שיתוף התערוכה:

משילוב לשותפות / הגלריה לאומנות חברתית

23/03/2017 עד ה-23/06/2017

משילוב לשותפות
אוצרות: דפנה ילון | אביגיל הירש
מרץ  2017

.יש לנו חלום שיבוא יום בו אנשים עם מוגבלות ואלו שאינם עם מוגבלות יוערכו כשווים

התערוכה 'משילוב לשותפות' מציגה תשעה פרויקטים של אמנים–יוצרים מבריטניה, גרמניה, ווייטנאם, רוסיה, יוון, תורכיה, קנדה וישראל. אמנים עם מוגבלות ואמניםללא מוגבלות חברו יחד ליצור עבודות משותפות במסגרת פרויקטים שנבעו מתוך שהות אמן, יוזמה אישית וכתגובה ל'קול הקורא' לתערוכה שביקש לאתגר אמנים בסוגיה של שיתוף פעולה יצירתי שוויוני ונטול היררכיות.

המושג 'שילוב' מבוסס על התפיסה שישנה אוכלוסייה אחת המכילה אוכלוסייה אחרת שהיא מודרת. תפיסת המכון לחינוך לקיימות במכללה האקדמית לחינוך ע"ש דוד ילין מבוססת על האמונה שכולנו שותפים בחברה, תפקידינו לבנות אותה ביחד ולכל אחד תפקיד בעיצוב והובלה. לכן נדרש לעבור מגישה של שילוב לתפיסה של שותפות. שותפות אשר מתחילה בצוותים שבהם האדם עם המוגבלות הוא חלק מהותי ומוביל בכל צוות. 

מטרת התערוכה היא לפתח ולקדם את רעיון השותפות בין אמנים ולאתגר את השקפת הציבור כלפי אמנים עם מוגבלות מתוך רצון להעלות את המודעות לשוויון גם בתוך קהילת האמנים ומוסדות התרבות. 

התערוכה מתעדת שיח יצירתי ובין אישי בין אמנים עם מוגבלות ואמנים ללא מוגבלות. זאת מתוך ראיית האמן ופועלו ככלי לשינוי ולריפוי חברתי. לאורך המקבץ של התוצרים המילוליים והאי מילוליים המוצגים בתערוכה זורמת תחושה של תנועה. ההנעה ואולי גם ההנאה של השותפים ליצירה. האמנים שהונעו להגיב אחד כלפי השני,בוחנים גם את התנועה האישית המייחדת אותם. מעל כל זה צפה השאלה שצמד האמנים, דויד דה ליליס וג'וליה מצגר-טראבר, היטיב לבטא: מהי שותפות יצירתית שוויונית ? האם זה אפשרי ? האם זה דמיוני ?
 

שהות אמן היא תכנית במסגרתה אמנים מגיעים לארגון או פרויקט לתקופת זמן קצובה בה הם נכנסים לתהליך יצירהמה שמתרחש בתקופת השהות היא תוצאה של הגדרה משותפת בין האמן לארגון המזמיןהתוצר יכול להיות יצירהמחקרתערוכהמיצבמיצג ועוד.

** המכון לחינוך לקיימות במכללה האקדמית לחינוך ע"ש דוד ילין נרתם לאתגר בעשייה רחבה ומגוונת במטרה לטפח אוריינות סביבתית ועשייה חברתיתפיתוח יזמה,יכולת נתינה ומעורבות בקהילהברוח עשיה זאת פיתחו השותפים במכון מודל פעולה לשינוי מעשי במערכת החינוך "מבית ספר קיים לבית ספר מקיים".

 

 

מידע ותיאום סיורים לקבוצות בתערוכה: collaborate2017@gmail.com

 מיקום - הגלריה לאומנות חברתית
המכללה האקדמית לחינוך ע"ש דוד ילין, מעגל בית המדרש 7, ירושלים  בניין ד', קומת כניסה The David Yellin Academic College of Education, 7 Ma'agal Beit HaMidrash St. Jerusalem


זמנים - 23/03/2017 עד ה-23/06/2017
קישור - http://http://www.dyellin.ac.il/community/kayamut?ct=t(_5_18_2017)&mc_cid=6adb13898e&mc_eid=79d794922cהתכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||