שיתוף התערוכה:

הלל רומן | יבול / גלריה חזי כהן


טלפון - 972-03-6398788
07/04/2016 עד ה-10/06/2016

יבול - תערוכת יחיד חדשה להלל רומן - תיפתח בגלריה חזי כהן, ביום חמישי ה-7.4. בתערוכה יציג רומן גוף עבודות חדש של רישומי פחם גדולי ממדים וישיק ספר אמן חדש.
 
הרישומים המוצגים בתערוכה - שכדרכו של רומן עשויים שכבות מרובות של פחם טבעי - משחזרים דימויים מטווח נושאים וממאגר מקורות רחב, ביניהם דימויים שהוא דולה משיטוטיו במרחבי האינטרנט. העבודות מתארות בין השאר תוכנית עבר למושבת חלל של נאס"א, רהיטים זוויתיים וישרי קווים המעוצבים בסגנון הבינלאומי, כרזה ישנה של 'תנובה' לאסופת מוצרי חלב הנדמים למודל אדריכלי כלשהו, פריים מתוך סרט מדע בדיוני ישן המתאר את רגע הקריסה במהלך הפצצת בית קולנוע, מבנה של מולקולת חומר כפי שהיא נראית מבעד למיקרוסקופ ועוד.
 
למרות הפיגורטיביות המובהקת של העבודות, בה בעת הן נמצאות על סף הפשטה, המתבטאת בחזרתיות של צורות יסוד גאומטריות, ומתיימרות לחשוף סדר חבוי המאחד את הריבוי הכאוטי של התופעות. הכמיהה לסדר, לאחידות ולאחדות מופיעה בעבודות באופן אמביוולנטי. מצד אחד, זוהי שאיפה אוטופית משיחית לשוויון ולאוניברסליות, ובה בעת - תביעה אסתטית אלימה.
 
השימוש שעושה רומן מזה כעשר שנים בכלי פרימיטיבי ופשוט כמו פחם, מאפשר מבט מפוכח על היסודות הויזואליים והמחשבתיים עליהם נשען גן העדן הגיהנומי של המאה ה-21. הפילטר הציורי הקונטרסטי והמונוכרומטי - דרכו עוברים הדימויים - מייצר נרטיב רפאים אוטופי, שזורח מן הנייר באור אפרפר של הבטחות לא ממומשות.
 
ספר האמן UNIVERSAL שיושק בתערוכה כולל מבחר מקיף של עבודות מהשנים האחרונות, כמו גם תיעוד של אובייקטים והצבות גדולות, וטקסט מאת המשורר מרחב ישורון שבוחן את המרחב הגאולי בו פועל האמן. הספר יוצא לאור בהוצאת STERNTHAL BOOKS ובתמיכת קרן מפעל הפיס.
 
הלל רומן, (יליד 1975), הוא אמן פלסטי המתמקד בציור ובבנייה, הציג במוזיאונים ובגלריות רבים, ביניהם מוזיאון תל אביב, מוזיאון הרצליה, מוזיאון חיפה, CCA תל אביב וגלריה דביר. רומן הוא בוגר המדרשה לאמנות, בה הוא מרצה כיום, ובעל תוארMFA  מגולדסמית'ס קולג' בלונדון. זוכה פרס האמן הצעיר, ופרס עידוד היצירה של משרד התרבות. 

אוצרת: רווית הררימיקום - גלריה חזי כהן

זמנים - 07/04/2016 עד ה-10/06/2016

פתיחת התערוכה - 07/04/2016, שעה - 20:00

קישור - http://http://hezicohengallery.com/exhibitions/108/2016-04-07_%E4%EC%EC%20%F8%E5%EE%EF/התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||