שיתוף התערוכה:

לימור מזוז / והים מלא / בבית האמנים על שם שאגאל חיפה

22/07/2017 עד ה-12/08/2018

אוצרת: דניאלה טלמור
האמנית לימור מזוז תציג תערוכת יחיד בבית האמנים על שם שאגאל בחיפה, בה תוצג סדרת ציורים מהשנים האחרונות. מקור נופי הים בציוריה של מזוז בנופים שראתה בעבר, אשר נחרטו בזיכרונה או נופים שצילמה וכעת היא מעניקה להם אינטרפרטציה אישית. הציורים הצבעוניים, הריאליסטיים ביסודם, מביאים לידי ביטוי את אהבתה לים המהווה עבורה מקום של שלווה ורוגע, ולדבריה, מלא בעולמות חבויים, גלויים ונסתרים. מזוז בוחרת לתת ביטוי ליופיו הרוגע של הים ולא לסערה. בציוריה נופים ימיים כחופי הים, סירות דייגים, גלים מתנפצים, השתקפויות במים, דייגים העוסקים במלאכתם מצוירים באופן מדויק פיגורטיבי, לצד דמויות המצוירות כצלליות, דמויות אוניברסאליות ללא פרטים מזוהים של פנים ומגדר. 
הציורים בתערוכה, חולפים בין התרחשויות ומצבי הוויה שונים מזמנים שונים. מבעד לציורים ניבטת פילוסופיית חיים הנמסרת מתוך פרספקטיבה אישית. ציוריה מתאפיינים באינטימיות רבה, ומבטאים טווח נרחב של חוויות אנושיות. מבעד להם עולה דמותה של לימור מזוז כאמנית אינדיבידואליסטית, המבטאת רגשות עמוקים. השקפת עולמה הייחודית מעלה על הבד, בכל ציור מחדש, מבט ייחודי ואופטימי על החיים. 

אוצרת התערוכה דניאלה טלמור אומרת כי עבודותיה של מזוז הולמות בצופה אך במקביל גם חותרות לעורר בו הנאה אסתטית, כמו מוזיקה טובה שיכולה לצרום ולענג בעת ובעונה אחת. הציורים הללו הם הפרטיטורה המוזיקלית של האמנית המזמינה את הצופה להתנועע על גבי משטח הציור, על פני הרמוניות של משפחות צבע המונחות לצד דיסהרמוניות של קונטרסטים צבעוניים. משטח הציור הוא במת התרחשות שעליה משתעשעים כתמי צבע ומשיחות מכחול במשחקים של כיוון, עובי ושכבות. הכתמים והקווים המתגוששים על פני במה זו מושכים ודוחפים, מפגינים יכולת קבלה או דחייה, ויוצרים ביניהם יחסים הרמוניים או דיסהרמוניים, היררכיות דינמיות ומעצבים יחסי כוח משתנים.

בסטודיו של מזוז לובשים רעיונותיה עור וגידים, צבע, השראה ואווירה. כאשר הם קמים לחיים חודרים לתוכם רכיבים מתוך חוויותיה של האמנית, לצד צורות ואסוציאציות שמקורן במלאכת הציור. כך עולים על הבד המראות המרהיבים של הנופים בווריאציות שונות בשפע של גווני הקשת. המציאות החדשה המתהווה ביצירות אלה קוראת דרור לצורות השונות, בעוד האמנית שומרת על כתב יד אופייני המייחד את יצירתה, ומשמש לה ככלי ביטוי עצמי בלתי אמצעי.
 
 מיקום - בבית האמנים על שם שאגאל חיפה
תערוכת יחיד בבית האמנים ע''ש שאגאל חיפה שדרות הציונות 24, חיפה


זמנים - 22/07/2017 עד ה-12/08/2018

פתיחת התערוכה - 22/07/2017, שעה - 11:30


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||