שיתוף התערוכה:

דינה זייפר ודורה דמרי בתערוכה זוגית / גלריית בית סילבר

30/12/2015 עד ה-26/01/2016

אוצרת: לורי פשניצה
דינה לוזון זייפר עלתה עם משפחתה מטוניס בגיל שלוש וחצי.

היא החלה לרשום בעפרונות את מה שראתה וחוותה סביבה באופן אוטודידקטי.

בשירותה הצבאי הוצגו ציוריה בבית ציוני אמריקה בתערוכה של חיילים ציירים והיא נשלחה להשתלמות בעין הוד לציירים חיילים.

דינה למדה ב"מכון לאמנות פלסטית" בבת-ים והמשיכה עוד שנתיים אצל האמן רפי לביא. עם השנים הרחיבה את השכלתה כאמנית רב תחומית בטכניקות שונות.

 

לימים עברה עם בעלה ליישוב חדש "ניסנית" על גבעה בצפון רצועת עזה.

למרות התקפות מחבלים מפעם לפעם על הישוב, יריות, ניסיונות חדירה, דינה ומשפחתה אהבו מאד את המקום ולא חשבו לעזוב.

ואז הגיע הפינוי מגוש קטיף שהיה עבורם בלתי נתפס, לא הגיוני, לא מובן ולא מקובל. בעלה סבל מדכאון בשל הפינוי והם עברו זמנים קשים מאד בעקבות ההתנתקות מביתם. דינה נאלצה לעבור לאשקלון ולבנות מחדש את ביתם.

עם כל הקשיים שעברה עז היה רצונה להנציח את ההתנתקות באמצעות האמנות. היא תכננה ועיצבה תרשים לפסל מתוך כאב פנימי שלה ושל המפונים . הפסל אמור היה להיות מבטון והיא אף נתנה לו שם: "תפילת הבנות" על תפילת אלף הבנות שהתפללו ביום הפינוי הנורא בבית כנסת גדול בצורת מגן דוד בגוש קטיף, וכעבור שעה כשהסתיימה התפילה נכנסו החיילים , פינו אותן והרסו את המבנה. הזעקה הגדולה של המתפללות והסמיכות הזו של הפינוי היה הארוע הטראומטי והמשמעותי ביותר.

דינה החליטה להנציח בציוריה את הפינוי וההתנתקות שחלקם מוצגים כאן בתערוכה. בעקבות תערוכות - נבחרו מספר ציורים והם מוצגים קבע במוזיאון גוש קטיף בירושלים.

האמנית דינה לוזון זייפר חברה באיגוד האמנים הארצי ובאגודת האמנים אשקלון. היא השתתפה בתערוכות יחיד וקבוצתית רבות ברחבי הארץ. 

ציור פורטרט של האסטרונאוט אילן רמון נמסר במתנה ומוצג קבע במוזיאון החלל בבאר שבע.

דינה לוזון זייפר - אישה צנועה, חזקה באופייה ובהתנהלותה, אמנית מוכשרת מאד שיצירותיה מושכות תשומת לב רבה. היא קולעת במוחה חלקי תמונות ומצבים, מגישה ומשחררת סיפורים מהחיים ומנציחה.

פרטים ליצירת קשר: טל'  052-3599281               e-mail: dina.zaifer@gmail.com

 

דורה דמרי  אמנית יוצרת, חברה  באגודת אמני אשקלון. סיימה לימודי הוראה לאמנות במכללת אורט וחינוך מיוחד במכללה האקדמית לחינוך גבעת וושינגטון. כמו כן למדה סטודיו  עם האמנים מאיר נטיף ולב טוכנר.

36 שנים עסקה בהוראת אמנות בתיכון וחט"ב. לפני שנה וחצי יצאה לפנסיה וכיום מנהלת סטודיו  בו משלבת קואצ'ינג, אמנות ומנחה גם קבוצות.

דורה מציירת שנים רבות. בתערוכה מוצגות יצירות מסידרת "האיטי".

את ההשראה קיבלה בעקבות דפדוף באלבום תמונות ישן של מראות מהאי האיטי השוכן בים הקריבי. היא הוקסמה ממראות הדמויות שבאי, מצבעוניות ומאותנטיות באורח חייהם. התושבים מחוברים לאמא אדמה, חיים את חיי העוני והדלות, השווקים שכללו פשטות והסתפקות במועט.

דורה בחרה לצייר את הדמויות מתוך חיי היומיום שלהם. כמו השימוש בעגלה הרעועה להרמת

משא, החצר המשמשת כמטבח, ובפרט היא פורשת למתבונן אהבה טהורה הנשקפת מהם, את

שמחת חייהם למרות הדלות האופפת אותם.

ההתחברות הזו לאנשי האיטי נולדה מן הסתם מעצם חוויותיה של האמנית. דורה בחרה לצייר את הדמויות מתוך חיי היומיום שלהם. כמו השימוש בעגלה הרעועה להרמת משא, החצר המשמשת כמטבח, ובפרט היא פורשת למתבונן אהבה טהורה הנשקפת מהם, את שמחת חייהם למרות הדלות האופפת אותם.

ההתחברות הזו לאנשי האיטי נולדה מן הסתם מעצם חוויותיה של האמנית. דורה נולדה במרוקו ובגיל 4 עלתה לארץ  עם זיכרונות גנוזים. כעבור שנים היא ביקרה בארץ הולדתה ונחשפה למראות, לארכיטקטורה, לריחות, לאורח החיים ולמסתוריות. כאן הבינה את הקשר העמוק  בבחירת הנושא לסידרה שלמה של ציורים. המשך 3 שנים ציירה סידרה גדולה של ציורים מהאיטי.

דורה דמרי מציירת בטכניקה מעורבת בפרט שמן על בד או על קרטון בגדלים שונים. היא מציירת בסדרות שונות. מושפעת לרוב מהטבע ובעיקר מציירת נושאים שנוגעים בה ומרגשים אותה. האמנית דורה דמרי הציגה בתערוכות  יחיד וקבוצתית ברחבי הארץ. 

דורה דמרי אישה כריזמטית , טמפרמנטית מאד, מלאה בשמחת חיים, חושבת רחוק. עז רצונה להגיע לחשיפה גדולה, להכרה בה כאמנית. היא מתמקדת בעשייה ומתכננת להשתתף בתערוכות בארץ ובפרויקטים ברחבי העולם.

כל העבודות מיועדות לרכישה.

פרטים ליצירת קשר: טל' 050-5662936 e-mail: doradol1@walla.co.il         




מיקום - גלריית בית סילבר
דרך אבא הלל סילבר 7, מתחם הבורסה רמת גן. הכניסה חופשית כל השבוע במשך היום.


זמנים - 30/12/2015 עד ה-26/01/2016

פתיחת התערוכה - 30/12/2015

קישור - https://www.facebook.com/loriomanut



התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.








כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||