניות של ישראל, או נמצאים בשימושן, לצד השימוש האזרחי בהם. אלה חומרים המשמשים בדרך כלל לחיטוי ואיטום של פצעים ופתחים בגוף ובמבנה, כלומר, להגנה מתנאי הסביבה המקומית (שרב, שמש, חום כבד, מליחות, רטיבות, זיהום). השמש הישראלית וקרינתה המעוורת והצורבת את העור מסומנות בתערוכה באמצעות החומרים המשמשים להגנה מפניהן – פני השטח העמידים החשופים להן, הבאים עמן במגע ישיר.
 
פעולות של מתיחה, הברגה, חיבור, תפירה, כריכה, מריחה, ניגוב, שפיכה, סימון והתזה בודקות את החומרים האלה ומערכות התגובה שלהם. חיבורן של העבודות למערכות תלייה מעניק להן מודולריות ומייצר יחסים משתנים בינן לבין מבטה וגופה של הצופה. כך, בתערוכה י' עולות גם שאלות הקשורות בהיברידיות, נוף ודיוקן עצמי.
 
 
 
 
*התערוכה מלווה בקטלוג ובו שני מאמרים שכתב שפירא קלטר במהלך לימודיו בניו יורק, המתארים את מצב האמן העכשווי כפי שהוא תופש אותו, כמבוסס על סתירה מהותית בין  הרצון והיומרה לחולל שינוי במציאות אזרחית גועשת לבין חוסר האונים של מעשה האמנות המציית לחוקיה של סוגת האמנות העכשווית.
 
 
ישי שפירא קלטר נולד ב – 1986 בנס ציונה, ובימים אלה הוא חי ועובד בתל אביב. הוא סיים לאחרונה את תכנית התואר השני באמנות בהאנטר קולג' בניו יורק. את התואר הראשון באמנות למד באקדמיה בצלאל ובבית הספר סלייד בלונדון.
י' היא תערוכת היחיד השנייה של ישי שפירא קלטר בגלריה רו-ארט. קדמה לה תערוכת היחיד "Hobby" (2015), שבה עסק האמן בעיקר במערכות ודינמיקות נצלניות של כוח פוליטי וסדר חברתי.
האמן הציג תערוכות יחיד נוספות בYARAT Studios שבבאקו, אזרבייג'אן, בגלריה החנות בתל אביב, ובלגריה STA בתל אביב. עבודותיו הוצגו בתערוכות קבוצתיות בארץ ובעולם, בין השאר בגלריה Vienti4/Siete בסאן חוזה, במובי- מוזיאוני בת ים, ב- West Space במלבורן, אוסטרליה, בגלריה המדרשה בתל אביב, בפסטיבל מנופים בירושלים ובגלריה נוזהא ביפו. מיקום - RawArt Gallery
3 Shvil Ha'Meretz st., Building 8, 4th floor 66535, Tel Aviv


זמנים - 07/09/2017 עד ה-21/10/2017

פתיחת התערוכה - 07/09/2017, שעה - 20:00

קישור - http://www.rawart-gallery.com/content/ishai-shapira-kalter-%D7%99-yodהתכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||