שיתוף התערוכה:

סיון טוונטימן בתערוכת יחיד / גלריית מגדל W

01/05/2016 עד ה-31/05/2016

אוצרת: לורי פשניצה
סיון טוונטימן נולדה באילת וגדלה בירושלים, כיום מתגוררת בתל אביב ולמחייתה עוסקת כמעצבת גרפית. סיון נולדה לאב אנגלי נוצרי שהגיע לקיבוץ כמתנדב ושם פגש את אמא שלה.
 מאז ומתמיד התעסקה סיון בציור ואמנות. סיימה ללמוד בבית ספר תיכון לאמנות. לאחר שירותה הצבאי לקחה קורסים לרישום במכון אבני וגם לצילום בקמרה אובסקורה.
סיון היא נכדה של צייר מקיבוץ נגבה,  יואל איגלינסקי, שברח מאירופה לפני מלחמת העולם השנייה. עזר להקים את קיבוץ נגבה  ולא הפסיק לצייר עד סוף ימיו. לאחר פטירתו,  אספה סיוון מהסטודיו שלו בקיבוץ - צבעי שמן, גירים ומכחולים וחזרה לצייר לאחר 20 שנות הפסקה.
את ההשראה לציוריה היא סופגת מטיולים ברחובות העיר תל אביב ומחו"ל. היא נהנית לצייר פורטרטים ונופים אורבניים. היא מצלמת סימטאות ופינות חמד. אחרי שמנציחה במצלמה בוחרת בתמונות שמושכות אותה לכיוון יצירה בציור. לרוב היא מתמסרת לאוירת המקום יחד עם האובייקט.
את יצירות הפורטרטים שלה בוחרת סיון מצילומים של דמויות, מחפשת את הזוית המעניינת ומתמקדת בציור העיניים . המביט בדיוקנאות  עשוי לדמיין חלון  נפתח ולגולל לעצמו סיפור חיים  שחוותה הדמות.
בשנים האחרונות  היא מציירת באופן קבוע בעיקר עם צבעי שמן בשילוב גרפיט, פסטל, שמן ואקריליק. מצלמת בדרך כלל פריימים חתוכים היוצרים קומפוזיציה לא קונבנציונאלית. היא משתמשת בטקסטורות שונות ומשלבת אותם בציוריה.
בתערוכה מוצגת יצירת "השתקפות" המהווה "נגזרת" מצילום בדרום שדרות רוטשילד בתל אביב. אפשר לראות את הגגות של שכונת נוה צדק ליד בניין משרדים מודרני עם השתקפויות בחלונות. סיון נמשכת לקונטרסט בין הנוף הישן לסגנון הארכיטקטוני החדש. כדי ליצור תחושה אוטנטית היא יצרה לקיר בטון טקסטורה בעזרת משחת עיצוב וקרשים.
העבודה "אופניים רומאיות" גם התבססה על תמונה שצילמה במהלך ביקור ברומא. מה שמשך אותה בצילום היה גם הפרספקטיבה וגם הדוגמא המאוד מעניינת שהגדר יצרה מאחור. לציור היא הכינה רקע עם שכבות רבות שמבליחות דרך הדימוי ויוצר עניין של שכבות וטקסטורות. 
בחודש פברואר 2016 הציגה סיון תערוכת יחיד בגלריית בית רובינשטיין. אוצרת לורי פשניצה.
בחודש אפריל 2016 תערוכת יחיד בגלריית מגדל W . אוצרת לורי פשניצה.
עבודותיה של האמנית  סיון טוונטימן מסקרנות ומרשימות. הציור מהווה צורך קיומי ובסיסי שלה. היא מציירת ויוצרת בהנאה גדולה מתוך מעורבות רגשית המציפה אותה והיא חוגגת באמצעותם על הבד הנפרש לעיניה.
 פרטים ליצירת קשר: טל' 054-4800129      מייל: siv20man@gmail.com
 


מיקום - גלריית מגדל W
ניסים אלוני 6, מתחם צמרת, תל אביב. הכניסה חופשית כל ימות השבוע.


זמנים - 01/05/2016 עד ה-31/05/2016

פתיחת התערוכה - 01/05/2016


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||