שיתוף התערוכה:

סשה סרבר: פינוקיו / גלריה גורדון


טלפון - 03-5240323
19/05/2016 עד ה-18/06/2016

בתערוכה יוצגו פסלים מהשנה האחרונה, עליהם כותבת טלי תמיר:

"הפיסול של סשה סרבר צומח מתוך אזור הדמדומים הדקדנטי של המסורת הקלאסית ומשקף באופן אירוני היברידיות של זמנים וסגנונות. סרבר ממיר את הפאר הקיסרי של רומא העתיקה בהילת הכוח של גיבורי העל המודרניים ומייצר דמויות כלאיים שמחברות את דמות השליט הרומי הכל יכול עם דמותם ההרואיות של באטמן וקאטוומן.

כמי שנולד במולדבה, רוסיה, והיגר לישראל בראשית שנות התשעים של המאה שעברה, אוחז סרבר בשני הקצוות בעת ובעונה אחת ומדגיש את תהליכי ההתפוררות של עולם ישן ובלתי מעודכן המתגלגל לתוך מיתוסים גלובליים שמקורם בפנטזיה ההוליוודית. בעוד הישן קורס נגד עיניו – החדש מעורער ונטול שורשים.

במיצב הרישומי השאפתני שלו משחזר סרבר תפיסת חלל ארכיטקטונית חובקת-כל, שבה הפסלים מתפקדים כפרטים בתוך דקורציה טוטאלית, הבנויה מהרצפה עד התקרה. הפסלים הניצבים ב"גומחותיהם" המצויירות, במבנה היקפי דמוי קולוסיאום, מפגינים אנטומיה קלאסית ויצוקים בברונזה כהה או באלומיניום כסוף; החומר מייצר הטעיה ונע בין אטום לבוהק, בין "עתיק" ל"טכנולוגי". ההיברידיות מוטמעת בגוף, מייצרת 'הפרעה' ושיבוש: אף "מתארך" של פינוקיו, פני איש העטלף, קביים או הבעה שדית מסתורית. דמותו של פינוקיו, שנעה בין כמיהה לכישלון ובין אותנטיות למכאניות העסיקה את סרבר תקופה ארוכה כביטוי לנוכחות השורדת שלו בין שני עולמות – עולם ילדותי ונאיבי, הנשען על שרידי העבר לבין עולם מפוקח ואירוני, הקורץ לפלאי העתיד."   
מיקום - גלריה גורדון

זמנים - 19/05/2016 עד ה-18/06/2016

פתיחת התערוכה - 19/05/2016, שעה - 19:30


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||