הירשמו עכשיו וקבלו למייל 10% הנחה על כל העבודות המקוריות!

שיתוף התערוכה:

בין השמשות - ארצות הירח / ספריית המכון

19/01/2016 עד ה-19/03/2016

תערוכתה של מיכל עלמה מרקוס, אמנית רב תחומית, מתמחה באמנות דיגיטלית.

על התערוכה - כמו בחקירות ארכיאולוגיות, כמו בגילויי מציאות חדשים -
 עבודותיה הדיגיטליות של מיכל עלמה מאופיינות בחקר הצילום מול חקר הציור ובריבוי עולמות. "ריבוי עולמות" הוגדרו עבודותיה עוד בשעתו על ידי האמן והמורה רפי לביא ז"ל במדרשה לאמנות. העבודות המחולקות על פי נושאים ותת נושאים תחת הכותרת "בין השמשות ארצות הירח"  מייצגות מקומות שבהם נחקרים מקורות המציאות. שם מתקיימים מבנים שבורים, נופים מטאפוריים ומטאפיזיים. מבנים ארציים מקבלים אישיות אחרת, נופים מקבלים מימד אחר.  באמירות על מהות הצילום נוצרות אמירות על מהות הציור ומה בין אלה לבין אלה. העבודות חוקרת את  תפישת הרגע החי ושאלת האלמנט המשתנה המציאותי מרגע שהוא קפא ואז גם נחלק, מתפצל, מתפרק ומטופל ביד, לא רק דרך עדשה ומערכות טכניות דיגיטליות.
העבודות משתייכות לרגע שבו עדשת המצלמה מקבלת תפנית מתערבת עם יד מבצעת, ומתגלים כמו בתהליך ארכיאולוגי מקורות אחרים. מראות אחרים ומציאויות לא נראות.  זהו סוג של פענוח לאחורי המציאות, באמצעות כלים רב ריבדיים, פילוסופיים ורעיוניים שיש בהם עומק לרעיון הוויזואלי.  נוצרות משמעויות חדשות המתגלות עם כל שכבה שנוספה ושכבה שהורדה. האמת על המציאות הופכת לפרשנות על האינסוף, ניצבת מול האינסוף שאין בו צמצום, אין לו כללים, והוא נחשף על מורכבותו ושכבותיו.


על היוצרת:
מיכל עלמה מרקוס , בוגרת המדרשה לאמנות, יוצרת אמנות דיגיטלית ויוצרת רב תחומית, משוררת, חברה באגודת הסופרים ובאקו"ם, תיאורטיקנית וחוקרת אמנות ספרות ותרבות. מתגוררת ברמת השרון.
מיכל יוצרת בעשור האחרון בנושא "בין השמשות" המשלב תכנים הגותיים-שיריים- קבליים ומיסטיים- נבואיים ואמירות על יצירות אמנות, היגדים רעיוניים ומושגיים ותכנים תרבותיים רב- נושאיים. יצירותיה השיריות והדיגיטליות מציגות עולמות של בין לבין. מראות עלומים, עולמות שהכאוס שולט בהם והשינוי הגנטי חל בתוכם, עולמות המתחברים לשמשות אחרות, יקומים אחרים, עולמות קרובים ומזוהים אך זרים ואחרים. עבודותיה של מיכל עלמה הוצגו בתערוכות בכל רחבי הארץ ובפרויקטים ייחודיים ב בארץ וחו"ל.

 


מיקום - ספריית המכון
המכון הטכנולוגי חולון


זמנים - 19/01/2016 עד ה-19/03/2016

פתיחת התערוכה - 19/01/2016
פתיחת התערוכה: יום שלישי | 19.01.2016 | בשעה 13:00 | ספריית המכון, קומה 3, בניין 5


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית