שיתוף התערוכה:

ביבר החיות / גלריה עין הוד

02/07/2016 עד ה-20/07/2016

ד"ר בט ארז יוצרת ביבר של חיות, ומחפשת את  "הרוח שבחומר" תוך בחינה מתמדת אחר הגבולות בין הסדר המציאותי והרציונאלי לדמיוני, בין הגשמי למטאפיזי. ברגישות רבה היא מחברת בין הקצוות, ועוצמת היצירה שלה נבנית על אותו קו רגיש הנע בין הניגודים.

הפסלים מורכבים לרוב מאובייקטים אורגניים שהיא מוצאת בטבע, כמו שורשים, או ענפים של עצים שחלקם שרופים. אלה מהווים את הבסיס לעבודה ולרעיון. מבלי לשנות את צורתם הראשונית,  היא מוסיפה להם אלמנטים מברונזה, זכוכית, אלומיניום או חומרים אפוקסים שונים. כל אובייקט, כל חיה שנוצרת נלמדת על ידה לאורך תקופה ארוכה, אך הביטוי הוויזואלי שלה אינו עולה בקנה אחד עם מחקר זואולוגי. פסליה של בט אקספרסיביים, לעיתים  נעדרים מהם דימויים כמו רגליים או כנפיים, לעיתים החומרים שמוצמדים לגזעים ולשורשי העץ, יוצרים סוג של השלמת הצורה לחיה המבוקשת ,ובאים לבטא הגדים מטאפוריים.

החיות המפוסלות, מאזכרות יסודות קמאיים או מיתיים, מעלות אסוציאציות של טקסים קדמוניים, פולחניים. ביבר החיות שיוצרת בט, משרה על המבקר תחושה כאילו נקלע למרחב בו הזמן עמד מלכת, והוא מצוי בתוך מסע בממלכה אבודה , מאוכלסת בחיות ארכיטיפיות.

יצירותיה של בט מעוגנות בשדה האמנות העכשווית. הן יוצרות מיצב מרגש ומעורר עניין, שמציב את החיה אל מול ההוויה האנושית, מתאר באופן מטאפורי מצבים קיומיים וטעון בעומס רגשי. הניגודים החומריים, הרעיוניים והצורניים הטבועים בעבודותיה בוראים יחד ביבר חיות מעורר מחשבה.

ד"ר בט ארז נולדה ברוקלין, ניו יורק. אביה לימד אמנות, וממנו ינקה את התאווה ליצירה האמנותית.  בט בעלת תואר דוקטור למדע המידע, עלתה לארץ בשנת 1977, והחלה לפסל בסדנא של הרי ברון . הציגה בתערוכות רבות, מכהנת כיושבת ראש אגודת האמנים של הרצליה.

אורית לוטרינגר, אוצרת


מיקום - גלריה עין הוד

זמנים - 02/07/2016 עד ה-20/07/2016

פתיחת התערוכה - 02/07/2016, שעה - 12:00

קישור - http://www.betherez.comהתכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||