שיתוף התערוכה:

אורבניזם / ליטבק קונטמפוררי

26/04/2016 עד ה-29/05/2016

מאז ראשית המודרנה מתכתבת האמנות עם תהליכים של הרס ובנייה הנובעים מן הקדמה, שחוללה שינויים רבים בסביבה ובכל מישורי החיים. באמנות העכשווית ניתן להמשיך ולזהות המשכיות ופיתוח של מגמות אלה, מתוך התייחסות למציאות שבה תהליכי השינוי הופכים תדירים ועמוקים יותר כאשר האורבניזם הוא ללא ספק אחת התופעות החשובות והמעצבות של המאה העשרים. תופעה מהותית זו כבשה כבר מתחילת הדרך סופרים, האמנים, משוררים, הוגי הדעות וחוקרי התרבות. האמנים התגוררו בעיר הגדולה ונמשכו אל התופעות המרתקות שהיא זימנה להם.
מקבץ העבודות המוצג בתערוכה משקף מגמה זו המייצגת את "רוח הזמן" בזיקה לנושא ההריסה והבנייה מחדש: להקשרים של המרחב האורבני העכשווי בעידן הגלובליזציה, למציאות החברתית-פוליטית המקומית, כמו גם לתהליכים של שינוי צורה כחלק מפעולה אמנותית.
אמיר תומשוב עוסק בביקורת על הסביבה הבנויה שהפכה לחזרתית, חסרת זהות וסכמאטית. בדומה לעבודת האדריכל הבונה בניינים המתנשאים אל על פועל תומשוב בטכניקה הפוכה ורב שכבתית, מפרק את פני השטח ולו רק כדי לחזור ולבנות אותו מחדש וקצת אחרת, להוסיף על הגלוי והנראה לעין תוך שימוש בטכניקת עבודה העושה שימוש בשבלונות נייר ורישום בדומה לדרך שמבליטה את הקשר שבין אדריכלות ואמנות. מקום מגוריו של האמן, יליד עפולה, אשר זוכה לתנופת בניה בשנים האחרונות, זוכה לטיפול אף היא ומשמשת כר נרחב להתכתבות עם האדריכלות המקומית.
ליאת לבני, אמנית המרבה לעסוק בחומרים פשוטים ומתכלים חסרי הילה אמנותית כמו נייר ועץ בעזרתם היא יוצרת מבנים ותאורי נוף אורבני המפגישים בין טבע לתרבות. לבני יצרה בעקבות שהייתה בטיוואן את הסדרה חלונות של מודרניות (2012), כפרפרזה על חלונות עץ מסורתיים מגולפים. בתוך האובייקטים, העשויים חול ודבקים, בהם שולבו דימויים עכשוויים של גורדי שחקים, מבנים תעשייתיים, רכבל ועוד. האמנית, השומרת במבט ראשון על מראית עין מסורתית, עוסקת בהרס העולם המסורתי לטובת קדמה טכנולוגית מערבית.
נראה כי המציאות המשתנה תדיר, הנתונה להשפעתם של כוחות כלכליים אדירים וטכנולוגיה, משפיעה על האופן שבו האמנים עוסקים ביצירה שלהם. במציאות כה דינמית ומשתנה בעידן   שמאיץ יצרנ?ת מוגברת, מבקשים האמנים לעסוק בתהליכים של כליה ובנייה מחדש ובגבולות פרוצים גם ביצירה האמנותית עצמה.


מיקום - ליטבק קונטמפוררי
שביל המפעל 3 קריית המלאכה, טלפון 03-716-3897


זמנים - 26/04/2016 עד ה-29/05/2016

פתיחת התערוכה - 26/04/2016


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||