שיתוף התערוכה:

געגוע / הגלריה האחרת

14/07/2016 עד ה-11/11/2016

אוצר אבנר בר חמא
הציורים של האמנית הצעירה שקד אביב מלמדים  על יכולת הבעה ייחודית שמעידה על אמנית בוגרת ובשלה כבר בשלב מוקדם זה. בהתבוננות בנושאי ציוריה רבי המבע, יש תחושה שהציור עבורה הוא ניסיון להתמודד עם געגוע לעבר קסום, לימי הילדות והנערות שחוותה בנופי הצפון והשומרון שם גדלה.

ציוריה  גדולי הממדים והצבעוניים מעידים על אמנית אקספרסיבית המשתמשת בשכבות צבע עזות ומרובדות שלעתים מסתירות מתחתן סיפור אחר. הצופה המיומן, המתעמק ביצירותיה יגלה שהיא ניגשת אל  הבד בהיסוס מה, ומתייחסת אליו כאל מצע שעתיד לשאת סיפור הבנוי מסצנות שונות. סצנה אחת, זו הגלויה לעין הלא מיומנת ומבקשת כותרת וסצנה נוספת המתגלה רק למתבונן מבעד לייצוג החיצון המטעה. לעתים, היא משתמשת ברקמת תחרה או בשכבות צבע עזות הלקוחות מעולמה הפנימי. היא מציירת חלקים גלויים ובה בעת מסווה במכוון חלקים אחרים. בפעולה זו היא מייצרת מתח בין הגלוי לנסתר, המוכר לה מהרקע הדתי עליו גדלה.

בתערוכה זו נבחרו העבודות הנוגעות בסצנות הגעגוע מתקופות שונות של חייה. בחלקן היא משתמשת בתיאורים ריאליסטים של חוויות ילדות כמו הטיול בנופי הגולן, שקשוק הרגליים והשייט במימי הנהר, ההליכה על החול והמנוחה על כרי הדשא. בעבודות אחרות הנוטות למופשט, היא חורטת ופוצעת את הבד ומשתמשת בכיסוי הבד בתחרות ובדים שמזכירים נופים אחרים, פנימיים יותר, אליהם היא מתגעגעת ומפנטזת.
כאמור, הבד מכסה ומסתיר מתחתיו  שכבות קדומות שלו, והיא כמו מבקשת באמצעות הציור לנבור בעבר קסום אליו היא מחוברת והיא עושה זאת במשנה זהירות, מגלה לנו טפח ומכסה טפחיים.

שקד היא אמנית צעירה,  בוגרת תואר שני באמנות יצירה באוניברסיטת חיפה ותואר ראשון במחלקה לאמנות במכללת אמונה. למרות גילה הצעיר, עד כה הציגה בתערוכות יחיד ובתערוכות קבוצתיות רבות.

ה'גלריה האחרת' השוכנת במכללה האקדמית לחינוך 'תלפיות' בחולון, שמחה לארח את האמנית שנמנית עם צוות המורים במסלול האמנות.  מיקום - הגלריה האחרת
יטבתה 7 חולון


זמנים - 14/07/2016 עד ה-11/11/2016

פתיחת התערוכה - 26/10/2016, שעה - 14:00
שיח גלריה: יום רביעי 26.10.16 בשעה 14:00 בהשתתפות האמנית וראשי מכללת 'תלפיות'

קישור - http://www.shakedart.comהתכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||