שיתוף התערוכה:

אקספרסיה-אימפרסיה / בית העיתונאים סוקולוב

06/05/2016 עד ה-26/05/2016

''אקספרסיה-אימפרסיה''  תערוכת יחיד - נורית רוזן
אוצרת – אירית לוין
 בין התאריכים 6-28 למאי, בית העיתונאים ע"ש סוקולוב (רח' קפלן 4) בתל אביב.
פתיחה חגיגית ביום שישי 6 במאי בשעה 12:00
 
זו תערוכת היחיד הראשונה של נורית רוזן לאחר מספר תערוכות קבוצתיות. ''זו תערוכה המסכמת שנת יצירה עם הדהוד לציורים ולרישומים מהעבר. מסת העבודות בשלושת המקבצים המוצגים בתערוכה  זה לצד זה, יוצרת מפגשים צורניים וקולוריסטיים שונים. היצירה נעה בין  תווי עומס ודחיסות לצד תווים שקטים ומופנמים. הצופה בתערוכה מסייר במעין לבירינת של דגמים וצורות הנעים בין פיגורציה להפשטה בין ריאליה מוחשית לריאליה פסיכולוגית'' -  אומרת האוצרת אירית לוין - ''הציורים התחילו לעתים בקו ולפעמים בכתם צבע, ונוצרו בתהליך עבודה ספונטני חסר חוקיות ותכנון, בצבעי פנדה על קרטון בפורמט קטן. הדימויים הצמחיים עברו תהליך השטחה על-ידי האמנית, כאשר קווי המתאר השחורים יוצרים דיאלוגים עם סקלה של צבעים יוקדים''.
 
"העבודות החדשות הללו" – מסבירה נורית רוזן – "שונות לחלוטין מהציור הפיגורטיבי המוקפד שאפיין אותי בעבר. הן נוצרו במהלך ההתמודדות עם מחלת הסרטן. הן משקפות את הלך הרוח, את התחושה של מבוך ללא מוצא, של קירות שחורים שסוגרים עלי. משקפות את התסכול כשאני לא יודעת באיזו דרך לבחור ואיזו החלטה היא הנכונה. משקפות מצב של כאוס מאיים ואי וודאות , ותחושה של חוסר משמעות.
אני עובדת ישר מהבטן. בכל עבודה התוצאה מפתיעה אותי מחדש. למרות התחושות הקשות, העייפות הנוראית, הסבל, הדכדוך והפסימיות - נוצרה חגיגת צבעים אופטימית וחזקה. כנראה שהרצון שלי לחיות יותר חזק מהדיכאון והסבל. כנראה שאני לא מעזה להאמין שיהיה בסדר, שאתגבר על המחלה".
 
לפתיחה החגיגית של התערוכה שתתקיים ביום שישי 6.5.16 תגענה במיוחד צמד המוסיקאיות המחוננות, נגנית החליליות טלי רובינשטיין והפסנתרנית טל אבן-צור (הצמד הנפלא  Tal Y Tali) שתנגנה הן קטעי מוסיקה מקורית פרי יצירתן והן עיבודים שלהן לשירים קיימים. השתיים השתתפו לאחרונה בדיסק שזכה בגראמי הלטיני היוקרתי ומופיעות הן בארץ והן ברחבי העולם.
 
לפרטים נוספים:
 
אביבה שורץ
יחסי ציבור וייעוץ תקשורתי
052-3244769  03-6419030
aviva@avivapr.co.il


מיקום - בית העיתונאים סוקולוב
רח' קפלן 4 תל אביב. בית העיתונאים סוקולוב (רח' קפלן 4) בתל אביב.


זמנים - 06/05/2016 עד ה-26/05/2016

פתיחת התערוכה - 05/06/2016, שעה - 12:00
צמד הנגניות Tal y Tali יופיעו באירוע הפתיחה של תערוכת הציור של נורית רוזן "אקספרסיה-אימפרסיה" - אוצרת אירית לוין יום שישי ה-5 במאי בשעה 12:00 בית העיתונאים ע"ש סוקולוב (רח' קפלן 4) בתל אביב. טל אבן צור (פסנתר) וטלי רובינשטיין (חליליות) הם דואו ג'אז מודרני העונה לשם TalYTali. שתי המוזיקאיות, בוגרות ביה''ס ''רימון'', שלמדו מוזיקת ג?אז בברקלי קולג? שבבוסטון, חברו יחד כדי ליצור דואו לא סטנדרטי. המוזיקה שלהן היא ערבוביה מעניינת של ג?אז מודרני ומוזיקה ישראלית המתובלת בהשפעות ספרדיות. החלילנית טלי רובינשטיין רשמה היסטוריה כשהייתה המוזיקאית הישראלית הראשונה שהשתתפה בטקס חלוקת פרסי הגראמי הלטיני, שנערך בלאס וגאס בשנת 2013. חביאר לימון, אחד ממפיקי הפלמנקו הגדולים בעולם, שעבד עם אמנים חשובים, ביניהם פאקו דה לוסיה ודייוויד ברוזה, אמר על טלי רובינשטיין: "Tali is a beast. For me she's a revelation, she's one of the best musicians in the world, or at least, the one that moves me the most" (Javier Limon, EL PA?S, 2013) הציירת נורית רוזן תציג בתערוכתה "אקספרסיה-אימפרסיה" סדרת עבודות אותן יצרה לאחרונה. לדברי אוצרת התערוכה ? אירית לוין: ''זו תערוכה המסכמת שנת יצירה עם הדהוד לציורים ולרישומים מהעבר. מסת העבודות בשלושת המקבצים המוצגים בתערוכה זה לצד זה יוצרת מפגשים צורניים וקולוריסטיים שונים. היצירה נעה בין תווי עומס ודחיסות לצד תווים שקטים ומופנמים. הצופה בתערוכה מסייר במעין לבירינת של דגמים וצורות הנעים בין פיגורציה להפשטה בין ריאליה מוחשית לריאליה פסיכולוגית''. התערוכה תהייה פתוחה לקהל הרחב בין התאריכים 6-27 למאי, בבית העיתונאים ע"ש סוקולוב (רח' קפלן 4) בתל אביב בימים ראשון-חמישי בין השעות 09:00-18:00 ובימי שישי בין השעות 09:00-3:00. לפרטים נוספים: אביבה שורץ - יחסי ציבור וייעוץ תקשורתי טל: 052-3244769, 03-6419030 אי-מייל: aviva@avivapr.co.il


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||