שיתוף התערוכה:

מפרש בודד / מכון המים הגלריה העירונית גבעתיים

01/04/2016 עד ה-15/04/2016

"מפרש בודד" - תערוכה קבוצתית בהשראת הנובלה האלגורית "הזקן והים"

 

אוצרת: אורה גולדנברג

 

אירוע הפתיחה: יום שישי, 1.4.2016, בין השעות 14:00-12:00

נעילת התערוכה:  יום שישי, 15.4.2016

 

 

מכון המים, הגלריה העירונית בגבעתיים ע"ש יוסף ויסמן, מארח את פרויקט האמנות הייחודי של האוצרת אורה גולדנברג. תערוכה קבוצתית המעניקה פרשנויות יצירתיות עדכניות לסיפורו המיתי של ארנסט המינגווי, "הזקן והים".

הזקן והים היא יצירה על-זמנית המביאה את סיפור יחסי הגומלין הסמלי בין הזקן עתיר נסיון החיים לנער צעיר היוצא אל חייו. התערוכה בהשראת הסיפור, דנה במשמעות החיים, בזמן החולף, במוות המתקרב ובהשפעה המיטבית וההרסנית של הזמן על חיינו – עד כמה מוגבלת יכולתנו לפעול אם תש כוחנו הפיסי? והאם בדידות היא דרך סובייקטיבית שבה אדם מפרש את המציאות או שמא היא עניין של בחירה?

בתערוכה - הכוללת תמונות, פסלים, יצירות קרמיקה ועבודות וידאו-ארט - מוצגות עבודותיהם של דור האמנים שפעלו בעשור הראשון למדינה לצד עבודות של קבוצת אמנים צעירים ועכשווים, בהם: אלחנני אודליה, בונה שמואל, בזם נפתלי, ברגנר יוסל, גולדשטיין גרי, גרוס מיכאל, גרשוני משה, דנציגר יצחק, ויסמן נדב, טנא צ'צ'קס טלי, ינקו מרסל, כבסה מרים, כשר תמי, לביא רפי, מרדכי רועי, סימון יוחנן, עשת כהן איריס, פולק דורון, קופפרמן משה, רבינוביץ' ישראל, רוזנבלט דורון, שטרנבך סיוון, שלוס רות, שמי יחיאל, תומרקין יגאל.

עבודות האולד מאסטרס באדיבות אפרים בידרמן, גלריית פרייבט ארט קולקשן,כפר שמריהו.

 

זוהי תערוכת בכורה שאוצרת אורה גולדנברג, אשת אמנות שהישגיה מוכרים וידועים בשדה האמנות הישראלית, אשר מזה 40 שנה מקדישה את זמנה בהתנדבות למחקר אמנות ולתמיכה באמנויות במגוון עצום של תפקידים ציבוריים ומקצועיים. בין היתר, הקימה את אגודת ידידי הבימה ועמדה בראשה, ייסדה וניהלה את עמותת עלמ"א – עסקים למען אמנות בישראל, היתה חברה במועצה הישראלית  לתרבות ואמנות לאורך שנים, כתבה והפיקה ספרים, והיא גם יוצרת ואמנית בעצמה. לאחרונה "חצתה את הקווים" ופועלת לראשונה כאוצרת עצמאית.

***************

פתיחת התערוכה ביום שישי, 1 באפריל, 14:00-12:00, במכון המים, הגלריה העירונית גבעתיים ע"ש יוסף וייסמן,רחוב השומר 7 גבעתיים.

שיח גלריה בהשתתפות אמנים וסופרים, יום שלישי 5 באפריל 2016, בשעה 19:00

נעילת התערוכה: יום שישי 15 באפריל 2016
מיקום - מכון המים הגלריה העירונית גבעתיים
הגלריה העירונית גבעתיים ע"ש יוסף וייסמן, רחוב השומר 7 גבעתיים.


זמנים - 01/04/2016 עד ה-15/04/2016

פתיחת התערוכה - 01/04/2016


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||