שיתוף התערוכה:

In the Land of No Emotions / גלריה רו ארט

הצילומים באדיבות גלריה רו ארט

05/08/2017 עד ה-26/08/2017

תערוכת היחיד של אביב בן:
 In the Land of No Emotions
 
בשבת, ה – 5 לאוגוסט, בשעה 12:00, יתקיים בגלריה רו-ארט שיח גלריה בתערוכת היחיד של אביב בן, בו האמנית תשוחח עם האמן אריק מירנדה.
 
התערוכה In the Land of No Emotions היא תערוכת היחיד הראשונה בישראל לציירת הצעירה אביב בן (נ. 1988 בישראל, חיה ועובדת בשיקגו). ציוריה של בן מלאים בדמויות ומחוות הומוריסטיות, טראגיות ואבסורדיות, המושפעות מקומיקס, אסתטיקת פאנק, ציורי טבע דומם ואיורים ימי-ביניימים, כמו גם מדימויים המציפים את האינטרנט. ?אני מנסה ליצור תחושת פאניקה כללית בעבודות שלי. אני חשה את הפחד והאימה שכולנו חווים, במימד האישי והציבורי", אומרת האמנית.
כפי שכותבת האוצרת הברלינאית טינה סאורלנדר בטקסט המלווה את התערוכה:
בן מבטאת בעבודותיה את תחושותיה ותגובותיה לחיים בתקופתנו הנוכחית. האיברים המקוטעים שמופיעים ברבים מציוריה של בן מתנהגים כיישויות עצמאיות, כשהם מסמני מקום לגוף כולו. אבל במקום שיחוו את העולם ויתקשרו איתו, הם נאבקים למצוא לעצמם מקום לדריסת רגל, זועקים לעזרה אבל קריאותיהם לא נענות. באמצעות חזרה על אותם אלמנטים שוב ושוב, הציורים מרכיבים יחד את "ארץ ללא רגשות", שבה פחד וחרדה כלואים במעגל אכזרי אינסופי שממנו אי אפשר לברוח.
בעבודותיה מ-2015 ו-2016 - ציורים בעלי אווירה חלומית המציגים סצינות ונרטיבים בהן מככבים גולגלות קפריזיות, ידיים תזזיתיות ולבבות רוטטים - בן עסקה בפחד הקמאי ממוות, דרך משקפיים אירוניים. ציוריה הנוכחיים של האמנית עוסקים באיומים הממשיים על הקיום היומיומי ומביעים חוסר תקווה וייאוש. הם עשויים משיכות מכחול אטומות ושקופות של פיגמנטים בשילוב דבק ארנבות והדפסי טקסטיל בטכניקת מונוטייפ יחד עם צבעי שמן. בציורים הללו, פרצופים זועקים, מבולבלי עיניים, בוהים בך, צפים בחלל אדום, צפוף ומאיים. ידיהם של היצורים המעונים מורמות אל הריק. הם חסרי רגליים שיאפשרו להם לעמוד על הקרקע שממילא לא נמצאת שם.
בכותרת אחד הציורים מופיע הביטוי YOLO (You Only Live Once) , שמשמעותו ?חיים רק פעם אחת?. זהו ביטוי מפתח של דור צעיר שמכריח את עצמו ליהנות מהחיים ללא מחיר וללא תוצאות למעשיו, לקחת סיכונים תוך התעלמות מהיגיון בריא או נורמות חברתיות, מתוך פחד לחיות את החיים מבלי למצותם עד תום.
 
*התערוכה מלווה בקטלוג
 
אביב בן נולדה בישראל בשנת 1988. היא תלמידת התואר השני (MFA) במחלקה לציור ורישום ב- School of the Art Institute of Chicago. ב-2013 סיימה בהצטיינות את התואר הראשון במחלקה לאמנות בבצלאל. בן הציגה בתערוכות קבוצתיות ובתערוכת יחיד בגלריה Art Von Frei, גלריה Schau Fenster  וגלריה L'Atelier-KSR בברלין, ובמתחם האמנות Spinnerei בלייפציג. בשנת 2015 זכתה במענק מטעם קרן רבינוביץ'.
אריק מירנדה (נ. 1972) הוא אמן שחי ועובד בתל אביב. מירנדה הוא בוגר המדרשה ומכון אבני, ועבודותיו הוצגו בתערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות בארץ ובעולם.
 מיקום - גלריה רו ארט
גלריה רו-ארט, שביל המרץ 3 (בניין 8), תל אביב


זמנים - 05/08/2017 עד ה-26/08/2017

פתיחת התערוכה - 05/08/2017, שעה - 12:00
בשבת, ה - 5 לאוגוסט, בשעה 12:00, יתקיים בגלריה רו-ארט שיח גלריה בתערוכת היחיד של אביב בן, בו האמנית תשוחח עם האמן אריק מירנדה.


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||