שיתוף התערוכה:

אובך וערפל / המרכז לאמנות עכשווית


טלפון - 03-5106111
17/04/2016 עד ה-14/05/2016

צאו פיי היא אחת מהאמניות העכשווית הבולטות הפועלות בסין. עבודותיה מהרהרות על השינויים המהירים והכאוטיים המתרחשים בחברה הסינית כיום תוך עירוב בין פרשנות חברתית, אסתטיקה פופולרית, מחוות לסוריאליזם וקונבנציות דוקומנטריות.
בעבודת הווידיאו "אובך וערפל" (2013, 46 דק?), יצרה האמנית סרט זומבים שאת עלילתו היא ממקמת בסין של ימינו. בניגוד לנהוג בז'אנר סרטי האימה בקולנוע, המשתמש באלימות קשה והלם או באווירה מתוחה, "אובך וערפל" בוחן מקרוב תופעות של "הגירת-פנים" בסין של ימינו באמצעות סדרה ארוכה של סצנות קצרות, שרק לקראת סוף הסרט מתקשרות לסיפור קוהרנטי אחד. מה שבמבט ראשוני עלול להיראות כביקורת על תרבות סין המתחדשת ומחווה נוסטלגית לחוכמה הנושנה, הוא למעשה שימוש מורכב בדמויות על מנת לערער את הבנתנו על קידמה ומסורת, מה נכון ומה שגוי.
ב"אובך וערפל" חוקרת צאו פיי את יחסיה האישיים והפוליטיים לסין המטרופוליטנית. במקום למקם את הנרטיב כטוב נגד רע, עבודת הווידיאו בוחנת כיצד התודעה הקולקטיבית של אנשים החיים בתקופה שהאמנית קוראת לה "מטרופולינים קסומים", נובעת מתוך מה שנראה כחיים ארציים, משעממים ויום יומיים והופכת תוך כדי מאבק למציאות קסומה, הנוצרת בנקודת המפנה שבין הנראה לבלתי נראה.

צאו פיי ("נ. 1978) היא אמנית סינית הפועלת בבייג'ין. היא נודעת במיצבי המולטי-מדיה ובעבודות הווידיאו שלה, ומוערכת כאחת מאמני המפתח של דור חדש המתהווה בסין. עבודות הווידיאו של פיי "אובך וערפל הוצגה במוזיאון Tate Modern, לונדון (2014). עבודות אחרות שלה הוצגו בין היתר בביתן הסיני בביאנלה בוונציה (2007), במוזיאון MoMA ובמוזיאון גוגנהיים בניו יורק, ב- Palais de Tokyo, פריז ועוד.

תערוכתה של צאו פיי במרכז לאמנות עכשווית נתמכת בסיוע קרן משפחת אוסטרובסקי.מיקום - המרכז לאמנות עכשווית

זמנים - 17/04/2016 עד ה-14/05/2016

פתיחת התערוכה - 17/04/2016, שעה - 20:00


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||