שיתוף התערוכה:

מת'יו צ'יימברס / גלריה חזי כהן


טלפון - 972-03-6398788
07/04/2016 עד ה-14/05/2016

ביום חמישי ה-7.4 תיפתח בגלריה חזי כהן תערוכת היחיד השנייה של האמן מת'יו צ'יימברס (יליד 1982, חי ועובד בלוס אנג'לס).
 
מזה שנים מתאפיינת עבודתו של צ'יימברס בפרקטיקה קדחתנית של ציור פיגורטיבי על עשרות בדים במקביל. מדי יום הוא דולה דימויים שראה במגזינים ובעיתונים, בספרים ובפרסומות שהושלכו לתיבת הדואר שלו, ומעלה אותם באופן אינטואיטיבי וישיר על הבד, מתוך הזיכרון בלבד. ללא קשר למושאי ציוריו, עבודותיו מתאפיינות בשכבות צבע רבות ובגודל אחיד המזמין את הצופה לייצר ביניהן הקבלות. במרכז עבודתו - כך מעיד האמן - עומד תהליך הציור, אופן קליטת הדימויים והקאתם על הבד, ופחות "האובייקט האמנותי" המוגמר והמוקפד.
 
בתערוכתו החדשה מציג צ'יימברס סדרת ציורים המשמשת עבורו בעיקר כמחקר בצבע. סדרה זו של ציורי פרחים גדולי מימדים מתאפיינת בצבעוניות עזה ורוויה המודגשת על ידי חומריות יוצאת דופן. כתמי הצבע והצורות אמנם מצטברים על בד הציור לדימוי פיגורטיבי מזוהה של פרחים, אך השימוש הייחודי בצבע חוזר ומושך את העין אל פני השטח הקטיפתיים של הציור. אלה נוצרים באמצעות שימוש בשכבת אמייל ולבסוף בתערובת של אבקת סיבי ניילון גרוסים - חומר המחזיר את קרני האור מן המשטח הציורי ומעניק לציוריו בוה?ק קטיפתי ייחודי. צ'יימברס מבקש להתרחק עד כמה שניתן מן התוכן של הציור וממושאי ציוריו, די כדי ליצור דימוי ניתן לזיהוי, אך לא מעבר, וכך לאפשר לצופה להתמסר להצפת הצבע שמעוררים הציורים.
 
תהליך הציור מתחיל, מבחינתו, ברכישת זרי פרחים שונים ובצילום הקומפוזיציות השונות שיצר מהפרחים. הקומפוזיציות החדשות נרשמות על הבד, ולאחר מכן מפורקות לצורות ולכתמי צבע. כל צבע מונח על הבד בנפרד, כאשר לפחות יממה מפרידה בין כל צבע וצבע. כך עובר תהליך הציור "דמוקרטיזציה" - לשיטתו של צ'יימברס - שבה יש חשיבות זהה ונעדרת הילה לכל שלב בתהליך הציור. הוא אינו עסוק בשאלות כמו 'מה נכון לציור?' או 'באיזה צבעים יהיה מדויק להשתמש?' – שאלות המאדירות את מקומו ואת מעמדו של האמן - כי אם בשאלה הפשוטה 'באיזה צבעים אני רוצה להשתמש היום?'. בכך הוא קורא תגר על ההילה הנקשרת בעבודת האמן, וחותר תחת מעמדו כחצי אל בבריאת עבודת האמנות.  
 
מת'יו צ'יימברס (נ. 1982), חי ועובד בלוס אנג'לס. בין התערוכות בהן השתתף נמנות:  Praz-Delavallade, פריז (2015); Zach Feuer Gallery, ניו יורק (2015);  Untitled, ניו יורק (2013, 2010); Marlborough Madrid, מדריד (2012); Rubell Family Collection Contemporary Arts Foundation, מיאמי (2011). בשנה הקרובה ישתתף צ'יימברס, בין השאר, בתערוכה Painters' Painters בגלריה Saatchi, לונדון. בנוסף לתערוכות היחיד הרבות שהציג במסגרת גלריות, הציג צ'יימברס בשנה החולפת תערוכת יחיד ב-Zabludowicz Collection, לונדון, אשר הוקדשה לעבודותיו באוסף. בין האוספים הנוספים בהם נכללות עבודותיו, נמנים אוסף סוזן ומיכאל הורט, ניו יורק;  אוסף סנדר, ניו יורק; Il Giardino dei Lauri, איטליה; ואוסף Saatchi, לונדון.מיקום - גלריה חזי כהן

זמנים - 07/04/2016 עד ה-14/05/2016

פתיחת התערוכה - 07/04/2016, שעה - 20:00

קישור - http://http://hezicohengallery.com/exhibitions/107/2016-04-07_%EE%FA%27%E9%E5%20%F6%27%E9%E9%EE%E1%F8%F1/התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||