שיתוף התערוכה:

נופי בדיון: רויטל לסיק | מוש קאשי | תמר שפר / הגלריה במרכז האקדמי ויצו חיפה

16/05/2017 עד ה-14/06/2017

שלושה אמנים - שתי אמניות ואמן - עוסקים ביצירתם בנופים בדיוניים מנותקים מן המציאות הקונקרטית.  אלה הם נופים תלושים, פנטסטיים, ריקים מאדם או מאוכלסים בדמויות או חיות המזכירים סצינות מעולם האגדות. הם פועלים במדיות ובטכניקות שונות: ציור שמן קלאסי, רישום בחומרים שונים ועל מצעים מגוונים, עבודת רצפה פיסולית או אנימציה.
 
רישום מהיר בעט כדורי היא הטכניקה המשותפת למספר גופי עבודות של רויטל לסיק בתערוכה זו: עבודות נייר גדולות, מקבץ של רישומים קטני-מימדים, אובייקטים תלויים בחלל מניירות משי ועמוד נייר גבוה מכוסה ברישומים, המתכתב עם העמודים הניצבים בחלל.
דימויי טבע ונוף, דמות אישה, ציפורים וחיות מאכלסים את עבודותיה של לסיק בסצינות שונות ומשונות, כשהן יוצרות עולם דמיוני קסום, אפל, מפתיע ולעתים קרובות אניגמטי. הדימויים והתכנים העולים על פני הניירות נולדים באופן אסוציאטיבי ומובלים בזרימה מתוך פעולת הרישום עצמה. 
הרישומים עמוסים, צפופים, ממלאים את המרחב הלבן של הנייר בקווקווים חוזרים ונשנים. לעתים מדגישים את הקו הבודד ולעתים מצופפים את הקווים לסבך כהה ובלתי ניתן להתרה.
עבודותיה של לסיק מתקיימים במרחב של עולם האגדות בו הטבע והאדם מטופלים באופן מטאפורי, ומואנשים במידה דומה.
האמנית רויטל לסיק, חברה בגלריה כברי - גלריה שיתופית יהודית-עברית. סיימה תואר ראשון באמנות באוניברסיטת חיפה, מוסמכת מסלול שילוב אמנויות בלזלי גולג', ותואר שני ביצירה באוניברסיטת חיפה. הציגה תערוכות יחיד והשתתפה בתערוכות קבוצתיות רבות. חיה ויוצרת בחיפה.
 
מוש קאשי מציג ציורי שמן מתוך שתי סדרות שונות: "Nocturno" מ-2011 ו"Crimson Icon " מ-2017. שדה המחקר של קאשי הוא מדיום הציור, והוא עסוק ביצירתו במציאת מקומה של פעולת הציור בעידן העכשווי. דימוייו שאובים בדרך כלל מן הטבע: נופים, שדות, פרחים, עצים וסבכים, אך הם נתלשים מן המציאות הקונקרטית והופכים לדימויים עקרים משוללי זמן ומקום. בציורים מתוך הסדרה "Nocturno", הסדרה המרכזית של קאשי בתערוכה זו, ניכר מהלך הולך ומתפתח בצבע שמן
 
 על בד, שבו קיימת תנועה בין משיחת המכחול וחומריות הצבע לבין נוף קדומים ההולך ונולד מתוכו. הירוק הזוהר המבצבץ מתחת לשכבות הכהות מנטרל את העבודות מכל תיאור קונקרטי של מקום.
 
מוש קאשי נולד בירושלים ב-1966. הוא למד אמנות במדרשה לאמנות ברמת השרון בשנות ה-80, ומיד לאחר מכן השתלם בלימודי ציור בניו-יורק. בסוף שנות ה-90 השלים את לימודי התואר השני באמנות וחינוך בלידס שבבריטניה.
קאשי הציג בתערוכות רבות בגלריות ובמוזיאונים בארץ ובעולם, ביניהן תערוכות יחיד. הוא זכה בפרסים רבים, ביניהם: פרס האמן הצעיר ממשרד המדע והאומנויות (1994), פרס עידוד היצירה (1997), ופרס שרת החינוך לאמנות פלסטית (2004). משנת 1997 משמש מרצה באקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל בירושלים. עבודותיו  מצויות באוספים פרטיים, במוסדות ציבור ובמוזיאונים בארץ ובעולם. חי ויוצר בתל-אביב.
 
תמר שפר יוצרת נופים בדיוניים אורבניים בעיקרם, במדיומים ובחומרים שונים, בדו ובתלת-מימד ובמגוון רחב של טכניקות. הנופים ביצירותיה אינם מתארים מקום קונקרטי כי אם מנסים ליצור "סביבה מנטאלית", המייצגת  מרחב טכנולוגי כאוטי ומוצף דימויים בו אנו חיים בעידן העכשווי. זהו עידן שבו כל מקום שיש בו חיבור רשת מהווה שער לטריטוריה אינסופית אחרת - מצב קיומי הבודק מחדש מושגים כמו "מקום" ו"מרחב". בנופי הפנטזיה המופיעים בעבודותיה ישנו חיבור בין עולמות שונים, בין הממשי לוירטואלי, בין אלמנטים אדריכליים לחלקי מכונות, בין דימויים אורגניים לטכנולוגיים ובין הבדיוני לממשי.
עבודותיה עשויות בטכניקות low-tech ובחומרים פשוטים הנוגדים את העולם הטכנולוגי והווירטואלי, ונצמדים במכוון  לחוויה החושית של העשייה הידנית.
 
תמר שפר, אמנית רב-תחומית. בעלת תואר במדעי המחשב, טכניון, חיפה. לאחר שנים של עבודה בעולם ההייטק הישראלי, פנתה אל האמנות, למדה לתואר ראשון במדרשה לאמנות בבית ברל (2009) ולתואר שני באוניברסיטת חיפה (2011). היא חברה בגלריה השיתופית בנימין בתל-אביב. היתה בשהות-אמן בסיטה בפאריס (2016). חיה ויוצרת בחיפה.
 
 
 מיקום - הגלריה במרכז האקדמי ויצו חיפה
הגלריה של המרכז האקדמי ויצו חיפה הגנים 21, המושבה הגרמנית חיפה. טל. 04-8562555 א'- ה' 10.00-18.00; ו' - 10.00-14.00; שבת וחג - סגור


זמנים - 16/05/2017 עד ה-14/06/2017

פתיחת התערוכה - 16/05/2017

קישור - http://www.wizodzn.ac.il/galleries/exhibition-fictitious-viewsהתכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||