שיתוף התערוכה:

ח|ד|ר / גלריה שלוש


טלפון - 03-6200068
12/11/2015 עד ה-26/12/2015

 

ביום חמישי, 12.11.15 בשעה 20:00, תפתח בגלריה שלוש תערוכת היחיד של האמן גיא אביטל "ח|ד|ר" בתערוכת היחיד הראשונה של אביטל בגלריה שלוש, תוצגנה עבודות חדשות, גדולות ממדים לצד עבודות קטנות יותר, אקריליק וקולאז' על בד.

העבודות בתערוכה מתייחסות לנושא מסורתי בציור – תפנים טבע דומם עם חלון. הן מעלות באוב התייחסות מודרניסטית לנושא, ומתכתבות עם מהלכים צורניים של ראשית המאה העשרים, דרכן בוחנות מאבקי כוחות חודרניים וכפויים בין הפנים לחוץ. אביטל מתכתב עם ההיסטוריה של האמנות כשהוא פועל כל הזמן עם המציאות המקומית. בציוריו של אביטל, משתקפים מבעד לחלונות עם סורגים בעלי חזות ים תיכונית, בניינים בזמן קריסה. אלו הם דימויים של בניינים הקורסים בזמן פיצוץ מבוקר, הריסה מכוונת מראש לצרוך בנייה מחדש.

אביטל מייצר משטחים של צורה וצבע ולעיתים עושה שימוש ישיר בשפופרת הצבע באופן המייצר קווי מיתאר רישומיים. הוא משלב דימויים קונקרטיים עם מופשט, ציור וצילום, באמצעותם הוא מייצר את החלל בציור כאשר המבנה הברור של התפנים - החלון והחדר - קורס. כדים, שטיחים, וטבע דומם צפים באוויר ונשברים, כתמי צבע ואלמנטים גאומטריים מופיעים, חלקם מסתירים וחלקם מוסתרים, חלונות נפתחים והחוץ חודר פנימה ומטשטש את הגבולות. הסורגים המוכרים, מנסים ללא הצלחה להפריד בין מה שמקומו מחוץ לחדר ומה שמקומו בתוך החדר אך כישלונם מייצר כניסה של הרס מכוון מראש אל תוך חלל כביכול מוגן.

המציאות המורכבת והאמביוולנטית העולה מתוך העבודות מאירה יחסי משיכה-דחייה בין עמדות תרבותיות שונות תוך פיתוח לקסיקון צורני מקורי המתכתב עם  מסורת הציור. הנחת האלמנטים יחדיו על מצע אחד מדגישה את השונה אך בד בבד מצליחה לייצר הקשרים חדשים וליישב משהו מהסתירות.

גיא אביטל (נ. 1973), למד ב- Chealse College לונדון, ב- kunstakademie דיסלדוף ובוגר תוכנית התואר השני של בצלאל. השתתף בתערוכות יחיד בגלריות ומוזיאונים בארץ, בינהן, מוזיאון חיפה לאמנות, גלריה שלוש לאמנות עכשוית, סדנאות האמנים תל אביב, ו גלריה עינגע לאמנות עכשווית. אביטל השתתף בתערוכות קבוצתיות רבות בארץ ובאירופה. עבודותיו נמצאות באוספיים ציבוריים ופרטיים בארץ ובאירופה.
מיקום - גלריה שלוש

זמנים - 12/11/2015 עד ה-26/12/2015

פתיחת התערוכה - 12/11/2015
פתיחה: יום חמישי, 12.11.15 בשעה 20:00


התכנים המופיעים באתר ובפרטי תערוכה זאת הינם מטעם הגופים המפרסמים ובאחריותם.
כל הזכויות שמורות ל - artbeat.co.il © מרחב לאמנות ו- אומנות ישראלית


||