שיתוף התערוכה:

"תמיד אישה" - התערוכה של דינה גוזלן / גלריית בית רובינשטיין

03/11/2015 עד ה-30/11/2015

אוצרת: לורי פשניצה

דינה גוזלן, נולדה במרוקו בשנת 1963  בעיר סופרו, נשואה +4 .

בשנת 1965 עלתה ארצה עם הוריה והמשפחה גרה באשדוד. עם נישואיה עברה עם בעלה למושב תומר. 30 שנה היא מתגוררת  בבקעת הירדן כשבעשר שנים ראשונות גידלה ורדים בחממות ובעשרים שנה האחרונות עוסקת בתחום הוראת אמנות פיסול וציור.

בשנת 1994 החלה את לימודי האמנות בתחום הפיסול והציור במוזאון ישראל. במקביל  לימדה אמנות פלסטית  ילדים מגיל הגן ועד כיתה י"ב .

בשנת 2004 למדה שנתיים במכון אבני ועוד שנתיים אצל האמנית דרורה בן דורי.

בינתיים הקימה סטודיו בחצר ביתה. עם השנים לימדה גם פיסול.

לצייר החלה רק לפני ארבע שנים. היא מזדהה ומחוברת לדמות הנשית. היא אוהבת  את הנשים הקלאסיות ממאות קודמות וכדי לקבל השראה חיפשה צילומים של נשים מתקופות אלו וכך החלה לצייר.

דינה נברה בין מאות צילומים של ציירים מתקופת המאה ה-19 שציירו נשים. התרגשה בפרט מהצייר Eugene De Blaas  והצייר  William Adolphe Bouguereau   ועוד. הבחירה בצילומים נעשתה לפי תחושותיה ורגשותיה.

כהוקרה לאמנים הללו היא החליטה לצייר הומאז'ים אבל עם פרשנות קצת אחרת. לעיתים עם מבט אחר, עם חיוך שונה, זווית אחרת, בגדים אחרים ולפעמים גם שינתה צבעים לפי איך שהיא הרגישה ורצתה לראות את הדמות הנשית שבחרה, הוסיפה לה פרחים כי אהבה אותם, והיא תמיד כותרה בים של פרחים מכל המינים והצבעים.

בתערוכה מוצגות דיוקנאות של אמה ושל עצמה. שתי נשים, שני דורות  והחיבור שביניהן יצר את הדחף  גם לצייר  - מתוך אהבה והערכה ואולי גם מתוך תחושה עמוקה של הנצחה לדורות הבאים.  היא ממשיכה לצייר דיוקנאות של בני משפחתה. כל הציורים ריאליסטיים וצבועים בשמן על בד.

האמנית דינה גוזלן יוצרת בפיסול את הנשים שלה. כל רעיון מתגבש בגישושים בתוך החומר. היא מנסה לממש את התחושה האמיתית תוך כדי מגע. היא לא מתכננת את האישה שלה. עבודתה סובבת סביב עצמה. הנשיות שבה. העבודה שלה חושנית ומקורה בתחושות הפורצות מתוכה. כשדינה יוצרת את הנשים היא מתייחסת ליצירה כאל ישות שיש לה עבר משלה ואמירה משלה.

דינה גוזלן הציגה את ציוריה ופסליה  במספר תערוכות שהיא ארגנה במושב.

"תמיד אישה" - זו תערוכה ראשונה שלה מחוץ למושב.

דינה אישה חייכנית עם חוש אסטטי מפותח, מקצועית ביותר, מאחלת לעצמה לעסוק באמנות כל עוד יכולה. להמשיך לצייר, לפסל וללמד בדרכה המיוחדת המאפשרת ליוצרים להביע את עצמם ולממש יכולות כל אחד בדרכו.

בהנאה גדולה נפשה מלקטת ומלכדת רחשי אהבה מסביבתה המתמזגים בתוכה ומעשירים את מעיין המוזות שלה.

כל היצירות מיועדות למכירה. פרטים ליצירת קשר:

טל: 050-5399102      dinagost@gmail.com:   Email

 
מיקום - גלריית בית רובינשטיין
לינקולן 20 תל אביב. הכניסה חופשית!


זמנים - 03/11/2015 עד ה-30/11/2015

פתיחת התערוכה - 03/11/2015

קישור - https://www.facebook.com/profile.php?id=100000694656866&fref=tsהתכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||