שיתוף התערוכה:

דנה שבן - ENIGMA / אופרה הישראלית, המשכן אמנויות הבמה בתל אביב

14/02/2016 עד ה-08/03/2016

 

"העבודה על בדי הקנבס היא האניגמה האישית שלי. מהיכן הדחף ליצור? מה מביא אותי דווקא לצבעים אלו ולא לצבעים אחרים? מתי אני עובדת עם הידיים ומתי מגיעה עת המכחולים? מתי תורה של החריטה על הבד ומתי מגיעה ההתזה?

וישנה האניגמה של הצופה ביצירות: אני אוהבת את הניסיונות לפענח את היצירות, לכנות אותן בשמות, לחלוק איתי את החוויה אל מול הצבעים, הקווים ואל מול כל מה שיוצא מתוך הלב שלי אל הבד, זורם ממני כמו היה זה הדבר המובן ביותר, הבסיסי ביותר, כמו הנשימה עצמה...אניגמה".

 

טכניקת/סגנון הציור המתוארת מזכירה ציורים של ג'קסון פולוק, מארק רותקו או ויליאם דה-קונינג, מייצגי סגנון האבסטרקט האכספרסיוניסטי האמריקני של שנות הארבעים-חמישים של המאה הקודמת. זהו סגנון הנקרא 'ציור פעולה' (action painting) שמאפייניו הם תנופת היד הרחבה של הצייר, טפטוף ומשיחות מכחול המוטחות על גבי בד הציור, בתנופת גוף אינטואיטיבית ללא תכנון או סקיצות ראשוניות: ציור בצורה ובצבע שאינו נזקק לייצוג של אובייקטים הלקוחים מעולם המציאות. התוצאה, כפי שהיא מתבטאת גם אצל שבן: אין אחידות בין העבודות, כל אחת נדמית להיות עולם שונה אם כי הטכניקה ושפת הגוף של האמנית מחברות ביניהן ליצירת חוט השדרה של התערוכה כולה.

 

אוצר: אודי רוזנויין

 

דנה שבן, אוטודידקטית בציור, בוגרת בית הספר לאמנויות הבמה "בית צבי", השתתפה בהצגות בתיאטרון הקאמרי ובתיאטרון עכו. השתלמה בתסריטאות בבית הספר לתסריטאות של עידית שחורי וכן באוניברסיטה הפתוחה בהדרכת צביקה קרצנר. התערוכה הוצגה בתיאטרון גבעתיים (אוצר דורון פולק).

 

לפרטים ולרכישה: 054-5599955 art@danashaban.com

 
מיקום - אופרה הישראלית, המשכן אמנויות הבמה בתל אביב
שדרות שאול המלך 19, תל אביב יפו, 64369


זמנים - 14/02/2016 עד ה-08/03/2016


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||