שיתוף התערוכה:

מצבי קיצון - נייר ישראלי / מוזיאון ארץ ישראל


טלפון - 03-6415244
23/03/2017 עד ה-15/04/2017

תערוכת "מצבי קיצון - נייר ישראלי" מבקשת למקד את תשומת הלב בנייר כחומר בעל תכונות מגוונות ומורכבות, הניתנות ליישום ולפיתוח בדרכים יצירתיות רבות. התערוכה שואפת להציג תמונה עכשווית ומעודכנת של היצירה בנייר בשדות האמנות והעיצוב הישראליים.

הנייר הוא חומר זמין, המקיף אותנו בחיי היום-יום ומו?כר במיוחד כמצע לכתיבה, להדפסה

 או ליצירה. התערוכה מציגה עבודות שהנייר מהווה בהן חומר מרכזי ומהותי, והן מתייחסות אליו כחומר גלם ולא כמצע, דהיינו כאבן בנייה של היצירה ולא כמשטח עליו היא נעשית. העבודות שנבחרו מותחות את תכונותיו הגלויות והסמויות של הנייר, עד למימושן המרבי ומגלמות אותן במופעים שונים של החומר.

תכונותיו הייחודיות של הנייר נחקרו על-ידי 65 יוצרים המציגים בתערוכה זו, שהשכילו להביא אותו למצבי קיצון מפתיעים ומעוררי השתאות. בעבודות ניתן לראות ביטויים חומריים וצורניים מנוגדים וסותרים של הנייר: רכות וקושי, שקיפות ואטימות, עדינות וגסות, גמישות ונוקשות, סטטיות ותנועה. מופעים קוטביים אלה של הניירפותחו עלידי היוצרים תוך שימוש בתכונות המהותיותשל החומר, ובמגוון רחב של דרכי עיבוד המאפשרים לממש אותן עד תום.העבודות מאתגרות את החומר ומותחות את גבולותיו גם מהיבטים נוספים: מיצבים גדולים או עבודות זעירות;מעבר הנייר ממצבי דו-ממד לתלת-ממד;מנעד רחב של מצבים חומריים בין הנייר הדק והשקוף לכזה המתחפש לחומר אחר.

התערוכה פורשת קשת רחבה מאוד של שפות אמנותיות והתנסויות בחומר, הנובעות מנקודות המבט השונות של היוצרים הפועלים בשדות שונים של עולם האמנות והעיצוב:אמנים פלסטיים, מעצבי מוצר, מעצבים גראפיים, מעצבי טקסטיל, אדריכלים, צורפים ואמני נייר מובהקים;אמנים ותיקים העוסקים זה זמן רב בתחום הנייר לצד אמנים צעירים העושים את צעדיהם הראשונים בעולם האמנות והעיצוב.

"מצבי קיצון - נייר ישראלי" היא התערוכה השלישית המוקדשת לנייר במוז"א- מוזיאון ארץ ישראל בתל אביב. והיא הנועזת ופורצת הדרך בסדרת תערוכות אלה. התערוכה שבה האומנות פוגשת את האמנות ופורצת את גבולות החומר. התערוכה מלווה בסדרת מפגשים עם אמנים, שיחי גלריה, פרפורמנס ארט, מופעים וסדנאות ייחודיות לגדולים ולקטנים.

אוצרת: ענת גטניו

עד 30 ביולי 2017

* בחוה"מ פסח התערוכה תהיה פתוחה ברציפות מ-10:00 עד 20:00 בימים רביעי, חמישי, שבת 12-15 באפריל 

 

האמנים: סימה לוין, רונית אגסי, נעמה אופנהיים, לוקה אור, רות אור, דורון איליה, כרמל אילן, עינת אמיר, יובל אצילי, ערן ארליך, הילה בן ארי, קרן בן הלל, הראל בן-נון, תומר אשכנזי, דנה בלום, טלי בלומנאו, תמר ברניצקי, דינה גולדשטיין, שלומית יעקב, פול ג'קסון, אילן גריבי, פלג דישון, מרב מרודי, אילן יונה, ענבל הופמן, רותי הלביץ כהן, ססיליה ויטס וולקוב כשר, מירית וינשטוק, שי זילברמן, דנה זליג, טליא ינובר, אירה רזניק, רחלי יוסף, נעה יקותיאל, גלי כנעני, שירי כנעני, מזל כרמון, יעל לוין, ניר מאירי, לילך מדר, נילי מוזר, חואני מוקמל, דבורה מורג, ליאב מזרחי, נעה רז מלמד, לידה שרת מסד, ניל ננר, אביחי מזרחי, אבי סיביליה, רם סמוכה, שירי עבדה, צפנת עוזרי, קרן ענבי, נגה יודקוביץ עציוני, רבקה פוטשבוצקי, בלו סיימון פיינרו, מירב פלג, יעל פרידמן, הדר פרי, רונה פרלמן, תמר בלום צידון, דניה צ'למינסקי, אהד, צפתי, תמנה צפתי נוימן, עידו צרפתי, רביבה רגב, משה רואס, רותם ריטוב, גלית שבו, שירה שובל, אריאל בלונדר, שירן שעשוע, תמר שפר

 
מיקום - מוזיאון ארץ ישראל

זמנים - 23/03/2017 עד ה-15/04/2017

פתיחת התערוכה - 23/03/2017, שעה - 18:30


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||